In de voetsporen van Piet Mondriaan COLIJN 5 EXAMENLEERLINGEN VWO BIJBAAN ALS KLASSENASSISTENT Wat doe je als je geslaagd bent voor het vwo? Pakweg tien leerlingen van het Goese Lyceum zijn gewoon op school gebleven. Niet om weer in de schoolbankjes te zitten, maar om voor de klas te staan. 'Dit verdient beter dan mijn andere bijbaantje.' BEVEILIGING 0 Van der Poel Goes Dimara Knol staat op vrijdagochtend voor een mavo-brug klas. Niet om zelf les te geven, maar om toe zicht te houden terwijl de jongens en meiden via een beeldverbin ding les krijgen van een docente die thuiszit. ,,Het is een heel rus tige klas, dus ik heb nog niet echt hoeven optreden'', vertelt Dimara. Dat was eerder deze week wel an ders, toen ze een paar leerlingen vermanend moest toespreken. ,,Die klas was heel druk. Ik snap het wel een beetje, hoor. Het is de eerste week dat er weer volle klas sen zijn. Ze waren gewoon blij el kaar weer te zien.'' Dat het Goese Lyceum leerlin gen uit de zesde klas van het vwo heeft gevraagd tot aan de zomer vakantie klassenassistent te wor den, is uit nood geboren. Aardig wat leraren geven op dit moment niet fysiek les op school. ,,Acht col lega's willen dat nog niet in ver band met corona'', zegt rector Ca- rin Biesterbosch. ,,En deze week zijn ook nog een paar collega's ver plicht in quarantaine gegaan. Twee anderen zijn thuis nog aan het herstellen van corona, maar geven wel online les.'' Alles bij elkaar zitten in het schoolgebouw aan de Oranjeweg dus heel wat kinderen in volle klassen te kijken en te luisteren naar een docent die lesgeeft vanuit huis. De school vond het geen goed idee om helemaal geen fysiek toezicht in die groepen te hebben, maar had ook niet genoeg klassen- assistenten om alle lokalen mee te bemensen. Zodoende werd aan de vwo-6'ers (zij zijn tenslotte klaar op school) gevraagd of ze tijdelijk klassenassistent wilden worden in de lagere klassen. De animo was groot. ,,Het grote voordeel is dat ze het reilen en zeilen op school goed kennen'', zegt Biesterbosch. ,,We hoeven ze bijna niets uit te leg gen.'' De leerlingen (nu dus klassenas- sistenten) krijgen uiteraard ge woon betaald voor hun werk. Dat was voor Sofie Stolk uit Kats de voornaamste reden om toe te hap pen. ,,Ik was nog op zoek naar een bijbaantje", zegt ze. Vriendin Lotte Schieman uit Kapelle, met wie ze op vrijdagochtend de medi atheek bemenst, knikt. ,,Dat geldt Het is ook gewoon leuk om nog een tijdje op school te komen en klasgenoten te zien ook voor mij. Het is ook gewoon leuk om nog een tijdje op school te komen en klasgenoten te zien.'' Sofie heeft deze week al een keer voor een klas gestaan. ,,Dat was best spannend, maar ik heb geluk kig niet veel meer hoeven doen dan een paar keer zeggen dat ie- mand moest opletten. Van iemand anders hoorde ik dat hij een water pistool van een leerling heeft moeten afpakken.'' Dat mogen de jonge klassenas- sistenten ook gewoon. ,,Iemand vroeg me zelfs of hij een leerling mag wegsturen uit de klas'', zegt Biesterbosch. ,,Ja, als dat nodig is, mag dat.'' Zover is het bij Dimara Knol ge lukkig nog niet gekomen. Ze twij felde geen moment toen de school de bijzondere vacature openstelde. ,,Ik verdien hier meer mee dan met mijn andere bijbaan tje'', verklaart ze. ,,Maar ik vind het vooral leuk omdat het zo goed aansluit op mijn vervolgstudie. Ik begin na de zomer op de pabo.'' Waar werkte Piet Mondriaan het liefst in Domburg? In welk café kwam hij? De stichting Gifted Art heeft de website mondriaan- route.nl gepresenteerd. De site neemt bezoekers figuur lijk mee in het leven van de we reldberoemde kunstenaar Piet Mondriaan (1872-1944). De route gaat langs plekken waar hij woonde en werkte, zoals Amers foort, Winterswijk, Amsterdam, Laren, Winterswijk, Parijs, New *24-uurs meldkamer-service York en uiteraard Domburg. Er zijn zes wandelroutes en een fiets route gratis beschikbaar. In iedere plaats wordt relevante, historische informatie over Mon driaan verteld aan de hand van aansprekende locaties, zoals de ateliers waar hij werkte, de acade mie waar hij les kreeg of het mu seum dat hij graag bezocht. Mondriaan ging in september 1908 voor het eerst naar Domburg, enthousiast gemaakt door mede kunstenaar Jan Toorop. Hij wan delde langs het strand en door de duinen en baadde in zee. Dom burg beviel hem. Hij kwam vaak terug. De wandelroute in Dom burg voert onder meer langs het Marie Tak van Poortvlietmuseum, maar ook langs het atelier van Toorop aan de Markt. Wij willen vooruit, jij ook? - verkoopadviseur (m/v) - allround interieur stoffeerder - leerling interieur stoffeerder zaterdag 12 juni 2021 GO 'Wegsturen mag, als dat nodig is' Rob Paardekam - Lotte Schieman Ab van der Sluis Domburg Lewestraat43,4481 BC Goes/Kloetinge Tel. 0113 213 720 www.colijnbv.nl info@colijnbv.nl J INBRAAKBEVEILIGING A MELDKAMER PAC A TOEGANGSCONTROLE A ALARMOPVOLGING A BRANDBEVEILIGING A CAMERABEWAKING Wegens het succes en de groei van ons mooie familiebedrijf zijn wij op zoek naar een: Als bedrijf zijn wij gespecialiseerd in vloer- en raambekleding waarbij kwaliteit, service en klantgerichtheid centraal staat. Lees meer over de vacatures op onze website: binnenuit.nl Home textiel Dimara Knol houdt vrijdag toezicht tijdens een les van een mavo-brugklas. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29