s? Afsluiten boulevard is geen oplossing Muziekfestival wijzigt naam en breidt uit De goede kant Uitslaande brand in schuur naast koeienstal 2 WEINIG ANIMO 'EERST EEN STOK IN JE In Zeeland lijkt weinig animo te bestaan voor 'testen voor toegang'. Horeca, culturele instellingen en bioscopen zien er niets in om op die manier meer mensen te kunnen toelaten. „Eerst een stok in je neus om uit eten te mogen? Dat gaat hem niet worden." Commentaar I lke Zeeuw heeft het wel eens gedaan of doet het regel matig: een rondje rijden over de boulevard in Vlissingen. IMaar de gemeente denkt na over een verbod van auto's, motoren en scooters. Elke dag tussen 17.00 uur en midder nacht. Omdat er overlast is. Toch is dat geen reden de boule vard dicht te gooien. Waar vind je een op het zuiden liggend strand met langsva rende containerschepen die je als het ware kunt aanraken? Nergens. Precies daarom is de boulevard zo uniek. Dat is waarom er zoveel mensen van willen genieten. Of het nu toe risten zijn of inwoners van Zeeland. Lopend, met de fiets, de scooter, motor of auto. De boulevard is van en voor iedereen. Dus ook van de bewoners, ook van de ondernemers, ook van de jeugd, en ook van de ouderen. De plek is juist zo aardig omdat er leven in de brouwerij is. Wie op zo'n plek gaat wonen, moet die levendigheid voor lief nemen. Dat betekent natuurlijk niet dat alles er maar moet kunnen. De gemeente moet regels stellen en die laten handhaven door BC's, Boulevard Coaches. Afsluiten is in elk geval geen oplossing. Jongeren die dat willen, wandelen toch wel met hun draadloze bluetooth spea kers heen-en-weer. En ondernemers stoot je brood uit de mond, omdat niemand meer langs hun zaak kan rijden. Vlissin gen, denk na over de inrichting van de boulevard, over de sprei ding van de levendigheid, over de regels. Maar neem niet het plezier weg van iedereen die wil genieten van dit uniek stukje Nederland. De plek is juist zo aardig omdat er leven in de brouwerij is Het festival, met als thema 'Identi teit', wordt van 2 tot en met 11 juli gehouden. Musici uit binnen- en buitenland treden in wisselende samenstellingen op, met als spil violiste Lisa Jacobs. Zij is sinds 2019 artistiek leider van het festival. Er zijn muziekvoorstellingen op 'historische en alledaagse locaties', verdeeld over Domburg, Goes, Middelburg, Oostkapelle en Re- nesse. Zo worden op dinsdag 6 juli Zeeuwse componisten belicht tij- ALMANAK dens middagconcerten in Slot Moermond in Renesse. Vanwege het 100ste geboortejaar van Astor Piazzolla (1921-1992) eert bandoneonist Carel Kraayenhof hem met een speciale tangoavond op donderdag 8 juli in theater De Er zijn voorstellingen op 'historische en alledaagse locaties' in Domburg, Goes, Middelburg, Renesse en Oostkapelle Mythe in Goes. Hij doet dat met pi anist Juan Pablo Dobal, violist Bert Vos en bassist Jaap Branderhorst. Het complete programma is te vin den op festivalzeelandklassiek.nl. De Goesenaar werkt al een hele tijd en met veel plezier in Bres- kens. Maar hij kan het niet laten om aan het eind van de dag zijn Zeeuws-Vlaamse collega's altijd even te stangen. ,,Ajuus, ik ga weer naar de goeie kant!", klinkt het dan. Soms afgewisseld met 'het beloofde land'. De Zeeuws- Vlamingen zijn er nooit erg van onder de indruk. Zij weten wel beter. ,,Jullie overkanters ver trouwen ze niet", vertrouwde een Zeeuws-Vlaming zijn col lega toe. ,,Wij mogen tenminste éérst de Westerscheldetunnel door voordat we moeten beta len Man vastgehouden in eigen woning Endura Event for Casper verplaatst naar 5 september Yerseke Man rijdt auto met drank en drugs Sinds afgelopen zaterdag zijn onder meer restaurants, musea, podia en bioscopen weer open. Zij mogen maximaal 50 bezoekers tegelijk ontvangen, maar dat aantal kan, af hankelijk van de capaciteit, fors ho ger worden als ze gaan werken met toegangstesten. Dan geldt alleen de anderhalve meter als norm. De sec toren met 'doorlopende sociale ac tiviteiten' kunnen zelf bepalen of zij gebruik willen maken van die mogelijkheid. Stelregel is: meer dan vijftig bezoekers? Dan zijn toe- gangstesten verplicht. Maar hoewel die - tijdelijke - 'testsamenleving' (waarvoor hon derden miljoenen euro's zijn uitge trokken) volgens demissionair mi nister Hugo de Jonge dé manier is om meer mogelijk te maken totdat ge noeg mensen zijn Voor een festival of vakantie laten mensen zich wel testen, maar niet voor een restaurant De procedure en het protocol zijn volstrekt onduidelijk, we wachten rustig af gevaccineerd, zien Zeeuwse bedrij ven en instellingen er weinig heil in. ,,Ik hoop eigenlijk dat het wordt afgeblazen", zegt Stef Traas van Be vrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp. Hij gaat in elk geval niet werken met toegangstesten. ,,In ons horecagedeelte kunnen we dan inderdaad maar vijftig mensen kwijt, terwijl er plek is voor 120. Maar eerst een stok in je neus om naar een museum, bioscoop of restaurant te kunnen? Dat gaat hem niet worden." Volgens i? Traas kan beter naar de vier kante meters van een locatie worden gekeken. „Dan kun je veel meer mensen kwijt." Geensucces Ook Podium 't Beest in Goes laat het toegangstesten links liggen. ,,Het werpt veel drempels op, we ja gen bezoekers tegen ons in het har nas", zegt waarnemend directeur Bart Smeels. Het podium annex In een landbouwschuur aan de Weihoekweg in Poortvliet brak gis teren rond 12.45 uur brand uit. Toen de hulpdiensten ter plaatse kwa men, was de brand volledig uit slaand. Niemand raakte gewond. De inzet van de brandweer was erop gericht te voorkomen dat het vuur zou overslaan naar de naastge legen schuur en woning. De wind stond precies die kant op. Naast de brandende schuur stond een stal met koeien. Er werd een plan gemaakt om de 150 koeien te evacueren. Maar omdat dat veel stress kan opleveren bij de dieren, werd besloten ze te laten staan. Dat kon alleen als de temperatuur in de koeienstal niet te veel zou oplopen. Daarom heeft de brandweer de schuur gekoeld. Een dierenarts is ter plaatse geweest om de dieren te controleren. Om 14.00 uur werd het sein brand meester gegeven. De schuur met landbouwvoer tuigen is volledig afgebrand. Zon nepanelen die op de schuur lagen, sneuvelden door de hitte. De omge ving wordt daarom onderzocht op achtergebleven deeltjes. De brand ging gepaard met een flinke rook ontwikkeling die in de wijde om geving zichtbaar was. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. zaterdag 12 juni 2021 Muziekfestival Middelburg gaat verder onder de naam Festival Zeeland Klassiek. Het vindt niet meer alleen plaats in Middel burg, maar trekt voortaan ook de rest van Zeeland in. Rolf Bosboom Middelburg Tip? redactie@pzc.nl OOSTBURG Een 29-jarige man van wie niet bekend is waar hij woont, is gisteren aan gehouden bij een woning aan de Ceres in Oost burg. De man zou de be woners hebben bedreigd. De meldkamer kreeg rond 14.10 uur het bericht dat een man tegen zijn wil werd vastgehouden in zijn eigen woning. Bij het pand zagen agenten een bewoner en kort daarna de verdachte naar buiten komen. Omdat hij moge lijk gewapend was, is hij door agenten, met ge trokken vuurwapens, aangehouden en vervol gens meegenomen naar het bureau. GOES De toertocht Support Casper die op 4 juli zou worden gehouden is ver plaatst naar zondag 5 september. De start van het Endura Event for Casper blijft in Goes. Volgens Ko Jan Provoost is gekozen voor verplaat sing omdat op 4 juli ook andere toertochten voor racefietsers worden ge houden. Met de fietsactie willen de organisatoren geld ophalen voor het on derzoek naar alvleesklier kanker. In verband met de coro nacrisis was het evene ment al twee keer eerder verplaatst. Een 28-jarige man uit Hansweert is gister avond op de Molendijk in Yerseke aangehouden omdat hij onder invloed van cocaïne en alcohol in zijn auto reed. Agen ten zagen hem rond 23.40 uur rijden. Het viel op dat hij slingerde en dat zijn snelheid wisse lend was. Toen de politie hem aansprak kwam er een alcoholwalm uit de auto. Uit testen bleek dat hij te veel gedronken had en cocaïne had ge bruikt. In de auto is co caïne gevonden. Die is in beslag genomen. Hij kreeg een rijverbod en een bekeuring. 'Ik hoop dat Luc Oggel Vlissingen -Anita Maas, restaurant Slot Oostende in Goes -Leo Hannewijk, Zeeuwse Concertzaal en Oostkerk in Middelburg Miriam van den Broek Michiel Bouwman Poortvliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26