c* Meldingen en boetes Politie kondigt nieuwe acties aan tegen overlast in Vlissingen Bijbaan als klassenassistent Thomas Houtepen 'Ik verdien hier meer mee dan met mijn andere bijbaantje' Handballer kan vandaag met Aalsmeer landskampioen worden zeeland 12-13 Het veer over het Kanaal Gent-Terneuzen komt jaarlijks 50.000 euro te kort, maar gisteren werd door Provinciale Staten een voorstel aangenomen om het pontje blijvend te steunen. Toch leidde het idee om gebruikers te laten betalen tot felle debatten. „Dwingen we de stichting om haar handje op te houden bij schoolkinderen die over willen steken?", vroeg Robert Koevoets (ProZeeland). De vrijwilligersstichting die het veer exploiteert kan uit de voeten met de oplossing. ,,Het komt erop neer dat wij zelf voor 10.000 euro moeten zorgen en de provincie en de gemeente ieder voor 20.000", reageerde voorzitter Meerten Dallinga van de Stichting ter Behoud van de Pont te Sluiskil na het debat. ,,We scharrelen dat wel bij elkaar." zeeland 11 De Vlissingse boulevard heeft een uniek karakter. Een strand op het zuiden, en vlak langs het strand een vaargeul waarin grote zeeschepen onwaarschijnlijk dichtbij langs va ren. „We zien steeds meer mensen naar Vlissingen komen, vanuit alle windstreken, steden en gebieden. De aantrekkingskracht van de Vlis singse boulevards wordt steeds gro ter en daarmee de kans op overlast", zegt woordvoerder Alwin Don van de politie Zeeland-West-Brabant. De politie heeft vorig jaar under cover observaties gedaan op de boulevard om inzicht te krijgen in het gedrag van jongeren daar. Ook zijn er camera's geplaatst. ,,We we ten dat er meerdere groepen zijn, onder andere met scooters", zegt de politiewoordvoerder. ,,Zelfs als ze objectief gezien niets doen, kan dat intimiderend zijn." Hij geeft aan dat na een melding niet altijd direct politie zal verschij nen. ,,Zeker tijdens de zomermaan den wordt er veel van ons gevraagd. Het is steeds keuzes maken en pri- oriteiten stellen. Maar ook andere toezichthouders onderzoeken mel dingen. Hopelijk blijven mensen melden. Registratie van overlast is belangrijk om het probleem in kaart te brengen." Sinds corona is het aantal mel dingen gestegen. Dit jaar is 49 keer verstoring van de openbare orde gemeld, uiteenlopend van open bare dronkenschap tot geluidshin der. Bij een grote politiecontrole op overlast van brommers en motoren, op 2 juni, werden vijftig boetes uit gedeeld en diverse processen-ver baal. ,,Deze zomer zal er vaker zo worden gecontroleerd", kondigt Don aan. 1% I zaterdag 12 juni 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl .UISKIL ZEELAND5 Vaker controles op boulevard Bewoners van de Vlissingse boulevard klagen al jaren over hardrijders, geluidsoverlast, hangjongeren en drugsgebruik voor hun deur. Dit jaar zijn bij de politie al 49 meldingen binnen gekomen; een grote controle bij de boulevard leverde 50 boetes op. Nieuwe acties staan op sta pel. Ondine van der Vleuten Vlissingen KATERN Z: De boulevard is van iedereen Bij de politie kwamen dit jaar 49 meldingen binnen. Het ging om overlast van jeugd, zwervers, verwarde personen, alcohol en drugs. Daarnaast werd gemeld over openbare dronkenschap, verdachte situaties, ruzie, agres sief rijgedrag, geluidshinder, vuurwerk en verkeerszaken. Bij de grote politiecontrole kre gen veertien bromfietsers te horen dat hun voertuig opnieuw gekeurd moest worden door de RDW. Twee bestuurders reden onder invloed van drugs en alco hol (775 ug/l). Vijf bestuurders reden tegen de verplichte rijrich ting in. Verder liepen zeven be stuurders van een niet-goedge- keurde (verboden) elektrische step tegen de lamp. Twee brom mers waren niet verzekerd. An dere overtredingen waren: geen achterlicht; geen helm; geen rij bewijs of ID tonen (3); rijden met ongeldig rijbewijs (2); geen auto gordel dragen (2); rijden in voet gangersgebied; agressief/onvei lig rijgedrag; herrie uit de uitlaat (2); niet handsfree bellen in de auto en tot slot mobiel bellen op scooter/fiets (3).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25