Prikwijzer: wanneer ben jij aan de beurt en welk vaccin krijg je? 21 Het verlies van de Formule 1-rechten zal een smet op mijn blazoen blijven 'Gesprek met Jack van Gelder een van mijn moeilijkste ooit' et is 21 april, half zeven in de avond. Will Moe- rer (65) krijgt een telefoontje van Ian Holmes, de Formule 1-direc- teur die over de mediarechten gaat. Het bod van Ziggo Sport voor de komende drie jaar is te laag. Moerer is ver overbo- den door een onbekende bieder. Ver rast hangt de directeur van Ziggo Sport op. Hij heeft naar eigen zeggen een 'redelijk' bedrag op tafel gelegd, maar er bekruipt hem een unheimisch gevoel. ,,Voor het eerst dacht ik: gaan we het wel redden? Ik wist dat de Nordic Entertainment Group (Nent, red.) met een schuin oog naar de Nederlandse markt keek, maar hoe serieus was dat?" Moerer is op dat moment op het Friese landgoed Lauswolt, waar hij zijn 10-jarig huwelijk viert. ,,Die avond had een hoogtepunt moeten worden. Terwijl er zo nu en dan een gang naar binnen werd geschoven op onze hotelkamer, waar we vanwege corona moesten eten, had ik contact met de board om een substantieel ho ger bod voor te bereiden. Noem me optimistisch of onnozel, maar ik dacht: dit kan bijna niet meer mis gaan." De volgende ochtend om negen uur belt hij Holmes. ,,Er komt een nieuw bod aan, zei ik. Tweeënhalf uur later belde hij terug met de bood schap: de deal met een ander is geslo ten, tussen ons laatste bod en het bod van wat later Nent bleek te zijn, zat een te groot gat. Ons bod bleek onvol doende, dit was het. Het speet hem, je kent het wel. Maar daar heb je na tuurlijk geen ene moer aan." Hoe reageerde u? ,,Ik heb de godvers door de hotelka mer laten gaan. Maar dan moet je meteen puinruimen. Ik heb mijn lei- bij Ziggo zitten vanwege de Formule 1, maar ook vanwege het snelle inter net en het uitgebreide keuzepakket.'' ,,Dat hoop ik. We kijken ook serieus naar de MotoGP, waarvan de rechten vrijkomen. Maar Ziggo Sport gaat niet weg van het racen, hè. We hebben de rechten van de Formule E, IndyCar, Nascar, W series, Supercar, Dtm." ,,Klopt. Toch hebben we de ambitie om de IndyCar groter te maken. We zenden dat al langer uit, maar nooit eerder keken er zoveel mensen: 300.000. De mensen vinden het mooi: de emotie, tweehonderd rond jes, de spectaculaire show die de Amerikanen ervan maken. Overigens blijven we inzetten op het Formule 1 Café, dat we willen behouden met de huidige gezichten (Rob Kamphues, Robert Doornbos en Tom Coronel, red.)." ,,Ze hebben alle drie beloofd dat ze eerst met ons praten als ze benaderd worden. Ik hoef ze ook niet per se ex clusief te hebben. Ik kan me voorstel len dat ze bij ons op vrijdag en maan dag in het café zitten en op zondag de live-uitzending doen voor Nent." ,,Een nachtmerriescenario. Het ver lies van de NBA zag ik nóg minder aankomen dan de Formule 1. Basket bal is mijn sport en de NBA is al meer dan 25 jaar te zien bij Ziggo Sport en zijn voorlopers Canal+ en Sporti. Dat verlies doet pijn." ,,Ik hoop dat ik niet als een dief in de nacht moet vertrekken, maar dat ik mijn collega's weer live kan zien. Het verlies van de Formule i-rechten zal, tsja hoe zeg je dat, een smet op mijn blazoen blijven. Er komt een tikkie aan voor Ziggo Sport, maar dat gaat dit kanaal absoluut overleven. De zender heeft naamsbekendheid en een tjokvol rechtenportfolio. De zen der staat als een huis. Daar ben ik trots op." Kijk op pzc.nl/prikwijzer dinggevende geïnformeerd, die geba seerd op mijn informatie en opti misme ook had gedacht dat het goed kwam. Niet dus. Ik heb er nachten van wakker gelegen." Twijfelt. ,,Ik voel me volledig verant woordelijk voor de uitkomst, omdat ik de onderhandelingen zelf heb gedaan. Eigenlijk zou ik al in januari met pensioen gaan, maar dat heb ik uitgesteld om een paar deals te slui ten die door corona waren vertraagd. Als het dan mislukt, dan kun je niet anders zeggen dan dat je het niet goed hebt gedaan. Maar is dat falen? Nee, ik zou niet weten wat ik anders had moeten doen." ,,Ik sluit niet uit dat dat klopt. Ons tweede bod was meer dan tien keer zo veel als we in het eerste jaar (2013) betaalden. We zijn fors omhoog- gegaan, maar op een gegeven moment stopt dat ergens." ,,We kunnen een stootje hebben, maar op een gegeven moment moet je je wel afvragen: wat is in deze situ atie nu het juiste bedrag? Bij ons tweede bod zeiden we: nóg meer zou onverantwoord zijn." ,,Zo voelt dat wel. Na negen jaar had ik de illusie, of de hoop, dat de samenwerking met de Formule 1 meer waard was. Daar ben ik teleur gesteld in. In 2013 had ik de Formule 1 voor een drol en een paar knik kers. Niemand wilde die heb ben. Natuurlijk is de basis van het succes Max Verstap pen, maar wij hebben er veel aan gedaan om de Formule 1 in Nederland groter te maken. Met uit gebreide voor- en nabe schouwingen, we hebben Max zes jaar gesponsord, een Formule 1 Cafe opgezet, zenden nu ook de Fi in uit én we hadden twee kee Dome vol met 14.000 abonnees. Misschien ben ik te goed van ver trouwen geweest. Om een bekende rechten houder van darts (Barry Hearn, red.) te citeren, met wie ik vaak heb onderhandeld: als je loyaliteit wilt, moet je een hond nemen. Ofwel: uit eindelijk draait alles om geld." Moerer pakt twee A4'tjes uit zijn bin nenzak. ,,Deze vraag heb ik voorbe reid." Hij somt een lijst op met com petities als de Premier League, La Liga, de Serie A, de Champions League (RTL heeft weliswaar elke speeldag de eerste keuze), de Nations League, Wimbledon, Golf Majors tot aan de Diamond League (atletiek) en de Six Nations (rugby). „Daarnaast zetten we groot in op de Nederlandse sport. Met EK's en WK's van bijvoor beeld hockey, handbal en volleybal, maar we geven ook kleinere sporten, zoals laatst bijvoorbeeld het cricket, een platform. We moeten de abonnee komend jaar overtuigen dat we niet alleen de Formule 1 hadden op 23 zondagen, maar dat we zeven dagen in de week 25 verschillende sporten uit- ,==^Tussen zeggen dat je vertrekt en daadwerkelijk de boel afkoppelen, de mediabox in een doos stoppen en terugsturen zit een verschil. We hebben 4 miljoen abonnees die niet alleen zaterdag 12 juni 2021 PC 44 U denkt dat het meevalt? U zult blij zijn met de Nederlander Rinus van Kalmthout, die laatst de IndyCar won. Maar dat is toch niet te vergelijken met de Formule 1? Bent u niet bang dat Nent hen ook wegkaapt? In het jaar dat u met pensioen gaat, raakt u niet alleen uw kroonjuweel, de Formule 1, kwijt, maar ook uw grote liefde, de NBA-rechten. Hoe voelt dat? In september zwaait u af. Hoe neemt u straks afscheid? I In de Nederlandse vaccinatiestrategie zijn mensen onderverdeeld in verschillende groepen. Wanneer je aan de beurt bent en welk vaccin je krijgt, hangt af van je leeftijd, beroep en of je in een kwetsbare groep valt. Ben je benieuwd wanneer jij gevaccineerd wordt? Beantwoord onderstaande vragen en Prikwijzer geeft het antwoord. Je antwoorden worden niet opgeslagen. GarNa# Verwijt u zichzelf iets? Een hoger bod doen? Nent zou voor drie jaar meer dan 100 mil joen euro hebben neergeteld. Kon Ziggo niet nóg hoger bieden? Heeft u te weinig krediet gekregen van de Formule 1? Zowel Mart Smeets als Jack van Gelder vertrekt bij Ziggo Sport. De een (Smeets) omdat de basket balrechten van de NBA naar waarschijnlijk ESPN gaan, de ander (Van Gelder) omdat Will Moerer, baas van Ziggo Sport, wilde door- selecteren en de rol van Wytse van der Goot ver grootte. De commentator en presentator wordt ook talk- showhost bij Rondo. Moerer: ,,Ik vind het voor de toe komst van het kanaal beter als we de jonge upcoming man Wytse die rol zouden geven. Het gesprek dat ik daarover met Jack moest voeren, een vriend van me, was een van de moeilijkste in mijn werkzame leven. Vooral omdat hij dit niet helemaal zag aankomen. Rondo had hij nog graag een jaar gedaan. Dat viel hem zwaar. Het zou voor mij het makkelijkste zijn geweest als ik had gezegd: 'Doe nog maar een jaar en na mij de zondvloed.' Ik vind dat niet het beste voor de zender en daar zit ik voor.'' Max Verstappen was de basis van het succes van de For mule 1 op Ziggo Sport. FOTO REUTERS Wat moet Ziggo Sport zonder zijn kroonjuweel? Toch noemt u veel sporten die het t halen bij de populariteit van de Formule 1. Er zijn abonnees die nu al aangeven dat ze per 2022 ver rekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21