Voordelige vaderdogcadeaus? Reclamefolder.nl MEDIA CULTUUR 19 Lucinda Riley 1966-2021 Lucinda Riley (55) overleden slim bekeken! Maxime Segers 'Het spijt ons enorm jullie te moeten vertellen dat Lucinda vanochtend in alle rust is overleden, omringd door haar familie die zo belangrijk voor haar was', liet haar familie gisteren in een verklaring weten. 'We realise ren ons dat dit een enorme schok zal zijn voor velen, omdat de meeste mensen niet wisten dat Lucinda al vier jaar aan kanker leed. Lucinda liet een onuitwisbare indruk achter op iedereen die ze ontmoette, en op ie dereen die zich verloor in haar ver halen. Ze straalde altijd liefde en vriendelijkheid uit, in alles wat ze deed, en ze zal ons voor altijd blijven inspireren.' Riley maakte furore met haar veel gelezen boekenreeks De Zeven Zussen. De reeks handelt over een groep zus sen die na de plotselinge dood van hun vader samenkomen in hun ou derlijk huis, een prachtig landhuis aan het Meer van Genève. Na zijn dood hebben ze allemaal een myste rieuze brief gekregen over hun af komst. In mei dit jaar bracht Riley het zevende deel van de reeks uit, waar haar enorme fanbase reikhalzend naar uitkeek. Van de eerdere delen werden wereldwijd 30 miljoen boe- ken verkocht. Van de Nederlandse vertalingen gingen 3 miljoen exem plaren over de toonbank. Het was de bedoeling dat het achtste en laatste deel in 2022 zou uitkomen, maar dat is nu niet meer zeker, aldus een woordvoerder van uitgeverij Xander. ,,Het was bij ons wel bekend dat ze aan het achtste deel is begonnen, maar meer weten wij vooralsnog ook niet." Ballerina Eerder dit jaar sprak Riley met deze krant openhartig over haar jeugd droom om danseres te worden. ,,Ik was geobsedeerd door het idee dat ik ballerina zou worden, ik zette alles op alles om dat te bereiken. Ik had geen ruimte in mijn hoofd voor andere ambities. Maar op mijn 16de kreeg ik een knieblessure en vervloog mijn droom." Toen ze daarna ook nog geveld werd door een zeldzaam virus, besloot ze een boek te schrijven. En hoewel de inhoud niet voor vreemde ogen bestemd was, besloot een vrien din van Riley het boek toch te lezen. ,,'Dit is briljant', zei ze. Ze wilde het aan haar vader laten lezen, die een boek had gepubliceerd en een agent had. Schoorvoetend stemde ik toe. Niet veel later had ik een contract voor drie boeken. Vanaf dat moment was ik schrijver." Lucinda Riley, pseudoniem van Lu- cinda Edmonds, werd in 1966 in het Ierse Lisburn geboren. Ze woonde in Engeland met haar man Stephen, haar vier kinderen en drie stiefkinderen. Na haar studie dramaturgie, een paar rollen als acteur en reizen naar voor namelijk het Verre Oosten, schreef ze ruim twintig boeken, waarvan er zeventien in het Nederlands zijn ver taald. Haar schrijverschap is een fami liezaak. Haar man Stephen was haar manager, haar stiefdochter Olivia werkte als haar persoonlijk assistent en met haar zoon Harry schreef ze twee jeugdboeken. Bekijk alle folders en aanbiedingen in één overzicht op Reclamefolder.nl zaterdag 12 juni 2021 GO Media&Cultuur De Ierse schrijfster Lucinda Riley, bekend van De Zeven Zussen- reeks, is gisteren op 55-jarige leef tijd overleden. Dat heeft Xander Uitgevers, die haar boeken in Ne derland uitbrengt, bekendge maakt. Riley leed al een paar jaar aan kanker, maar hield dit geheim voor de buitenwereld. Lucinda Riley schreef ruim twintig boeken. FOTO ASTRID WALLER Komt deel 8 van De Zeven Zussen er nog? Scan en download ONTDEK HET OP Google Play A Download in de K App Store

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19