Vallen doet wat minder pijn op nieuw speelgoed skatepark Hulst Plan aanpak verkeer Kuitaart is in de maak 7 CAFÉ DE GRAANBEURS 'T GRENSGEVAL ,,Van de zomer wordt het kindje boven de doopvont gehouden", belooft Bjorn Wauters. Dan zal Nederland zijn eerste officiële Duvelclub hebben met als thuishonk Grand Café De Graanbeurs in Terneuzen. Trots toont Wauters de brief van de ceo van Duvel Moortgat NV, Michel Moortgat. ,,Onze gouden brief", zegt Wauters trots. Hierin erkent de hoogste baas van de Belgische brouwerij de Duvelclub 't Grens geval en krijgt het zijn zegen. Wauters en zijn evenzeer aan Duvel verslingerde kompanen Marc van Eesbeek en Thomas Ca- lis, liepen al enige tijd rond met plannen om een Duvelclub in Ter- neuzen op te richten. Ze zijn ver zamelaars van onder meer Duvel- glazen. ,,Voor sommige glazen wordt wel tweeduizend euro be taald", volgens Wauters. ,,Wat een hobby moet zijn wordt dan nogal snel ruzie over geld. Wij waren dat zat en wilden een Duvelclub op- richten zodat het ook gewoon leuk blijft. We hadden alleen nog een thuisbasis nodig." De keuze was vrij vlot gemaakt. De Graanbeurs aan de Noordstraat is een van de weinige zaken met Duvel op de tap. ,,Een win-win dus." Het draait niet om het drinken van Duvel bij Duvelclub 't Grens geval. ,,Zie het meer als een vrien denclub die ook wat cultureels doet. Denk maar aan het uitnodi gen van kunstenaars die Duvelgla- zen ontwierpen. Dat ze hier ko men uitleggen wat ze bedoelden met het ontwerp." Een heel interessante heeft de club al weten te strikken. De ont werper van het glas De Hopduvel heeft al toegezegd het logo van de Duvelclub te zullen ontwerpen. Wie dat is, wil Wauters nog niet prijsgeven. ,,Maar als het klaar is, gaat het geëmailleerd hier aan de gevel." ,,Je moet niet onderschatten hoe Duvel leeft in België", zegt gast heer Martijn de Groot, eigenaar van De Graanbeurs. ,,Ook in Ne derland is het een van de meest gedronken speciaalbieren. We gaan hier in de toekomst heel veel We hebben nu een thuis gevonden voor de club en we hebben de zegen van brouwerij Moortgat leuke dingen mee doen. Een avond met alle bieren van Moortgat, bij voorbeeld", stelt De Groot voor. ,,Of de nieuwe bieren van Moort- gat als eerste mogen proeven", suggereert Wauters. Want Moortgat, dat dit jaar 150 jaar bestaat is inmiddels veel meer dan Duvel. De Belgische brouwer brengt niet alleen Duvel en Vedett op de markt. De afgelopen jaren hebben ze ook brouwerijen als La Chouffe, Liefmans en De Koninck overgenomen. Ook bezitten de Belgen een deel van de Amster damse brouwerij Het IJ. ,,We hebben nu een thuis ge vonden en we hebben de zegen van Moortgat. Ergens van de zo mer gaan we het kindje boven het doopvont houden en dan is Duvel- club 't Grensgeval een feit." KUITAART Een stukje vangrail, versmalling en verkeersafrem- mers: Kuitaart moet uiterlijk in 2023 verkeersveiliger zijn. Er is een plan in de maak. Kuitaart is verkeersonveilig en dat is al jaren een probleem. Op veel stukken ligt het fietspad te gen de rijbaan aan, de huizen staan dicht bij de weg en er wordt vaak te hard gereden op de provinciale weg. De provincie overlegde daarover met de ge meente Hulst en de dorpsraad. Er wordt nu aan een plan ge werkt om de weg volgend jaar en uiterlijk in 2023 veiliger te ma ken. Dat liet wethouder Gino Depauw donderdag aan de Hul ster gemeenteraad weten. Zo komt er een extra versmal ling ten zuiden van de Frederik Hendrikstraat, een vangrail tus sen het fietspad en de rijbaan, maar niet over het hele stuk en verkeersafremmers aan de zuid kant. ,,Plus eventuele andere maatregelen, die passen binnen het budget van de provincie in de begroting voor 2022." 30-kilometerzone Daarnaast wordt onderzocht of Kuitaart een 30-kilometerzone kan worden. De eerste tekenin gen worden in juli of augustus verwacht en worden dan be sproken met de dorpsraad en ge meente. Groot Hontenisse stelde re cent een rapport op over de ver keersveiligheid in Kuitaart, dat werd omarmd door de Hulster politiek. In het verlengde daar van stelde de partij donderdag aan de raad voor om zelf onder zoek te doen naar een rondweg en de mogelijkheden voor ver keersveiligheid op korte termijn. Dat zou dan aan de provincie voorgelegd kunnen worden. Een rondweg werd door meerdere fracties niet als dé oplossing ge zien. Daarna kwam wethouder Depauw onverwachts met zijn nieuws over een concreet plan en haalde het voorstel geen meerderheid. Met skateboards, stepjes, fietsen en inline skates werd er meteen ge bruikgemaakt van de nieuwe skate- toestellen. Er staat een gloed nieuwe halfpipe, een rail (een soort leuning om over te skaten) en een manual pad: een blokvormig obsta kel. Voor crossfietsen is er een bike fUnbox, een obstakel met hellingen. Het nieuwe skatepark staat op de plek van zijn voorganger, vlak bij het Havenfort. De vorige toestellen dateren van 2000 en werden daar neergezet op verzoek van een aantal Hulster jongeren. Zij zamelden daar 750 handtekeningen voor in. Het was het eerste skateterrein in Zeeuws-Vlaanderen. Jeroen Kart- ner weet het nog goed, want hij was er destijds bij. Skaten doet hij nog steeds graag, hij heeft zijn board bij zich: ,,Dit is weer nieuw speel goed!" Van hout Het was wel tijd voor wat nieuws. De vorige halfpipe was van hout met een laagje erover, waar vallen inmiddels niet meer zo comfortabel op was. De nieuwe toestellen zijn van beton en er zijn ook twee nieuwe bankjes van hetzelfde ma teriaal. De skaters zijn ermee in hun nopjes. Maar wat nog wel handig zou zijn? ,,Een hek", klonk het van meerdere kanten. Een skateboard dat wegschiet, belandt in het slechtste geval in het water van de vest. ,,Ik ben er weleens ingegaan om mijn skateboard te gaan halen", zegt Vasudhara de Moor. Jeroen: ,,Als je daar zou gaan vissen, vind je wel een board of twintig." De gemeente Hulst neemt die tip mee. zaterdag 12 juni 2021 VL Doop Duvelclub krijgt de zegen van brouwerij Moortgat Guido van der Heijden Terneuzen Ouuct Marc van Eesbeek (l), Martijn de Groot van café De Graanbeurs en Bjorn Wauters (r). foto anne hana -Bjorn Wauters ,,Oké, wie is de eerste?" Na de opening van het nieuwe skate park in Hulst wilde wethouder Diana van Damme weleens zien wat de Hulster skaters allemaal voor trucs kennen. Dat moest ze geen twee keer vragen. Sophie Stockman Hulst Vasudhara de Moor met een mooie actie op de nieuwe skatebaan. In de achtergrond Devlin de Grave op zijn skates. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 142