Rechthebbenden van honderd graven gezocht Ook bridgers willen in nieuw pand Duivencentrum Nishoek 7 REIMERSWAAL LICHTE BEDRIJVIGHEID OP PLEK VAN 'ZON EN ZEE' IN YERSEKE Het terrein van camping Zon en Zee in Yerseke leent zich prima voor de vestiging van bedrijven die een link hebben met de haven en de visserij. Dat vindt het Reimerswaalse college van B en W. Als de gemeenteraad achter de plannen staat, wil het college de camping uitkopen en samenvoegen met het aangrenzende bedrijventerrein. Voor de verblijfsrecreatie, die van B en W niet verloren mag gaan, moet een andere plek gezocht worden. Joeri Wisse Yerseke Twee maanden geleden werd al duidelijk dat Rei- merswaal interesse heeft in de aankoop van het 2,5 hectare metende terrein in de Bu- renpolder. Het college vestigde voorkeursrecht op de camping. Dat houdt in dat de eigenaren hun grond eerst aan de gemeente te koop moeten aanbieden als ze er vanafwillen. Uit openbare stukken blijkt dat de gemeente sinds medio 2019 praat over de aankoop van de cam ping, die ook al in opdracht van de gemeente is getaxeerd. Later bleek dat een marktpartij ook interesse had in de grond, met als doel het terrein op te delen in percelen, te vullen met chalets en die vervol gens te verkopen aan particulieren. Met het voorkeursrecht maakt Rei- merswaal die optie onmogelijk. Wethouder Maarten Both hield zich destijds nog op de vlakte over de plannen met het gebied, maar nu de gemeenteraad het voorkeurs recht moet bevestigen wordt meer duidelijk over de visie. Het idee is dat het campingterrein wordt aan gekocht en opgedeeld in meerdere kavels. Daar kunnen bedrijven met 'licht havengerelateerde industrie' zich vestigen. ,,Daar is best veel vraag naar in Yerseke", zegt Both. Oppepper Bedrijfsgrond op bedrijventerrein Olzendepolder is volledig uitver kocht. Een eventuele uitbreiding laat nog jaren op zich wachten. Met de koop van de camping is het vol gens Both ook 'absoluut de bedoe ling' om het aangrenzende indu- Het idee is dat het campingterrein wordt aangekocht en opgedeeld in meerdere kavels strieterrein een flinke oppepper te geven. Hij zegt dat ook de provincie Zeeland prioriteit wil geven aan herontwikkeling van dit gebied. De Christenunie heeft eerder la ten weten niets te zien in de plan nen. Raadslid Andries Jumelet vindt de ligging van de camping achter de havens en de Ooster- scheldedijk juist erg aantrekkelijk voor toeristen. Het college is het daar niet mee eens, volgens hen zijn er berichten dat campinggas- ten zich beklaagden over overlast van het industrieterrein. Mede daarom vindt het college de plek die ingeklemd ligt tussen industrie en de vissershaven ongeschikt voor nieuwe vormen van recreatie of woongebied. Uitkopen van alle in dustrie in de Burenpolder, zoals in eerdere toekomstvisies was be- dacht, wordt vanwege de enorme investering nu onrealistisch geacht. Als de plannen doorgaan, wil het college de recreatieplaatsen graag behouden voor de gemeente. Dat kan door in overleg met de provin cie een plek voor een nieuwe cam ping te zoeken of door bestaande recreatiebedrijven te laten uitbrei den. Both wil niet vooruitlopen op de mogelijkheden. ,,Wij hebben nog niks op het oog. We doen de dingen één voor één. Eerst gaan we met de raad in gesprek over het voorkeursrecht, daarna over de toe komstvisie voor Yerseke. Als er dan een duidelijke richting is, kunnen we verdere stappen ondernemen." Van honderden graven in Poort vliet kan de gemeente niet meer achterhalen wie de rechthebben den zijn. Dat kan er uiteindelijk toe leiden dat de grafstenen wegge haald worden. Het gaat om graven waarvan de rechten zijn verlopen. Dat zijn er zo'n vierhonderd. De rechthebben den kunnen in die gevallen niet achterhaald worden door bijvoor beeld overlijden of verhuizing. Om deze graven van een nieuwe recht hebbende te kunnen voorzien, worden de gedenktekens gemar keerd met een sticker met het ver- zoek contact op te nemen. Nabestaanden of belanghebben den die dat willen, hebben een jaar de tijd om te reageren. Als de ge meente na een jaar geen aanmel dingen voor een graf heeft gekre gen, dan wordt de grafbedekking verwijderd. Op de website van de gemeente is meer informatie te vinden, net als een complete lijst met alle namen en overlijdensdata. De begraafplaats in Poortvliet is de tweede in de gemeente waar de gemeente dit toepast. Eerder was dat al in Stavenisse het geval. Uit eindelijk wil Tholen in de hele ge meente op begraafplaatsen aan de slag met graven van vóór 1973. Joeri Wisse Kruiningen De duivenmelkers zijn al meer dan twee jaar bezig met nieuwbouw. De huur van het pand op bedrij- venterrein Nishoek is opgezegd. De gemeente Reimerswaal wil graag meewerken aan de bouw van een nieuw pand nabij sport complex De Kruse Mat, maar de fi nanciering van het project bleek een behoorlijke hobbel. Garantstelling Na lang onderhandelen en verga deren is de weg onlangs geëffend, doordat de gemeenteraad una niem instemde met een garant stelling voor een lening van 250.000 euro. ,,Daardoor kunnen wij een lening met minder dan één procent rente afsluiten en het kost de gemeente niets", zegt voorzitter Andries van Iwaarden. Het financiële plaatje ziet er nog gunstiger uit als ook Bridgeclub Reimerswaal zich bij het project aansluit. De drie clubs kunnen im mers faciliteiten zoals zalen en toi letten delen. ,,De bridgeclub zit nu in een oud pand in het centrum van Kruiningen, waar twee keer in de week behoorlijk wat parkeer overlast van ongeveer honderd au to's is", zegt Van Iwaarden. Bij de Kruse Mat is volop parkeergele genheid. Van Iwaarden hoopt dat de bouw van Duivencentrum Veer- hoek (zoals de nieuwe naam zal luiden) snel kan beginnen. „Hope lijk kunnen we het seizoen 2022 op de nieuwe locatie starten." zaterdag 12 juni 2021 BE Camping wijkt wellicht voor industrie Michiel Bouwman Poortvliet Het toekomstige onderkomen van Duivencentrum Nishoek neemt de vormen van heuse multifunctionele accommoda tie aan. IJsclub De Schelde, die het met een oud schuurtje moet stellen, had zich al bij het initiatief aangesloten. Nu heeft ook de 150 leden tellende Bridgeclub Reimerswaal seri euze interesse om naar de rand van Kruiningen te verhuizen. Camping Zon en Zee in Yerseke ligt ingeklemd tussen de visserijhaven en een industrieterrein. Wat de gemeente betreft een ideale plek voor nieuwe, lichte bedrijvigheid. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 140