1 Rechtbank denkt een week na over wrakingsverzoek van kroongetuige bolderman nl Boek nu met ons Garantiepakket!* bolderman.nl NIEUWS 13 EINDEXAMEN CUM LAUDE 599,- Conner (19) haalde acht tienen op zijn eindlijst voor het vwo. Niet slecht voor tiener die door zijn dyslexie lang verkeerd werd ingeschat en op het vmbo moest beginnen. Zijn klasgenoten waren in extase, vertelt Conner van Kooten (19). Medeleerlingen wilden weten of hij zijn docenten heeft omgekocht. Want zulke hoge cijfers? Dat kan toch niet? De 19-jarige scholier uit Voorschoten is er zelf nuchter on der. ,,Het is volledig mijn eigen werk, hoor.'' En dan te bedenken dat Van Kooten begon met matige cijfers op het vmbo-t. ,,In het eerste jaar was ik totaal niet gemotiveerd. En ik zat op een nieuwe school, dus ik vond alles best spannend. Daarbij was ik ook nog best stilletjes.'' Maar in het derde jaar veran derde er iets. De cijfers van de in troverte leerling schoten als een raket omhoog. ,,Mijn mentor merkte al snel dat hij daar iets mee moest. Best knap van hem, want ik was een stille jongen op een grote school.'' Voordat Conner het goed en wel besefte, werd hij overge plaatst naar een havo 4-klas. Het centraal vmbo-t-examen sloeg hij zelfs over. ,,Best uitzonderlijk'', blikt hij terug. ,,En het was nou niet alsof ik een keuze had. Het ge beurde gewoon.'' Wie denkt dat Van Kooten op havo 4 niet meer opviel, heeft het mis. Al heeft-ie in het begin wel last van prestatiedruk. ,,Dus mijn eerste cijfers vielen tegen. Ik dacht nog: zou het dan toch een ver keerde keuze zijn geweest?'' Uiteindelijk kreeg hij de smaak te pakken en sloot hij de havo voor treffelijk af: cum laude, en met een 10 voor zijn profielwerkstuk. Het Adelbert College gaf hem alle vrij heid door te stromen naar vwo. ,,Dat laat wel zien wat er gebeurt als je een beetje opvalt en flink je best doet op een grote school. Ze hebben me enorm geholpen. Ik had het zelf niet zo snel gedaan, het komt door alle steun van do centen.'' Socialer De route levert Conner flink wat leermomenten op. ,,Want in de klas op het vmbo is het altijd druk. Als je introvert bent, lopen ande ren snel over je heen.'' De havo is volgens hem al een stuk gezelliger. ,,Daar leerde ik socialer te zijn.'' Op het vwo ontdekte Conner de balans tussen werk en vrije tijd. Al ging dat hem prima af. Want ook op het vwo kreeg zijn profielwerk stuk een 10 en is zijn eindcijferlijst jaloersmakend mooi. En dan is hij ook nog dyslectisch. ,,Daar kwa men ze pas in groep 6 achter. Gek, toch?'' De blik is nu gericht op Delft, een studie aan de TU. ,,Het wordt technische aardwetenschappen, een opleiding in het Engels. Dan ga ik mezelf bezighouden met de energietransitie", vertelt Conner. ,,Daar wil ik wel een rol in spelen. Het is nog wel de vraag wat ik later precies wil worden.'' Tot die tijd kijkt de 19-jarige met verbazing terug op hoe snel het is gegaan. ,,En dan kwam ook nog corona. Toen had mijn motivatie wel een dip, hoor.'' Zijn moeder beaamt dat. ,,Maar Conner heeft keihard gewerkt voor z'n succes. Hij heeft zichzelf gewoon opgeslo ten op zolder.'' Dat Conner uiteindelijk een 9,9 voor zijn natuurkunde-examen zou halen, kwam ook voor hem als een verrassing. ,,En wéér cum laude geslaagd. Ik ben blijkbaar een laatbloeier, of dieselmotor, hoe je het ook wilt noemen.'' borgen. Langer meewerken aan het proces zou daarom onverant woord zijn. Uit uitingen van de advocaten in talkshows blijkt ech ter ook dat er problemen zijn met betalingen. Daarom was het onduidelijk of de kroongetuige antwoorden zou geven op de vragen die rechters en advocaten hem zouden stellen. Zover kwam het echter niet. Gesloten deuren Onno de Jong, een van de twee advocaten van de kroongetuige, stelde dat hij een toelichting wilde geven over de huidige situatie rond de kroongetuige. Maar om dat de omstandigheden van de kroongetuige 'persoonlijk en me- disch van aard' zouden zijn, zou dat alleen achter gesloten deuren kunnen, zonder advocaten van de medeverdachten en zonder jour nalisten. De advocaten van de medeverdachten waren het hier niet mee eens. Mohammed Razzouki, een van de hoofdverdachten en de voormalig beste vriend van de kroongetuige, hekelde diens opstelling. ,,Ik vraag me af hoelang ik nog moet wach ten op mijn proces. Er is zo veel vertraging al geweest. Het wordt de kroongetuige nu te heet onder de voeten en daarom gaan zijn ad vocaten nu wraken. Meneer B. is ziek op geld. Hij zou zijn eigen moeder aan de duivel verkopen. En zijn zus ook. Ik ken meneer B. en ik weet dat hij alles voor geld doet.'' Na een beraad van ruim ander half uur wees de rechtbank het verzoek uiteindelijk af. Vooringenomenheid Daarop besloten de advocaten van de kroongetuige de rechtbank te wraken, vanwege de schijn van vooringenomenheid. ,,De recht bank behandelt onze cliënt anders dan andere verdachten en meet met twee maten'', zei De Jong. Ook wees hij op een verzoek dat de advocaat van Ridouan Taghi eerder had gedaan en dat wél werd toegestaan. De wrakingskamer kwam bij een om het verzoek van de advo caten van de kroongetuige te be spreken. Advocaat De Jong stelde de beslissing van de rechtbank 'onbegrijpelijk te vinden'. ,,De kroongetuige heeft het idee dat er met twee maten wordt gemeten. En ook wij hebben het idee dat de rechtbank behoedzamer omgaat met de belangen van de medever dachten, dan met die van de kroongetuige.'' De wrakingskamer heeft een week de tijd genomen om een be slissing te nemen. Het Marengo- proces gaat op 21 juni verder. fffdff.fff celd-terug-garantie Repatriëringsgarantie V Zekerheid via SCR Bij Bolderman j aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Hart van Schotland, Trossachs mm 5 dagen Eifel all-inclusive 8 dagen Salzburgerland, Kaprun all-inclusive 10 dagen Eilanden en kust van Dalmatië 10 dagen Barcelona en omgeving 10 dagen Toscane, Umbrië en Rome zaterdag 12 juni 2021 GO Met acht tienen geslaagd voor vwo Sami Kappé Voorschoten Conner toont trots zijn bijzondere cijferlijst samen met zijn nóg trotsere ouders Onno en Bianca. foto frank jansen De chaos was gisteren com pleet in de extra beveiligde Bunker in Amsterdam Osdorp. Zou kroongetuige Nabil B. wél of niet gaan verklaren in het liquidatieproces Marengo? De dag eindigde met een wra- kingsverzoek van de kroonge tuige, die vond dat de rechters meten met twee maten. Yelle Tieleman Amsterdam De dag zou in het teken staan van het bespreken van twee dossiers: de moord op Hakim Changachi en de poging om het eigenlijke doel wit Khalid H. te liquideren. Kroongetuige Nabil B. is bij beide zaken betrokken geweest. Maar B. maakte twee weken geleden be kend zijn medewerking aan het Marengo-proces voorlopig op te schorten. Daarbij werd aangege ven dat het OM onvoldoende zou doen om de veiligheid van het ge zin van de kroongetuige te waar Advocaatvan Nabil B. vond besluit van de rechtbank 'onbegrijpelijk' Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Bekijk de voorwaarden op onze website. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 gjr boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excL Calamiteitenfonds, reserveringskosten SGR-bijdage Vertrek in: juli/augsept Vertrek in: juli/aug/ sept okt. Vertrek in: juli /aug/ sept okt. Vertrek in: aug/septokt. Vertrek in: juli aug/sept okt. Vertrek in: juli aug/sept okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 13