'Paul Biegel kun je avond aan avond voorlezen' De sfeer van Harry Potter Leren van de Habsburgers Worstelende vriendinnen Deprimerende glamour Fantastische sprookjes O'Bij Amari en de Nachtwachters van B.B. Alston (HarperCollins 17,99) moest ik denken aan Harry Potter. Het heeft dezelfde sfeer. Het verhaal draait om Amari Peters. Haar broer is verdwenen en op een dag vindt ze een koffer in de gang met een uit nodiging van het Bureau voor Boven natuurlijke Zaken. Deze organisatie doet er alles aan de aanwezigheid van weerwolven, heksen en andere wezens O'Beter wordt het niet van Caroline de Gruyter (De Geus 22,50) is een reis door de Europese Unie én het Habsburgse Rijk. Ze vergelijkt de twee met elkaar en ziet de overeenkomsten. Die kennis verweeft ze met veel infor matie over Wenen, ooit de hoofdstad van het Habsburgse Rijk. Ik kom graag in Wenen, maar wist bijvoorbeeld niet dat mensen daar destijds weinig inte resse hadden voor keizerin Sisi. Leuk om te lezen.' verborgen te houden. Spannend én geloofwaardig opgeschreven.' ©Verwachting van Anna Hope (AmboAnthos 22,99) verscheen begin dit jaar al, maar het verhaal over drie vrouwen blijft maar in mijn hoofd zitten. Je volgt hen van hun 22ste tot hun 38ste. De een wil kinderen maar kan ze niet krijgen. Een ander heeft een kind, maar is zichzelf kwijtgeraakt. En van nummer drie is haar privéleven een puinhoop. Veel vrouwen zullen zich in een van hen herkennen.' O'Nog een 'oudje', want Joan Didion schreef Het spel meespelen (Arbeiderspers 20) oorspronkelijk al in 1970, maar het is nu pas in het Nederlands vertaald. Het gaat over de werkloze actrice Maria. Ze is getrouwd met een succesvolle filmproducent, maar hun huwelijk ligt aan diggelen. Samen heb ben ze een autistische dochter, die in een instelling woont. Maria gaat van feestje naar feestje. Ze drinkt te veel, gebruikt drugs en is ongelooflijk eenzaam. Joan Didion beschrijft dat oppervlakkige wereldje prachtig. Deprimerend, maar ik heb het achter elkaar uitgelezen.' O'In een interview zei de inmiddels overleden Paul Biegel ooit dat de essentie van een sprookje vaak de diepste menselijke werkelijkheid is. Een mooie gedachte. In het Groot Biegel sprook jesboek (Gottmer 22,99) staan dertig fantastische sprookjes van zijn hand, met illustraties van Charlotte Dematons. Je kunt het avond aan avond voorlezen aan je kinderen. Ik vond vooral het verhaal over kikker Hein mooi; die zoekt vrien den en hoopt dat hij in de vissenkom mag. Hoe het afloopt moet je zelf lezen.' VERONIE SNIJDER KRAMER (61) van Boekhandel Kramer in Winterswijk tipt vijf topboeken. LEEST ZELF HET LIEFST 'Romans, jeugdboeken en spannende verhalen. Vaak word ik gegrepen door de titel. Laatst kondigde een uitgever per mail Het bal der gekken van Victoria Mas aan. Die titel maakte mij meteen nieuwsgierig.' VLIEGT OVER DE TOONBANK 'De Zevende Zus van Lucinda Riley.' OP HET NACHTKASTJE 'Schijnvrucht van Ingrid de Vries, aangeraden door een kennis uit het boekenvak. Ze kent mijn smaak goed, dus ik verwacht hier wel wat van. Het gaat over een liefde die niet mag en toch ontstaat.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 126