LEX BOON is als journalist altijd op zoek naar ongewone mensen en bizarre gebeurtenissen. In De man die van zijn been een lamp maakte bundelde hij zijn beste verhalen. Onzekerheid. Daar beginnen alle verhalen mee die hij optekent. Eerst is er die vraag: gaat dit een verhaal opleveren? En dan, soms na weken research, bellen, luisteren, maar vooral ook ergens ter plekke zijn en kijken, als een vlieg op de muur, volgt er steevast die tweede vraag: is dit verhaal publicatiewaardig? Vaak vindt Lex Boon (37) de verhalen via makkelijk te missen nieuwsberichtjes. Bijvoorbeeld het arti keltje over 'The frozen dead guy' in The Denver Post. Daarin werd over Bo Shaffer geschreven, die al sinds 1995 verantwoordelijk is voor het koud houden van het lichaam van een Noorse man die op zijn 84ste overleed. Zijn kleinzoon was ervan over tuigd dat hij ooit weer tot leven kon worden gewekt. Dus die besloot het lichaam van opa in te vriezen. Het ligt in een schuurtje in Nederland, Colorado, een dorpje op 2500 meter hoogte bij de Rocky Mountains. Bo rijdt om de twee weken naar een ijsbedrijf om ijs te halen om het lichaam koel te houden. Boon zocht de man - en het lichaam - op. 'Je merkt dan dat heel normaal ogende mensen heel opvallende dingen kunnen doen. Vol vertrou wen en zonder twijfel. Dat vind ik bewonderens waardig. En leerzaam. Ik heb gezien dat je van de norm kunt afwijken, een idioot plan kunt hebben en uitvoeren, en dat daar niets mis mee is. Ieder mens heeft zijn eigen beweegredenen en verhaal.' Wat Boons verhaal is? Och, gewoon een journalist uit Amsterdam, die begon bij NRC, daarna voor Het Parool en Vrij Nederland ging werken en 'het geluk' heeft gehad dat hij de kans kreeg om grote, langere verhalen te maken - zonder dat hij van tevo ren wist hoe het verhaal zich zou ontvouwen. Hij debuteerde enkele jaren geleden met Ananas. Aanleiding: zijn toenmalige vriendin verliet hem en Boon kreeg als afscheidscadeau een ananasplant. 'Ik raakte gefascineerd door de vrucht, bezocht boze ananasboeren in Thailand, sprak de uitvinder van de pizza Hawaï en ging naar een ananaslaboratorium.' Over 'van de norm afwijken' gesproken. Boon lacht. 'Ik had nooit gedacht dat er een boek uit zou komen.' Hoewel mensen hem soms nog steeds 'die jongen van de ananas' noemen en hem vragen hoe het met dat intense liefdesverdriet gaat, is Boon al lang en breed weer gelukkig. Met zijn nieuwe vriendin heeft hij zelfs al drie kinderen: 'allemaal onder de 6, dus nogal druk maar gezellig'. En er zijn inmiddels heel wat nieuwe verhalen bij gekomen. Neem nou Leo Bonten, de man waar de titel van zijn nieuwe boek naar verwijst. 'Leo is een Rotterdammer die veel pech heeft gekend. Na een motorongeluk tijdens een reis werd hij in Haïti behandeld met vuile naal den, hij liep hepatitis c op en kreeg ernstige lever- cirrose. Lang verhaal kort: Leo moest zijn been laten 'Met idiote plannen is niets mis' o o o o i o LU O LO LU I LEK BOON De man die van zijn been een lamp maakte EN ANDERS ONOBIOOFI.UK WARE VERHALEN De man die van zijn been een lamp maakte en andere ongeloof lijk ware verhalen verschijnt bij Meulenhoff 20 d. 36

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 124