effeweg.nl EUWS 11 (Na)zomer in Duitsland oF Oostenrijk? G TESTEN ZONDER 1,5 METER 11 effeweg.nl of bel 08810 30 800 Angela Merkel bezoekt Biden De coronacijfers gaan zo rap de goede kant op, dat festivals buiten kunnen doorgaan zonder de regel van 1,5 meter afstand, besloot het kabinet gistermiddag. De evenementen krijgen nog wel te maken met restricties. Zo mo gen in juli maximaal 25.000 men sen het terrein op en zijn meer daagse festivals nog niet toege staan, maar vanaf augustus wordt ook die beperking losgelaten. Voor alle evenementen geldt wel dat een negatieve coronatest niet ouder dan veertig uur verplicht is of een vaccinatiebewijs. Eenmaal binnen hoeft geen 1,5 meter afstand meer te worden ge houden. Een opluchting voor trouwe bezoekers, die vaak al sinds 2019 een kaartje hebben. De populairste evenementen, zoals Lowlands en Mysteryland, zijn zo goed als uitverkocht. De agenda van Marijke Ver schoor, die met haar verhuur bedrijf in dranghekken meer dan een jaar lang vrijwel stillag, puilt uit. Juli, augustus, september en oktober staan alle 15.000 hekken niet meer op hun eigen terrein in Hellevoetsluis, maar ergens op een festival. ,,Ik verkoop nu bijna alleen maar nee. We kunnen er niet meer bij hebben. Het is bizar. We gaan van bijna geen werk naar topdrukte.'' Veel dranghekken levert Ver schoor het laatste weekend van augustus af bij het dancefestival Mysteryland in de Haarlemmer meer. Operationeel directeur van dat - driedaagse - festival, Rosanne Janmaat van ID&T, moet nog wel bergen werk verzetten, voordat op 27 augustus de poorten opengaan. Probeer maar eens vol doende personeel te vinden na een jaar waarin niets mocht wor den georganiseerd. Elke dag zijn er straks vierduizend mensen. Alleen al achter de bar staan zeshonderd medewerkers. ,,Veel mensen zijn van baan gewisseld. We zijn nog druk aan het zoeken, maar het gaat ons zeker lukken.'' Ook het vinden van materialen valt niet mee. Veel spullen, zoals toiletten, rijplaten en portoca- bins, werden voor de coronacrisis van evenement naar evenement gebracht. Nu staan ze op bouw plaatsen. Zelfs bij het ontwerpen van de indrukwekkende podia waar Mysteryland zo om wordt geroemd, is het dit jaar niet mak- »In juli mogen maximaal 25.000 mensen het festivalterrein op kelijk. Er blijkt een groot tekort aan hout te zijn. ,,Dat moeten we dus anders op zien te lossen'', zegt Janmaat. Mojo, dat in augustus Lowlands en Down The Rabbit Hole in Bid dinghuizen organiseert, hield er dit voorjaar nog rekening mee dat ze alleen een programma met Nederlandse en Belgische acts kon samenstellen, maar inmid dels willen ook veel internatio nale artiesten optreden. Alleen de Amerikaanse blijven dit jaar nog liever in eigen land. „We hebben nu zo'n 150 grote en kleine acts. Het Lowlandsgevoel gaat er zeker zijn'', zegt woordvoerder Bente Bollman van Mojo. Onduidelijk Hoe de procedure voor de ver plichte toegangstesten precies in gevuld gaat worden is nog niet helemaal duidelijk. Vooral bij fes tivals met campingfaciliteiten is dat nog een heel gepuzzel, stellen organisatoren. De nu bekendge maakte regels betekenen dat gas ten die daar verblijven en nog niet volledig zijn gevaccineerd, zich tussentijds moeten laten testen. Waar en hoe ze dat kunnen doen, moet nog worden uitgedacht. De heropening van het festival seizoen is niet voor iedereen een feest. Grote publieksevenemen ten gaan vooralsnog niet door. Zo schuift de botenparade door de grachten tijdens Pride Amster dam definitief een jaar door. Daar komen normaal gesproken tien duizenden mensen op af. Woord voerder Martijn Albers: ,,Ons pro bleem is dat we geen hek om de grachtengordel kunnen zetten. We focussen ons nu op kleinere feestjes met toegangstesten.'' IVN: Inheemse bomen beter A Geld-terug-garantie A Repatriëringsgarantie A Zekerheid via SGR - Schwerin, Rostock en Rügen 1 Harzgebergte Moezel va. 429 a. 459 mam Vier Alpenlanden en de Bernina Express Hoogtepunten van Tirol Boek zonder aanbetaling zijn ook meer daagse festivals weer toegestaan. FOTO ANP zaterdag 12 juni 2021 WASHINGTON Angela Merkel brengt op 15 juli als eerste Europese rege ringsleider een bezoek aan het Witte Huis sinds Joe Biden president is. Ge spreksonderwerpen zijn een reeks van gemeen schappelijke 'uitdagingen', waaronder het beëindigen van de coronapandemie, de dreiging van klimaatver andering en het bevorde ren van de internationale welvaart en veiligheid. Gis teren kwamen de leiders van de G7-landen, onder wie Biden en Merkel, bijeen in Engeland. AMSTERDAM Het Instituut voor Natuureducatie en Duurzaamheid (IVN) roept in verband met de Natio nale Tuinweek op om vooral inheemse bomen en planten, zoals eiken en boswilgen, in tuinen te zet ten. Dat is beter voor de biodiversiteit in Nederland dan bijvoorbeeld exotische olijfbomen en agaves. IVN legt uit dat de zomereik bij voorbeeld normaal gespro ken 450 soorten insecten trekt, terwijl dat 13 soorten zijn bij de Amerikaanse eik. Behalve de focus op in heemse planten en bomen is het volgens het IVN ook belangrijk dat er in het al gemeen meer groen in tui nen komt, dat is ook goed voor de afwatering. Raymond Boere Hanneke Keultjes Den Haag £r, .y.. Ontbijten diner Vertrek: jut, aug, sep, okt Light ALL inclusive Vertrek:jut aug, sep, okt ALL inclusive Vertrek:jul, aug, sep, okt 8 dagen ALL INCLUSIVE ALL inclusive Vertrek: juL aug, sep, okt Ontbjjt en diner Vertrek: juL aug, okt Alle Fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten, Calamiteitenfonds en SGR bijdrage. ANVR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11