groene dak is goed de biodiversiteit "Er is totaal geen rompslomp Subsidie Interpolis. Glashelder We zien steeds meer groene daken in de stad. Een mooie oplossing op plekken waar weinig ruimte is voor groen. Zo dacht ook Anton Geven, die in hartje- Tilburg woont. Een groen dak bij Interpolis heb je al v.a. 64,- per m2 en je gemeente kan bijdragen met subsidie. Scan de qr-code en check hoe dat zit in jouw stad. Advertentie Anton (42) is finance manager bij een snoepfabrikant en woont als happy single in een heel leuke buurt in het centrum van Tilburg. Hij heeft een woning uit de jaren dertig en besloot een jaar geleden het platte dak waar hij vanuit zijn slaapkamer op uitkijkt te laten bedekken met sedum. Dat kleine vetplantjes die zeer goed tegen diverse weeromstandigheden kunnen. „Ik heb een plat dak van ongeveer 25 vierkante meter laten bedekken. Dat groen ziet er toch een stuk mooier uit dan die grijze laag waar ik eerder tegenaan keek." Zeker in de stad waar beperkt ruimte is voor groen is dit een mooie oplossing, vindt Anton. Hij kwam op het idee toen hij een reportage op tv zag van een wijk in Utrecht waar een aantal bewoners een groen dak hadden laten aanleggen. "Toen hoorde ik ook dat in sommige gevallen de gemeente dat meefinanciert. Via mijn verzekeraar Interpolis kon ik het groene dak aanvragen en ik kreeg de helft van de gemeente vergoed. Dat maakt de investering nog wat aantrekkelijker, bij aan die wateropvang." Wateropvang Een aanvraag indienen was ook zo gebeurd. "Er is totaal geen rompslomp of ambtelijke molen." Daarna volgde de inspectie en bleek dat Antons dak prima geschikt was. En ook het leggen was zo gebeurd, binnen anderhalf uur was het al klaar. Een groen dak heeft veel voordelen: De ruimte onder het dak blijft warmer in de winter en koeler in de zomer. „Een plat grijs dak warmt sneller op en zeker met de huidige hete zomers kan dat een paar graden schelen. Groene daken zijn geluiddempend en verbeteren de luchtkwaliteit. Ook gaat je dak twee keer langer mee. Daarnaast absorbeert het dak ook regenwater. Wateropvang is goed in de drogere periodes waar we in Nederland steeds vaker mee te maken krijgen. Voor meer informatie: interpolis.nl/groene-daken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 117