II 'Weet je wat het probleem met ons is geweest? We zijn te groot begonnen' - - - M LWi f "i. •- minutenlang alle akkoorden kwijt. Terwijl de drum mer al aftikt, lacht hij als een boer met kiespijn en doet hij alsof hij meespeelt. Ook niet bevorderlijk voor de sfeer is dat Pussycat weliswaar nog een prachtige rij top 10-hits scoort, maar het succes van Mississippi niet kan evenaren. 'Weet je wat het probleem met ons is geweest,' zegt Toni terugblikkend. 'Wij zijn te groot begonnen. Probeer maar eens zo'n enorm succes als Mississippi te overtreffen. Dat lukt nooit. Van dat nummer zijn over de hele wereld zeven miljoen exemplaren verkocht.' De spanningen in de band, plus het uitblijven van successen van het formaat Mississippi, zorgen ervoor dat Lou zijn toevlucht neemt in junkfood en liters cola drinkt, terwijl Toni door de spanningen kilo's afvalt. In 1981 valt het doek gedeeltelijk voor de band (de drie zussen en Lou gaan verder) en in 1985 wordt Pussycat opgeheven. Is er leven na Pussycat? Jazeker, de meeste band leden gaan weer werken en voor hun lol muziek maken. Toni begint een solocarrière en heeft tot voor kort nog geregeld opgetreden. Lou volgt de opleiding HBO Maatschappelijk Werk en Dienst verlening en werkt nog jaren met grote voldoening in de jeugdzorg. Het gebrek aan communicatie en het leven in ver- schillende (droom)werelden breken Toni en Lou uit eindelijk op. De aandacht van mannelijke artiesten worden flirts, een van die flirts mondt uit in een affaire. Toch komt het voor Lou uit het niets als Toni na achttien jaar huwelijk zegt te willen scheiden. Ze blijkt verliefd op iemand anders en Lou begrijpt dat hij de strijd niet kan winnen en er geen weg terug is. Ze scheiden officieel in 1992. De afgelopen jaren schreef Lou zijn herinneringen op. Het was grondstof voor een boek dat onlangs is verschenen. Lou: 'Het opschrijven van alles wat er is gebeurd, de geweldige dingen, de minder mooie dingen, hoe ik me daaronder voelde: het heeft me goed gedaan. Mijn hele leven is weer de revue gepas seerd en wat blijkt? De leuke dingen zijn belangrijker geworden en de onprettige raken op de achtergrond. Gelukkig maar. Ik ben trots op wat ik in mijn Pussy- cat-jaren heb meegemaakt, het was een prachtige periode in mijn leven, de glamour, de muziek en de roem.' Wat Lou wil zeggen: Pussycat heeft het maar mooi geflikt: goud delven in de mijnstreek in Limburg. En ook 45 jaar na Mississippi blinkt dat goud nog altijd. 28 Dit is een bewerkt fragment uit Pussycat - De Missis sippi stroomt in Limburg van Lou Willé en Harm Peter Smilde, verschenen bij uitgeverij TIC, 22,90.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 116