kunnen afrekenen en autogek Lou scheurt naar hartenlust over de Autobahn in zijn nieuwe Porsche. Toch merken de twee dat al die voorspoed ook een schaduwkant heeft. Elke dag zitten ze op elkaars lip en steeds meer worstelen ze met de gevolgen van de roem en de druk die dat met zich meebrengt. 'We waren vrijwel non-stop aan het optreden, repeteren en reizen,' zegt Lou. 'Voor mij was dat zo verslavend, dat ik niet de tijd nam om na te denken over wat ik wilde en of ik gelukkig was met dit leven. En ik had het er al helemaal niet samen met Toni over. Als ik er nu op terugkijk, leefden we allebei in onze eigen droomwereld. Bij dingen waar ik niet gelukkig mee was, stak ik mijn kop in het zand. Bijvoorbeeld als Toni weer eens alle aandacht kreeg van al die beroemdheden in binnen- en buiten land. Vaak wisten die niet dat wij een stel waren, dus als zo iemand aan het flirten was met Toni, dacht ik: doe je best maar, sukkel, het gaat je niet lukken. We zijn getrouwd, er kan niks gebeuren; zo zag ik het. Maar ik merkte wel dat Toni, als ze een maal thuis was, het lastig vond om af te kicken van al die aandacht. Ik zag het, maar praatte er niet over en ging het gras maar maaien tot het weer over was.' Als Lou vraagt: 'Hou je nog van me?' geeft Toni standaard het antwoord: 'Ja hoor, een vergiet vol.' Na een paar jaar ontstaan ook binnen de band de eerste haarscheurtjes. Op weg in de tourbus naar pakweg Vlagtwedde of Heerhugowaard lijkt Pussy cat net een familie die een dagje uitgaat. Niet alleen bij Toni en Lou lopen privé en band door elkaar, voor de anderen geldt dat ook. Zo is Leo, de man van Marianne, lichttechnicus en chauffeur. En Betty's echtgenoot, Henk, is chauffeur en geluids technicus. Tot slot is bassist Theo Wetzels getrouwd met de zus van de leadgitarist, John Theunissen. Al die hele en halve familiebanden maken de band sterk, maar zorgen ook voor spanningen. Lou: 'Tussen Toni, Betty en Marianne liepen die weleens hoog op. Meestal ging het om niks, dan ontplofte het gewoon opeens. Tussen Toni en mij gebeurde dat ook. Ik denk dat daardoor een soort metaal moeheid in de groep sloop. Er waren geen grote conflicten, maar die aanhoudende druk zorgde voor scheurtjes en barsten.' Alle opgebouwde spanning komt er bij Lou uit als hij het podium oploopt voor een optreden tijdens het Oktoberfest in Duitsland. In een tent vol potige Duitsers in lederhosen en dirndls met pullen bier is Lou compleet van de kaart. Hij staat te trillen, kan eerst zijn gitaarsnoer niet vinden en is daarna MEZZA 27 Linksboven: Toni Willé op schoot bij Telly - Kojak - Savalas, daar onder een tv-optreden in 1977 en een bandfoto van Sweet Reaction, de voorloper van Pussycat. Op de foto hiernaast Lou voor het Londense station St Pancras in 1976. Hierboven: Toni en Lou vlak na de bevalling in maart 1981 van hun dochter Nicky. Lou en de zusjes Betty, Marianne en Toni vieren het succes van Pussycat in het Verenigd Koninkrijk met Franse champagne en Britse bolhoeden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 115