'Na Mississippi werden we geleefd, compleet ondergedompeld in alle aandacht en glamour' in Hilversum het alsnog oppikken. Als de groep te gast is in televisiequiz Herkent u deze tijd? lijkt er iets te veranderen. 'Van die televisieopnamen weet ik nog dat een plugger van EMI ons meenam naar de Toppop-studiozegt Toni. 'Normaal keek je daarnaar op tv, maar nu stond ik er opeens en zag ik dat ze opnames aan het maken waren met soulzanger Percy Sledge. Potverdorie! De week erna stonden wij zelf in Toppop. Daarna ging alles zo snel, dat was onvoorstelbaar.' Terug naar Londen, 1976, waar Lou en Toni genieten van hun korte vakantie en Mississippi op de radio horen. In de Britse hitparade stijgt het nummer die week twintig plaatsen en de interviewaanvragen stromen binnen. Dus is de vakantie voor bij en moeten de tortelduifles aan het werk. Lou en Toni worden omgeboekt naar een chique kamer in het Sheraton Grand London Park Lane. Ook mogen ze die week optreden in het toonaan gevende BBC-televisieprogramma Top of the Pops. Toni en Lou zijn het erover eens dat dit zo ongeveer wel het hoogst haalbare is. 'Ik denk niet dat we nummer één worden in Engeland,' zegt Toni als ze weer terug zijn in Nederland. 'ABBA staat bovenaan, dus dat redden we niet.' Maar ze redden het wel. Half oktober 1976 bereikt Pussycat als eerste Nederlandse band de eerste plaats in het Verenigd Koninkrijk. Het is voorpaginanieuws in diverse Nederlandse kranten. En ze blijven er vier weken op één staan. Er volgen tournees in Duitsland, Zuid-Afrika en Polen, tal van televisiespecials en de groep wint prijzen, waaronder de Conamus Exportprijs, een Edison, de Gouden RTL-Leeuw en heel veel gouden platen. Al zijn ze de nuchterheid zelve, de bandleden genieten geweldig van hun succes. Toni en Lou kopen een leuk huis dat ze zo ongeveer contant 26

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 114