'TOT HET HUIS AF IS LAAT IK MIJN HAAR GROEIEN' Marije en Klaas hebben tijdelijk dubbele lasten en een nieuwe hobby: beleggen in crypto. Marije 'Klaas heeft zijn hele leven in Zeeland gewoond. Ik ben meer een stadsmens. Als compromis zijn we bij Maassluis uitgekomen.' Klaas 'Ik heb mijn huis in het dorp Scharen- dijke op Schouwen-Duiveland verkocht.' Marije 'Nu wonen we tijdelijk in een huurflat van 70 vierkante meter, voor 960 euro. De hypotheek van ons huis in aanbouw is 1500 euro. Dus we zitten op flinke dubbele lasten. De badkamer en keuken moeten we nog bestellen. Voor de vloeren hebben we 20.000 begroot, voor de tuin 10.000.' Klaas 'Ik hoop dat het huis in oktober wordt opgeleverd.' Marije 'Het wordt megaduurzaam, met een warmtepomp en zonnepanelen.' Klaas 'We hebben het huis fiftyfifty gekocht.' Marije 'Gelukkig vonden ze onze cijfers bij de bank goed genoeg voor een hypotheek. Klaas is dan ook al tien jaar ondernemer, ik twee.' Klaas 'We hebben een gezamenlijke rekening geopend.' Marije 'Allebei zijn we verstandig met geld. Ik geef wel makkelijker uit. Spendeer zomaar 50 euro aan de kapper. Klaas denkt langer na.' Klaas 'Ik laat mijn haar groeien tot ons huis af is, haha. Ik denk inderdaad goed na voor ik iets koop. Dat is er met de paplepel ingegoten.' Marije 'Geen cent te veel, hè.' Klaas 'Als ik iets voor kitesurfen wil hebben, waarvan ik vind dat het nodig is, geef ik daar wel graag geld aan uit. Het is belangrijk dat je materiaal goed is, vanwege de risico's. Een bar waarmee je stuurt, kost al snel 500 euro.' Marije 'Je hebt net een nieuwe gekocht.' Klaas 'Omdat ik vond dat het nodig was.' Marije 'Als dat nou je passie is, waardoor je lekker in je vel zit, moet je dat doen, vind ik.' Klaas 'Boodschappen laten we allemaal bezorgen door Picnic, voor ongeveer 400 euro per maand. We gaan nog maar zelden naar een winkel.' Marije 'Door corona is ons uitgavenpatroon veranderd en houden we geld over. Hierdoor hebben we een nieuwe hobby: sinds kort zijn we bezig met beleggen in aandelen en in crypto.' Klaas 'We laten het gewoon staan.' Marije 'Kijken naar het rendement op de lange termijn.' Klaas 'Onze droom is een vakantiehuisje in Zeeland. Ik mis de zee.' Marije 'Zo'n tiny house.' Klaas 'Voorlopig hebben we daar niet genoeg geld voor.' MEZZA19 Lieuwc Marije Timmerman (34) is coach voor ondernemers. Klaas Varekamp (42) is business consultant. Marije en Klaas heb ben een huis gekocht in Maassluis en wonen tijdelijk in een appar tement in Rotterdam. Beste koop Marije 'Alle cursussen die ik volgde, vooral mijn coachopleiding voor 5000 euro.' Klaas 'Mijn nieuwste kiteboard. Kostte 1000 euro.' Grootste miskoop Marije 'Het bordspel Expeditie Robinson. Eén keer gespeeld.' Klaas 'Een digitaal muziekproductie- apparaat. Ik heb er geen tijd voor.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 107