Niet op de fiets, maar op je telefoon langs de Kunstschouw II 6 Dorpsbewoners vragen met een optocht aandacht voor veiligheid Dat het er een gekkenhuis is, hoefje niemand die er weleens fietst te vertellen. Smalle wegen, versleten asfalt en belabberde bermen. Tij dens de wandeling raast de ene na de andere auto voorbij. ,,En dan is het nog niet eens winter", klinkt het. In het donker is het helemaal een drama. Er wordt al jaren over de aanleg van een fietspad gedacht, gepuz zeld en gepraat. Heleen van der Linde maakte zich er als moeder al druk om bij haar eigen kinderen, inmiddels staat haar kleindochter We gaan tot het uiterste om dit te realiseren met het budget dat we hebben. Maar vóór de zomer moeten we er uit zijn Anne op het punt om naar de mid delbare school te gaan. ,,Het is on gelooflijk dat dit zo lang duurt." Tot het uiterste gaan Dat vindt waterschapsbestuurder Marien Weststrate ook. Het is om verschillende redenen een lang tra- j ect geweest. Op dit moment wordt nog met twee grondeigenaren overlegd, met de rest is overeen stemming bereikt. ,,We gaan tot het uiterste om dit te realiseren met het budget dat we hebben. Maar vóór de zomer moe ten we er uit zijn, anders neem ik in overweging om alleen de weg aan te pakken en het fietspad te laten vallen." Een goede oplossing School, dorpsraad en dorpsbewo ners wijzen niet met een beschul digende vinger, naar wie dan ook. ,,Voor ons draait dit alleen nog maar om veiligheid. De rest is niet inte ressant. Daar hebben we ook hele maal geen mening over", zegt be- trokken dorpsbewoner Jan Ruiten beek. ,,Het gaat hier om een geza menlijk belang", aldus dorpsraad voorzitster Leone van der Sar en schooldirecteur André Koster van basisschool De Klimop. „Dddr wil len we aandacht voor vragen. Er is niemand die géén veilig fietspad wil. En we hopen dat er snel voor iedereen een goede oplossing komt." En dan zo snel mogelijk als een gek aan de slag, bij voorkeur met een versnelde procedure. Dorpsbewoonster Riet van der Ik heb het verkeer zien toenemen en voertuigen groter zien worden Weijde weet als geen ander hoe de verkeerssituatie door de jaren heen is veranderd. Ze fietst al een jaar of 60 met grote regelmaat over de dijk. Vanaf dat ze als meisje uit Drei- schor naar de middelbare school in Zierikzee ging. Inmiddels is ze 73. ,,Ik heb het wegdek slechter zien worden, het verkeer zien toenemen en voertuigen en landbouwmachi nes groter zien worden. Ja, het is écht hard nodig dat er een fietspad komt. Het verkeer is misschien wel met 300 procent toegenomen en mensen sjezen maar door. Het is belangrijk dat er nu eindelijk eens iets gebeurt." Een reis langs de jaarlijks ruim der tig locaties op Schouwen-Duive- land zit er dit jaar niet in. Die beslis sing is begin mei al gevallen. ,,Ook met het oog op de vergunning", zegt Berita Valk. ,,Maar omdat dit de tweede keer zou zijn dat de Kunst- schouw niet doorgaat en we meer dan 120 kunstenaars hebben uitge- We hebben gekeken of we net als musea een virtuele tour konden organiseren nodigd, zou het zonde zijn als we het contact kwijtraakten. Daarom hebben we gekeken of we net als veel musea een virtuele tour kon den organiseren." Bezoekers kun nen hun fiets dus in de schuur laten staan en op hun eigen telefoon, lap top of tablet gaan genieten van de expositie. De Corneliuskerk in Noordwelle is gekozen als expositieruimte. Daar vertellen tien kunstenaars over hun werk dat driedimensio naal te zien is. ,,De bezoeker begint op de website voor de ingang van de kerk. Vervolgens kan hij met zijn cursor kiezen of hij linksaf of rechtsaf gaat. Dan komt hij de kerk binnen en kan hij een kunstwerk uitkiezen waar hij meer over wil weten", aldus Valk. Ook al kunnen bezoekers nu niet zelf langs alle lo caties gaan ze kunnen nu wel nog wat extra's zien. Kunstenaar Ger hard Lentink geeft een inkijkje in zijn atelier in Dordrecht „Daar ga je normaal gesproken niet zo snel Gerhard Lentink geeft tijdens de Kunstschouw een inkijkje in zijn heen tijdens de Kunstschouw." atelier in Dordrecht. foto lennart gosman vrijdag 11 juni 2021 In de bres voor veilig fietspad Drieëntwintig jaar geleden werd er al om een fietspad gevraagd en nog altijd ligt-ie er niet. Schoolkinderen en dorpsbewo ners van Dreischor liepen don derdag met bordjes én een yell over de Zuiddijk en Roterijdijk richting Zierikzee. ,,Het gaat ons maar om één ding: veiligheid." Esme Soesman Dreischor - Marien Weststrate, waterschapsbestuurder - Riet van der Weijde, dorpsbewoonster Dat het prachtige weer voorlo pig aanhoudt en dat de Kunst- schouw eigenlijk gewoon had kunnen plaatsvinden doet de or ganisatie pijn. Maar een virtuele tour moet die pijn een beetje verzachten. Bovendien biedt die ook weer wat extra's, want be zoekers kunnen meer zien dan anders. Vanaf zaterdag 12 juni is de Kunstschouw driedimensio naal te beleven via de website kunstschouw.nl. Valeska Nastaly Noordwelle - Berita Valk, Kunstschouw 'We zijn 't zat...kom op met dat fietspad', riepen de leerlingen en hun begeleiders tijdens de optocht naar Zierikzee. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57