A Wevers wil via kort geding naar Spelen Sanne van Dijke heeft eerste plak te pakken Record Bol op 400 meter 11 hebben verslagen. In 2015, over tuigend en snel, ook nog. Het was een andere tijd. Nadal kende een voor zijn doen min dere fase, Djokovic was juist on genaakbaar. Sinds die nederlaag verloor Nadal niet meer in Pa rijs, verleden jaar zelfs niet eens een set. Wankelen Maar misschien had Djokovic ook gezien dat Nadal niet zo do minant is als toen. Diego Schwartzman kreeg hem woensdag anderhalve set aan het wankelen. Nu is een set winnen van Nadal van een heel andere orde dan hem écht uit schakelen - maar toch. Geen speler won bovendien vaker van de Spanjaard dan Djokovic, 29 keer, tegenover 28 nederlagen. Op grand slams leidt Nadal dan weer met 10-6 en op Roland Garros met 7-1. Nadal is mijn grootste rivaal. Als je met hem de baan op loopt, is er een onvergelijkbare vibe Het zijn de twee meest in tense en mentaal sterkste spe lers van deze eeuw. Waarbij Na dal toch nog nét een tandje taaier en stabieler lijkt te zijn. Ontploffingen zoals op de US Open vorig jaar, toen met dis kwalificatie tot gevolg, liggen bij Djokovic altijd op de loer. Soms heeft hij die grillen nodig om zijn topniveau te halen, soms werken ze destructief. Nadal is veel positiever, houdt het altijd dichter bij zichzelf en is daar door bij het publiek een veel po pulairdere speler. Zeker in Pa rijs. Juist daar kan Nadal (35) zon dag na een lange carrière vol grootse momenten en met tus sendoor de nodige zware revali- daties, voor het eerst de lijst met gewonnen majors aanvoeren. Hij heeft in de loop der jaren niet veel woorden vuilgemaakt aan Het Record, of aan zijn on gekende statistieken op Roland Garros die hem kansrijk maken dat over te nemen. Dat soort commentaren laat hij aan de volgers. Maar wie Nadal daags voor Roland Garros zag trainen - twee keer twee uur, volle bak vanaf de eerste bal - weet wat hem drijft. De veer tiende titel, nummer 21 in totaal. De vraag is of Djokovic op de route daar naartoe meer dan een hobbel in de weg kan zijn. r „Vincent is het niet eens met de beslissing die wij in april hebben genomen en hoopt via deze weg onze beslissing aan te kunnen vechten", zegt Meijer. De vader van de turnsters Sanne en Lieke Wevers is een van de coaches naar wie een onderzoek loopt bij het Instituut Sportrechtspraak (ISR) naar ongewenst en grensover schrijdend gedrag. Begin april maakte de KNGU bekend dat de turnsters tijdens de Spelen niet door hun persoonlijke coaches begeleid mogen worden. De bond bepaalde dat bondscoach Bram van Bokhoven en de coa ches Aimee Boorman en José van der Veen de Nederlandse turn- ploeg begeleiden in Japan. Meijer: ,,Het is aan de rechter om te bepa len wat er precies gaat gebeuren. Als Vincent in het gelijk wordt ge steld, zullen we hem alsnog moe ten voordragen als coach." Volgens de directeur is het on bekend of het lopende onderzoek van het ISR naar Wevers nog van invloed kan zijn. ,,Ik weet niet in hoeverre dit het individuele tra ject en de zaak die naar hem loopt doorkruist. We zullen de uit spraak van de rechter moeten af wachten om verder te kunnen be slissen." De timing van de rechts gang is volgens Meijer opmerke lijk. ,,Vooral als je kijkt naar de kwalificatiewedstrijden die eraan zitten te komen, dan is de timing bijzonder. Natuurlijk doet het iets met de staf en de ploeg, dat kan ik niet ontkennen. We proberen er zo professioneel mogelijk mee om te gaan." BOEDAPEST Judoka Sanne van Dijke (25) heeft op de WK in Boedapest een bronzen plak veroverd in de klasse tot 70 ki logram. Voor Van Dijke is het haar eerste plak op een mondiaal eind- toernooi. In de strijd om de derde plek was Van Dijke, die in april in Lissabon Europees kam pioene werd, de Duitse Miriam Butkereit op ip- pon de baas. Butkereit is de nummer 14 van de wereld, Van Dijke is de mondiale nummer 5. In de halve finales had Van Dijke eerder op de dag verloren van de Japanse Yoko Ono, die een plekje lager staat op de wereldranglijst. ,,Blij met mijn prestaties van vandaag. Ik ben hongerig voor meer, want er komen nog grotere dingen aan", schreefVan Dijke op sociale media. Van Dijke kreeg eind april te horen dat zij namens Oranje bij de Olympische Spelen deze zomer in Tokio mag uitko men in de klasse tot 70 kilogram. Daar was viervoudig Europees kampioene Kim Polling het niet mee eens. Zij spande diverse procedu res aan bij de judobond, maar kreeg geen gelijk. Door alle olympische se lectieperikelen miste Pol ling naar eigen zeggen de ver eiste concentratie om aan dit WK deel te nemen. Woensdag pakte Nederland in Hongarije al twee bronzen plakken; Sanne Vermeer en Frank de Wit. vrijdag 11 juni 2021 GO b ji Novak Djokovic AMSTERDAM Turncoach Vin cent Wevers heeft in een kort ge ding geëist dat gymnastiekunie KNGU hem alsnog als coach meeneemt naar de Olympische Spelen. Het kort geding diende afgelopen maandag. Over twee weken komt de rechtbank van Zutphen met een uitspraak, aldus technisch directeur Mark Meijer van de KNGU. Vincent Wevers. foto anp FLORENCE Atlete Femke Bol heeft bij de Diamond League in Florence haar Nederlands record op de 400 meter horden aan gescherpt. De 21-jarige Amers- foortse won met overmacht de race, in 53,44 seconden. Haar oude toptijd van 53,79 liep ze vorig jaar. Bol won afgelopen zondag ook de 400 horden op de FBK Games, maar ze was toen bijna een seconde langzamer (54,33). Anna Ryzjikova uit Oekraïne finishte in Florence als tweede, op ruime afstand van Bol over de meet, in 54,19. Met haar nieuwe recordtijd van 53,44 staat Bol derde op de we reldranglijst van dit jaar. Het Neder landse toptalent Liep een nagenoeg vlekkeloze race. Ze wil tussen alle tien horden vijftien pas sen maken om zo doende vooral op de zware laatste meters snelheid vast te houden en in Florence lukte dat bijna. Ze moest alleen voor de laat ste horde een pas extra maken. Novak Djokovic. FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55