Nadal en Djokovic zijn op recordjacht, de een gaat voor grand 10 Sifan Hassan imponeert Eerste finale Krejcikova Rus bij laatste vier in Kroatië Elke partij tussen Rafael Nadal en Novak Djokovic is beladen en intens. Maar bij editie nummer 58 staat er vandaag voor beiden zo veel meer op het spel dan alleen een finaleplaats op Roland Garros. Emotie maakt sport mooi, maar de oerkreten waarmee Novak Djokovic woensdagavond zijn winst in de kwartfinale tegen Matteo Berrettini vierde, waren toch vooral angstaanjagend. Op een inmiddels verlaten center court - want avondklok - sperde hij zijn ogen zo wijd en galmden zijn Servische krachttermen zo luid, dat zelfs de mensen in zijn players box er kippenvel van op de armen kregen. En die zijn toch wel wat van hem gewend. ,,Ik voelde me de hele wed strijd gespannen", legde de in middels afgekoelde Djokovic la ter uit. ,,Het was een intense avond. Ik was hard gevallen, er was enthousiast publiek en een onderbreking om het stadion af te sluiten. Al die opgekropte emoties kwamen er na het matchpoint uit." Liefde Het gaf maar weer aan hoeveel het voor Novak Djokovic (34) betekende, een halvefinaleplaats in Parijs. Hij tennist nog maar voor één ding, zo veel mogelijk vermeldingen in het recordboek van de sport. En daarin dan weer met stip bovenaan: het aantal gewonnen grand slams. Door zijn titel op de Austra lian Open kwam Djokovic begin dit jaar op achttien. Hij kan Rafael Nadal en Roger Federer (beiden op twintig) ruiken en in theorie nog dit jaar allebei passeren. Voor de speler die in zijn imposante carrière zo wei nig liefde heeft ontvangen van het tennispubliek is het dé manier om alsnog erkenning te krijgen. Maar Roland Garros betekent 'normaal gesproken' een streepje voor Nadal. Juist de der- tienvoudig kampioen is, geheel volgens draaiboek, vandaag in de halve finale zijn tegenstan der. Dus kan Djokovic er zelf voor zorgen dat er eens iemand anders wint in Parijs. Hij zal de tamelijk vernederende ervaring van vorig jaar bovendien nog vers in zijn geheugen hebben. Nadal won de finale in drie sets, waarvan de eerste een bagel was, 6-0. ,,Nadal is mijn grootste ri vaal", gaf Djokovic aan. ,,Als je met hem de baan op loopt, is er een onvergelijkbare vibe. De verwachtingen zijn altijd an- ders, ongeacht de ondergrond of gelegenheid. Maar op deze baan tegen Nadal spelen, is uiteraard de grootst denkbare opgave. Maar ik heb er vertrouwen in dat ik kan winnen." Hij is zelf één van de twee spe lers die kan zeggen ooit 'de bur gemeester van Roland Garros' te vrijdag 11 juni 2021 GO ATLETIEK Sifan Hassan heeft bij de Diamond League in Florence indruk gemaakt op de 1500 meter. Ze won de race in 3.53,63, de beste tijd van de wereld in dit jaar. De Nederlandse topatlete ver sloeg in een machtige eindsprint de Keniaanse Faith Kipyegon, die met 3.53,91 een nationaal re cord liep. De Britse Laura Muir werd derde in 3.55,59. Hassan slaagde er net niet in haar persoonlijk record van 3.51,91 te verbeteren. In die tijd werd ze in 2019 wereldkampioene op de 1500 meter. TENNIS De Tsjechische tennisster Barbora Krejcikova (foto) heeft op sensationele wijze de eindstrijd bereikt op Ro land Garros. De 25-jarige Krejcikova, die een wed- strijdpunt overleefde, ver sloeg de Griekse Maria Sakkari in een partij van 3 uur en 18 minuten met 7-5, 4-6, 9-7. Zaterdag neemt Krejcikova het in de finale op tegen de Russin Anastasia Pavli- oetsjenkova, die eerder op de dag Tamara Zidan- sek uit Slovenië had ver slagen. Beide speelsters stonden nooit eerder in de eindstrijd van een grandslamtoernooi. TENNIS Tennisster Arantxa Rus heeft zich gisteren bij de laatste vier geschaard op het WTA- toernooi in het Kroati sche Bol. De als tweede geplaatste Nederlandse was in de kwartfinales met 1-6, 7-5, 6-4 te sterk voor de Amerikaanse Claire Liu, de nummer 130 van de wereld. In de halve eindstrijd van het toernooi in Kroatië neemt de 30-jarige Rus, de mondiale nummer 83, het op tegen de Roemeense Irina Bara. Rus, die nog nooit een WTA-titel heeft veroverd, bleef vorige week op Roland Garros in de openingsronde ste ken. Rik Spekenbrink Parijs het aantal keer dat Djokovic en Nadal tegenover elkaar stonden in hun carriere. 29 keer won Djoko vic, 28 keer Nadal. r Het aantal ti tels dat Novak Djokovic ver gaarde in zijn loopbaan. Q Nadal is de ko ning van Roland Garros. Hij won het graveltoer nooi 13 keer. I Het aantal ti tels dat Rafael Nadal vergaarde in zijn lange loop baan. Zowel Nadal als Djokovic sloeg in zijn carriere al meer dan 100 mil joen euro aan prijzengeld bij el kaar: 121.000.000 (Djokovic) om 101.000.000. M Rafael Nadal. FOTO AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54