II 5 nu opeens basisplaats gloren bij Oranje De kanshebbers Spanje Wat zijn de kansen van Spanje? Laat staan nu La Roja gebukt gaat onder een dreigende corona explosie. Sergio Busquets werd afgelopen weekend positief getest. Een paar dagen later volgde ver dediger Diego Llorente. Bondscoach Luis En rique stoomt voor de zekerheid zeventien nieuwe - veelal jonge - spelers klaar, voor het geval morgen (uiterlijk) meerdere besmette spelers ver vangen moeten worden. Terwijl Busquets co in quarantaine verbleven, versloeg die tweede groep Litouwen in het laatste oe fenduel (4-0). Met welke spelers Spanje aan Prognose EK 2021: halve finale het toernooi begint, is dus nog niet te zeggen. Wat wel zeker is, is dat de winnaar van 2008 en 2012 flink verjongd het Europese goud wil heroveren. Busquets en Jordi Alba zijn, ook door de absentie van Sergio Ra mos, de enige spelers die er negen jaar gele den bij waren. Voeg daar doelman David de Gea en middenvelder Thiago AlcSntara aan toe en je hebt de grootste namen van Spanje wel gehad. Dat hoeft niet te betekenen dat Spanje aan kwaliteit heeft inge boet. Vraag maar aan de Duitsers, die vorig jaar met 6-0 onderste boven werden gespeeld door een flink gewijzigd maar zeer sterk en frivool Spanje. Op welke speler(s) moeten we letten? Op 17-jarige leeftijd gooide Ronald Koe man de piepjonge aankoop met succes voor de leeuwen bij Barcelona. Zijn debuut in de Spaanse ploeg volgde in maart en inmiddels maakt Pedri, gebo ren en getogen op de Canarische Eilanden, aanspraak op speeltijd tijdens het EK. De spelmaker fladdert langs tegenstanders en wordt steeds vaker ver geleken met Andrés Iniesta. Wel viel hij in de laatste top- duels van Bar^a ver terug. An dere potentiële smaakmakers: Thiago (uiteraard), Ferran Torres, Dani Olmo en Gerard Moreno. Welke invloed heeft de bondscoach? Luis 'Lucho' Enrique schudde de selectie flink op, door gevestigde namen zonder pardon te passe ren en de ene na de andere speler - ongeacht club of leeftijd - te laten debuteren. Sinds zijn aanstelling na het geflopte WK in 2018 trok Enrique de teugels flink aan. De trainer deed de mobieltjes deels in de ban en schrapte de vrije middag. Zelf maakt hij geregeld werkdagen van vijftien uur. Die tomeloze inzet eist hij ook van zijn spelers. Bij voorkeur gecom bineerd met tiki-taka-spel, al mag de bal van de bondscoach - die vorig jaar een pauze nam toen zijn dochtertje overleed - ook sneller richting het doel. Spanje heeft door alle mutaties de jongste selectie op het EK. Door de absentie van Ramos (en wellicht Busquets) kan een gebrek aan leiderschap Spanje opbreken. De genaturali seerde Fransman Aymeric La- porte moet erger voorkomen. EK-historie milie voor ogen heeft met Jurriën. ,,Een mooi EK en dan moet hij nog een paar jaar bij Ajax doorgroeien. Daarna naar een topcompetitie'', zei Shamier. Dat zou allemaal nog wel eens sneller kunnen gaan. Frank de Boer ziet een speler die zich in sneltreinvaart ontwikkelt. „Natuurlijk had ik gehoord dat hij een groot talent is, maar ik had niet verwacht dat hij zich zo snel zou aanpassen. Eerst bij Ajax en nu bij Oranje'', zei De Boer na Timbers tweede interland, zondagavond te gen Georgië (3-0). Onder de indruk Matthijs de Ligt, die geblesseerd is en wordt vervangen door Timber, is eveneens onder de indruk. ,,Ik heb hem vaak zien spelen bij Ajax'', zegt De Ligt. ,,Daar kon je al zien dat zijn technische basis goed is. Hij is rus tig aan de bal en zoekt de juiste en voetballende oplossingen. Ook ver dedigend staat hij zijn mannetje. De laatste twee duels heeft hij het uitstekend gedaan. Hij heeft aan de bondscoach laten zien dat hij op dit niveau kan spelen.'' Zelfs aan de immens populaire Teqball-tafel in Zeist, waar een combinatie van tafeltennis, voetbal en voetvolley wordt gespeeld op een tafel die rond afloopt, loopt de nieuweling voorop. Niet in de laat ste plaats omdat hij op het grasveld in Utrecht de laatste maanden heel vaak oefende. ,,We zaten tijdens de lockdown niet stil, we gaven juist gas bij'', vertelde broer Christopher in AD Utrechts Nieuwsblad. De hoofdpersoon zelf blijft vro lijk, ontspannen en vriendelijk. ,,Of het allemaal makkelijker gaat dan ik had verwacht? Nee, niet per se. Maar ik speel met allemaal goede voetballers om mij heen. Ik wilde mezelf heel graag laten zien aan de trainer en mijn medespelers. Dat is volgens mij wel aardig gelukt.'' schoten, zoals destijds Jetro Wil lems van PSV opeens basisspeler was tijdens het EK 2012. Hij ver blikt of verbloost niet'', zegt De Jullie hebben toch ook allemaal die achttien wedstrijden bij Ajax gezien? En hoe hij daar speelde? Boer over de speler met rugnum mer 25. ,,Maar dat is bekend. Jullie hebben toch ook allemaal die acht tien wedstrijden bij Ajax gezien? En hoe hij daar speelde?'' Maar voor veel mensen is Timber dit EK toch echt een betrekkelijk onbekende naam. Op 12-jarige leef tijd verslond hij de boeken van Ge rard van Gemert over de voetbal vrienden Stijn en Storm, twee jon gens die bij een amateurclub speel den en geselecteerd werden voor Jong Oranje. Jurriën Timber is al een paar stappen verder gekomen. Broer Shamier gaf onlangs in AD Utrechts Nieuwsblad aan wat de fa- vrijdag 11 juni 2021 GO op EK-koers De toplanden maken zich op voor de aftrap van het EK, het startschot van een mogelijk succesvolle campagne die moet eindigen met Europees goud. AD Sportwereld loopt de favorieten vast met een vergrootglas langs. Vandaag: hoe verteert SPANJE de corona-uitbraak én het gemis van routiniers zoals Ramos? Samenstelling: Johan Inan Vermoedelijke opstelling (4-3-3) Olmo Morata Torres Koke Thiago Rodri Gaya Pau López Laporte Azpilicueta Simón Spanje gold vanwege de meta morfose in de laatste jaren al als een lastig te peilen kanshebber. Op Pedri, een sierlijke midden velder die een droomjaar achter de rug heeft. Spanje en Duitsland kroonden zich het vaakst tot Europees kampioen: drie keer. In 2008 en 2012 deed La Roja dat met spelers als Xavi, Iniesta, Iker Casillas, Fernando Torres en Sergio Ramos. De vraag is of Spanje zonder die gouden lichting opnieuw de lakens kan uit delen. Eerst maar eens besmettingsvrij blijven. De familie Timber bij de con tractondertekening van Quinten bij FC Utrecht. Rechts Jurriën, in het midden moeder Marilyn. FOTO FC UTRECHT - Frank de Boer over Timber

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49