2fiJ Wijnaldum is nu officieel Parisien Schorsing Onana korter, ook tot Arsenals vreugde 3 ook onder De Boer is succesvol EK mogelijk Voorspelling van de dag Depay wil nu niet kiezen EK-duels Weggespeeld én winst Net als Thomas Müller sprak ook Bert van Marwijk ooit een zin die in één keer alles in het juiste perspec tief zette. ,,Als het niet goed gaat, hoeft het nog niet verkeerd te gaan.'' Met dat motto won 'zijn' Oranje in 2010 bijna het WK. Met die historische kwartfinale tegen het favoriete Brazilië. Weggespeeld voor rust, toch 'maar' 1-0 achter en een 2-1 zege op het eind. In 2014 had het Oranje van Van Gaal dat tegen Mexico. Klaas-Jan Huntelaar te kende in blessuretijd uit een pe nalty voor de winnende 2-1, na een 1-0 achterstand. Daaraan dacht Daley Blind toen hij deze week een vraag kreeg over de kansen van Oranje. ,,Er zijn zo veel toplanden waar mensen hun geld op zetten'', zei de ervaren ver dediger. ,,En ik snap dat we niet topfavoriet zijn. Maar ik zou toch willen zeggen: mensen, heb een beetje vertrouwen. Onderschat ook dit Nederlands elftal niet.'' ,,Mijn contract bij Paris Saint- Germain betekent een nieuwe uitdaging voor mij'', zei Wijnal- dum na het tekenen van zijn ver bintenis tot de zomer van 2024. ,,Ik sluit me aan bij een van de bes te clubs van Europa en ik wil me volledig inzetten om de ambiti euze plannen waar te maken. PSG heeft de afgelopen jaren bewezen hoe goed het is en ik ben ervan overtuigd dat we er samen met onze supporters nog meer uit kunnen halen.'' De Rotterdammer, op het EK bij afwezigheid van Virgil van Dijk de aanvoerder van het Nederlands elftal, had als transfervrije speler de clubs voor het uitzoeken. Het contract van Wijnaldum bij Liverpool liep af en werd niet ver lengd, tot teleurstelling van de oud-speler van Feyenoord, PSV en Newcastle United. De middenvel der speelde vijfjaar voor de 'Reds', waarmee hij in 2019 de Champi ons League won en een jaar later kampioen van Engeland werd. ,,Ik ga dat nog wel eens uitleg- gen, maar het is niet zo dat het al leen van mij afkomt'', zei Wijnal- dum over zijn vertrek bij Liver pool. ,,Ik heb niet voor niets beslo ten om geen nieuw contract te te kenen. Ik heb het mijn ploeggeno ten van Liverpool wel uitgelegd. Zij begrijpen me helemaal.'' Trainer Ronald Koeman wilde Wijnaldum graag naar Barcelona halen. Het management van de Oranje-international werd ook in Catalonië gesignaleerd, maar Paris Saint-Germain handelde doortas tender en wist Wijnaldum te overtuigen. Hij wordt in Parijs ploeggenoot van onder anderen Kylian Mbappé en Neymar en treft er ook de Nederlandse jeugd- international Mitchel Bakker. die vooral in het buitenland zijn conditie op peil hield, kan dus vanaf september weer meetrainen en mist hooguit één seizoenshelft. Zo bezien zal de uitspraak van het CAS ook Arsenal als mu ziek in de oren klinken. De Engelse club staat al weken op poleposition om Onana in te lijven. Meer Premier League clubs toonden interesse, maar de Kameroener weet dat zijn kans op speeltijd het grootst is bij Arsenal. Hij ligt bij Ajax tot medio 2022 vast en is bovendien nog vijf maanden geschorst. Ook doordat onderhandelingen over een nieuw contract stukliepen, groei den Onana en Ajax verder uit el kaar en weet de club al langer dat het kan fluiten naar de tientallen miljoenen waar het een jaar gele den nog op mikte. Nu hij eerder speelgerechtigd is, heeft Ajax als nog een iets sterkere onderhande lingspositie. In een digitale zitting vochten Ajax en Onana (foto) vorige week de doping- schorsing van een jaar aan, die de doelman kreeg opgelegd nadat hij positief testte op furosemide. Met succes, het CAS bracht de schor sing terug van februari 2022 tot november dit jaar. ,,Ik heb ge mengde gevoelens, omdat ons doel was hem deze zomer weer wedstrijden te laten keepen", stelt Ajax-directeur Edwin van der Sar. Spelers mogen van de Doping- autoriteit twee maanden voor het eind van een dopingschorsing weer trainen bij hun club. Onana, vrijdag 11 juni 2021 GO De Turken spelen vanavond formeel thuis, maar in het Stadio Olimpico van Rome zijn de Italianen natuurlijk meer op hun gemak. Voor 14.000 toeschouwers boeken ze een overtuigende zege, de opmaat naar meer. Frank de Boer kwam negen keer in actie op een EK. Zijn 112de en laatste interland was op het EK van 2004. Memphis Depay bepaalt pas na het EK wat zijn nieuwe club wordt. Dat zei de Oranje-aanvaller gisteren in Zeist. ,,Ik wil hier niet bezig zijn met transfers.'' Depay vertrekt transfervrij bij Olympi- que Lyon en wordt vooral gelinkt aan Barcelona. tegen Oranje MBondscoach Frank de Boer (l) ziet dat het er stevig aan toe gaat op de training van Oranje in Zeist. FOTO PIM RAS knikker in zijn hoofd wel met on zichtbare kleefstof vastgelijmd. ZEIST/PARIJS Georginio Wij naldum vervolgt zijn voetbalcar rière definitief bij Paris Saint- Germain. De 30-jarige aanvoer der van het huidige Oranje te kende gisteren een contract voor drie jaar in Parijs. Wijnal- dum leek lang op weg naar FC Barcelona, maar gaf uiteindelijk de voorkeur aan PSG. Georginio Wijnaldum speelt voortaan voor PSG. foto pim ras Sporttribunaal CAS heeft de dopingschorsing van Andre Onana (25) gereduceerd tot negen maanden. Goed nieuws voor de keeper zelf, voor Ajax én voor de club die hem het liefst wil inlijven: Arsenal. Johan Inan Amsterdam/Lausanne Nederland - Spanje 1-1 Oefenduel, 11/11/2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47