F mmint 1 r Schoondijke zoekt nieuwe trainer: 'Dat wordt weer niet makkelijk' Tolhoek laat zich weer zien met aanval in Zwitserland ZEELAND 15 9B0 \7 wêêmÊ zo weinig training zo'n eind kon fietsen, maar op den duur ging de kaars uit. Hij was opgebrand, ik heb hem de laatste tien kilometer geduwd. We hadden niks gereser veerd, maar vonden in Zuid-Lon- den een hotelletje. Nadat we had den geslapen, zijn we rond half zes met Griekse supporters met een tram naar het stadion gegaan.'' Dominantie Ajax domineerde en zorgde na de winst van Feyenoord een jaar eer der voor een tweede Nederlands Europees succes. ,,Twee jaar eerder had Ajax de finale met 4-1 verloren van AC Milan. Dat was een gewel dige les geweest. Ik heb het elftal zien groeien. Opkomende backs, iedereen mocht voetballen. Cruijff haalde altijd de bal op. Het spel was gebaseerd op snelheid en techniek. Dat was de stijl van Ajax. Cruijff had een versnelling, kon wenden en keren, aanslagen ont wijken en had een geweldig over zicht. Een fenomenale speler. Piet Keizer had een geweldige schaar beweging. Supporters stormden na afloop het veld op en dat wilden wij ook wel. Maar ik zag hoe de bobbies mensen pootje lapten en klappen uitdeelden. We hebben een half uur in het stadion geze ten, een heel mooi moment. We hebben het zeker wel gevierd, maar de pubs gingen om elf uur dicht. Er reed geen tram meer, waarna we met een taxi naar het hotel wilden. We waren alleen vergeten hoe het heette, maar ik kon de chauffeur wel een beetje in de richting sturen. Hij wist het uit eindelijk te vinden. Twee dagen (met weinig slaap) was natuurlijk vrij kort op de fiets, maar als we een dag langer waren gebleven, hadden we nooit de invasie van pakweg vierduizend luidruchtige supporters met claxonnerende bussen en auto's onderweg mee gemaakt. Dat had ik voor geen goud willen missen. De terugweg was één groot feest. Voordat we het beseften, waren we terug in Dover. Al die bussen met suppor ters, een boot vol met vlaggen. Ie dereen vond het geweldig dat wij op de fiets waren. Het is de mooi ste herinnering uit mijn jeugdja ren.'' Supportersvereniging Dooms is nog steeds Ajax-suppor- ter, maar zegt dat de hartstochte lijkheid de laatste jaren wat is af genomen. ,,Ik ben nog wel steeds lid van de supportersvereniging. Ajax had toen een gouden ploeg met techniek, dynamiek en bal vastheid. Dat werd bevestigd met drie Europese titels. Zo'n ploeg hebben we eigenlijk niet meer ge had. Ook opvallend: drie finales zonder tegendoelpunten. Dat heeft volgens mij geen club in de Europacup en Champions League gepresteerd. Onder Rinus Michels was er meer discipline, van zijn opvolger Stefan Kovacs mochten de spelers meer. Dat creatieve, dat vond ik eigenlijk nog wel mooier.'' Stiekem hoopt hij dat Ajax nog eens de Champions League wint. ,,Dat zou fantastisch zijn, maar ge zien het grote geld bij de Europese topclubs is dat wellicht een utopie. Met dromen is niks mis mee. Mijn droom is vijftig jaar geleden al in vervulling gegaan. Die pakken ze mij niet meer af.'' De ervaren Van Espen benadrukt dat het bestuur eigenlijk geen an dere keuze had. ,,Vanuit de selectie werd ons duidelijk gemaakt dat het gros niet meer met de trainer ver der wilde'', legt hij uit. ,,Dan kun jij je kont tegen de krib gooien, maar dan komt het zeker niet goed. Dan kun je straks niet samen de compe titie in. Of een aantal spelers zou misschien alsnog vertrekken want het is nog geen 15 juni hè.'' Op die datum - aanstaande dins dag - ligt de deadline voor over schrijvingen in het amateurvoetbal. Bij Schoondijke gaan ze er vanuit dat ze ook komend sei zoen weer een jeug dig eerste elftal heb ben. „De resultaten zullen misschien best weer tegenval len, maar de har monie binnen de selectie goed", weet Van Espen. „We moeten niet te veel mopperen. We heb ben veel jonge gas ten en die hebben tijd nodig.'' Schoondijke speelde bijna 90 jaar in het zondagvoetbal en maakt me dio 2019 de overstap naar de zater dag. Een onverdeeld succes werd dat niet. Toen het seizoen in maart 2020 vanwege corona werd stilge legd, had de Zeeuws-Vlaamse ploeg veertien wedstrijden ge speeld zonder één punt te pakken. Het afgelopen, opnieuw stilge legde, seizoen duurde voor Schoondijke slechts drie duels. Ook na die wedstrijden stond de teller op nul punten en had de dorpsclub de rode lantaarn weer in handen. Van Espen: ,,Het zal niet makke- Er was geen chemie meer tussen de trainer en de spelersgroep lijk zijn om een nieuwe trainer te vinden. Zoals het ook niet eenvou dig is om tegenwoordig bestuurs leden te vinden. Wij hebben nogal wat vacatures hier hoor. Ik geloof dat er binnen het bestuur al drie open staan. Ik ben momenteel voor zitter met de let ters a.i. achter mijn naam. Ad interim dus. Maar dat ben ik al sinds 2019. Plus penning meester en wed strijdsecretaris. We hebben deze week een plan de campagne richting de toekomst opge steld. Tot het eind van dit jaar blijf ik aan, daarna stop ik er echt mee. Ik ben nu 81. Het zou mooi zijn om andere, jongere men sen te zien opstaan, die echt iets willen betekenen voor de club.'' 19 32 LEUKERBAD Antwan Tolhoek trok gisteren ten aanval in de Ronde van Zwitserland, de koers waar hij bijzonder goede herinneringen aan bewaart met zijn ritzege in 2019. Ditmaal strandde de aanval van de 27-ja- rige Yersekenaar in schoonheid. Nadat een vroege aanval van een kopgroep met onder andere Mathieu van der Poel door het peloton was teruggegrepen, trok Tolhoek op zo'n 25 kilome ter van de finish ten aanval. Hij kreeg daarbij gezelschap van Esteban Chaves. Tolhoek werd weer gegrepen door de honge rige groep met favorieten. In de slotklim bleek Richard Carapaz de sterkste van het groepje. Tol hoek kwam als elfde over de fi nish, een plekje achter zijn kop man Sam Oomen. In het klasse ment steeg Tolhoek van de 71ste naar de 25ste plaats. Carapaz is de nieuwe leider. Van Dijke Mick van Dijke liet zich op po sitieve wijze zien in de Belgium Tour. De 21-jarige renner uit Colijnsplaat, net als Tolhoek rij dend voor Team Jumbo-Visma, noteerde in Knokke-Heist de zestiende tijd in de tijdrit. De jonge Zeeuw gaf slechts 27 tel len toe op ritwinnaar Remco Evenepoel. vrijdag 11 juni 2021 GO ai gj -OIO AJAX IMAGES .-.O, Het Ajax-pu- bliek op Wem bley tijdens de fi nale van 1971. Dankzij een vroeg doelpunt van Dick van Dijk en een late treffer van Arie Haan won Ajax de finale op Wembley met 2-0 van Panathinaikos. Aector Dooms ging in 1971 op de fiets naar Wembley. FOTO CAMILE SCHEL- STRAETE Voetbalvereniging Schoondijke is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Het flink uitge dunde bestuur van de zaterdag vierdeklasser besloot onlangs om alsnog afscheid te nemen van Patrick Boussen. ,,Er was geen chemie meer tussen de trainer en de spelersgroep'', zegt waarnemend voorzitter Johan van Espen. Barry van der Hooft Schoondijke -Johan van Espen •"•JchoondU*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39