Oran e i sbreker F '■45 Drie maanden na de inval horen de Azimi's niks meer OM in hoger beroep in zaak Oostkapelle OSCAR GARSCHAGEN 2 seksuoloos: rollenspel helpt vaak Column I achttien generaties aan voorouders'. 'Zwarte apen'. De fans van FC Qingdao, zeg maar het Chinese NEC, tier den tegen FC Guangzhou, de landskampioen met enkele Afri kaanse spelers. Grove tribune-tek sten die je nooit zal leren op Chi nese les. Een vader naast mij vouwde zijn handen om de oren van zijn zoontje. Voetbal zou mensen en landen verbroederen. Gelooft u het? Vast staat wel dat voetbal voor iedere Nederlander in het buitenland een fijne ijsbreker is. Met dank aan Oranje. vroeg de man toen het Qingdao- legioen even naar adem hapte. „Nederland? Vroeger mijn favo riete voetballand. Dat is nu Duits land. Mag ik vragen waarom het land van Cruijff en Van Basten sinds 1988 nooit meer een EK heeft gewonnen?'' Mijn mond viel open, ook omdat ik zijn uitspraak van de naam Cruijff - 'Klauiv' - verstond als Kluivert. Een Hugo Borst-scherpe analyse had ik niet direct paraat. Ik hakkelde iets over eervol verliezen in halve- en kwartfinales. De man volgde de Europese competities op de voet. Hij en zijn 424 miljoen landgeno ten hadden natuurlijk het EK 2016 bekeken en geanalyseerd. Dat im posante kijkcijfer zal trouwens vanaf vandaag zeker overtroffen worden. ,,Jullie hebben in 2020 vast meer geluk", zei hij om mijn gevoelens te sparen. Van hem wilde ik weten of voet balgek China ooit een voetbal grootmacht zal worden. ,,Nooit, voetbal is hier zó corrupt en ou ders willen liever dat hun zoons gaan studeren.'' Wil zoonlief, de kleine keizer, allicht wel voetballer worden? ,,Nee, nee, ik laat hem niet lam schoppen." De jongen wil app-maker worden en hij noemt een naam waar ik dan nog nooit van heb gehoord: Douyin. Buiten China heeft Douyin naam ge maakt als de TikTok-app. TikTok sponsort voor het eerst het EK en zal met miljarden malen bekeken video's de goudkoortsige EK-spe- lers nog rijker en beroemder ma ken. Maar geliefder dan 'Klauiv'? Dat betwijfel ik. Voetbal zou mensen en landen vebroederen. Gelooft u het? DE STELLING Vandaag: Ik kijk uit naar het EK voetbal 990 stemmen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Getuigen rennen achter dief aan Supermarkt verrast senioren met deurmat MIDDELBURG Van Praag en Huisman signeren De politie viel op 10 maart met veel machts vertoon binnen in het kasteel van de broers. Die werden gearresteerd en vier dagen lang verhoord. De politie nam ad ministratie en gegevensdragers mee. Volgens de politie volgden de aanhoudingen op een onderzoek dat al sinds 2018 aan de gang was. Daarbij werd onder meer ook de te lefoon van Salar Azimi afgeluisterd. Azimi heeft na zijn vrijlating nog niets inhoudelijks gehoord over het onderzoek, vertelt hij. ,,Ik heb on dertussen alleen bericht gekregen dat ik mijn spullen weer kon ko men ophalen: mijn telefoon, iPad, laptop, mappen en papieren. En ze hebben gezegd dat ze me nog ver der willen spreken, maar niet wan neer. Ik heb nog gevraagd: komen jullie me dan weer met vijftig man uit mijn bed halen? Maar dit keer krijg ik gewoon een uitnodiging, zeiden ze. Maar wanneer dat is, geen idee." Drie maanden is nog niks Alfons Bals, de advocaat van de Azi- mi's, staat er niet van te kijken dat het nog stil is. Sterker nog: drie maanden is nog niks, waarschuwt hij. ,,Hier kan zomaar een jaar, of zelfs twee, overheen gaan." Dat ge beurt veel vaker bij financiële on derzoeken. ,,Het is een patroon: ze steken een verdachte drie dagen binnen, daarna hoor je heel lang niets, en dan komen ze op de prop pen met verhuisdozen vol met vage dingen." De politie heeft ook geen reden om haast te maken, legt Bals uit. ,,De enige deadline die er is, is dat na twee jaar de 'redelijke termijn' is overschreden. Maar tot die tijd is er geen druk." Bovendien hebben ze bij de recherche meer aan hun hoofd. „Als ze moeten kiezen tussen het voorkomen van een li quidatie of de boekhouding van de Azimi's onderzoeken, Ze gaan niks vinden. Althans: niks noemenswaardigs dan is dat niet zo moeilijk. Het heeft gewoon geen prioriteit." Je vindt altijd wel iéts Salar Azimi kijkt ondertussen met onverminderd vertrouwen naar de uitkomst van het onderzoek. ,,Ze gaan niks vinden. Althans: niks noemenswaardigs. Kijk, als je ja renlang onderzoek doet naar welk mens dan ook, is er altijd wel wat. Je rijdt weleens ergens 85 waar je 80 mag. Dus als ze echt willen, vinden ze wel iets. Maar niks van enig be lang, dat weet ik zeker." De politie en het Openbaar Mi nisterie konden deze week niet ant woorden op vragen over de zaak. Het OM beloofde wel volgende week met een update te komen. Na bestudering van het vonnis kan het OM zich 'niet verenigen met de door de rechtbank Zeeland/West Brabant uitgesproken vrijspraak', zo laat het OM weten. Het geeft daar voor verder geen nadere onderbou wing. F. heeft een koopwoning op het appartementencomplex. Maar sinds zijn vrijlating woont hij tijdelijk el ders. Dat is omdat de verhoudingen tussen hem en de omwonenden slecht zijn. Ondertussen bekijken de gemeente Veere en de vertegen woordiger van F. of hij nog kan te rugkeren naar zijn woning óf dat het beter is - gezien de situatie - om te verhuizen. Vandaag zou hij in principe terugkeren. Maar omdat nog geen oplossing is gevonden, keert F. ook de komende twee we ken niet terug naar het appartemen tencomplex, laat de gemeente Veere weten. Wel is afgesproken dat hij één dag - onder begeleiding van be veiliging - naar zijn huis mag om persoonlijke spullen op te halen. Bewoners worden vooraf op de hoogte gebracht wanneer dat is. E.F. (58) uit Oostkapelle werd op 28 mei vrijgesproken. De rechter acht het niet wettig en overtuigend bewezen dat hij zijn bovenbuur vrouw heeft neergestoken. Zij over leed op 24 mei 2019 als gevolg van een steek in de borst. Het OM had een celstraf geëist van elf jaar. vrijdag 11 juni 2021 Ije moeder en f.... je ,,Nihao, waar kom je vandaan?", Reageer op pzc.nl Gisteren: Ieder kind moet gevaccineerd worden fc>E rollebollek.es JUICHCAPE? MIDDELBURG Een 22-jarige man uit Middelburg is woensdag middag aangehouden op verdenking van fietsen diefstal. Rond 16.00 uur zag een getuige aan de Koudekerkseweg dat een man bij zijn buren een fiets wilde stelen. Hij ver moedde dat dezelfde man een dag eerder ook al een fiets had meege nomen. Hij waarschuwde zijn buurman en samen renden ze achter de ver dachte aan, een bos in. De inmiddels ingescha kelde politieagent zag de verdachte uit het bos komen rennen en heeft hem gearresteerd. KRUININGEN Bewoners van Hof Cru- ninghe stuitten gisteren op een verrassing. Voor hun voordeur lag plotse ling een nieuwe deurmat. ,,Wij hebben zo'n kleine vijftig matten cadeau ge daan aan de ouderen. Een ludieke aftrap van onze nieuwe actie", legt Frans Mourik van Coop uit. Om te vieren dat hij vijf jaar actief is in Kruiningen, geeft hij de zelfontworpen matten van Zeeland (met de stormvloedkering en Zeelandbrug) en Kruinin- gen (met de coördinaten van het dorp) cadeau aan klanten die 40 euro beste den. ,,Maar ouderen doen vaak niet zo veel bood schappen", verklaart Mou- rik het presentje. Oud-Ajax-voorzitter Mi chael van Praag en voor malig tv-coryfee Henny Huisman zijn zaterdag 19 juni te gast bij boek handels De Koperen Tuin in Goes en De Drvkkery in Middelburg. Ze signeren die dag hun biografieën. Van Praag, die na 14 jaar Ajax ook lang binnen de Uefa ac tief was, begint om 11.00 uur in Middelburg. Op hetzelfde moment sig neert Huisman in Goes. De sessie duurt een uur. Daarna maken beide heren de oversteek. Tus sen 14.00 en 15.00 uur signeert Van Praag in Goes en Huisman, be kend van de Soundmix- show, in Middelburg. Precies drie maanden geleden zaten de Aardenburgse broers Salar en Sasan Azimi vast in een Middelburgse politiecel. Ze wer den daar vier dagen verhoord, op verdenking van fraude, vals heid in geschrifte en witwassen. Sindsdien hebben ze niets meer gehoord. En dat is heel normaal, zegt hun advocaat. ,,De politie heeft belangrijkere dingen te doen." Martijn de Koning Aardenburg -Salar Azimi Het Openbaar Ministerie (OM) gaat in hoger beroep tegen de vrijlating van de man die werd verdacht van de moord op een 78-jarige mevrouw in Oostka pelle. Hoewel hij is vrijgesproken, keert hij nog niet terug naar zijn woning op het appartementen complex Parc Zonnehove. Jeffrey Kutterink Oostkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2