Sven gaat zijn droom tegemoet Bij Martin gaat het dak er vanaf Yeah, Arendje is ook geslaagd ZEELAND 3 Ontdek het Zwarte Woud 18% GOES Zoals Arendje al weken volle bak aan het hospiteren is in Utrecht, zo druk hoeft Sven Oele (16) uit Goes zich niet te maken. Op kamers? Nee. ,,Dat is duur. En natuurlijk kan ik lenen, maar ik hoef geen schulden." En dus stapt de leerling van het Ostrea Ly ceum over een paar maanden elke ochtend in de trein naar Breda, zijn droom tegemoet: de opleiding tot medisch laborant aan de Avans Hogeschool in Breda. ,,Die reis is te doen." Feesten, nu hij geslaagd is? ,,Nou, valt mee hoor. Ik had er even niet bij stilgestaan, maar ik had me ook opgegeven om vrijdag te wer ken." Dus vanaf 8.00 uur al brengt hij in zie kenhuis Adrz onder andere post en medicij nen rond. En zaterdag staat hij vrolijk in een groente- en fruitkraam op de markt. ,,Maar ik nodig natuurlijk familie uit. Want dit is wel een momentje." 'S-GRAVENPOLDER Nou, bij Martin Westerneng (16) uit 's-Gravenpolder stond er dan wel geen minister voor de deur, maar wel een heleboel vrienden en familie. Want direct nadat hij de uitslag hoort, appt hij vrolijk in het rond: geslaagd! Groos is hij, nu hij de mavo op zak heeft. ,,Nee, echt heel veel zenuwen had ik er niet over. Maar toch hè, het blijft spannend." Precies, dat blijft het. Dus kwamen don derdagavond al gelijk veel mensen langs bij de leerling van het Ostrea Lyceum. ,,Wel co- ronaproof, dus een echte drive-through." In het weekend komen er ook nog mensen langs. ,,Ja, ik vier het enthousiast." En als co rona straks echt een beetje voorbij is, wacht nog een heuse examenreis. Maar dat is voor later. Voor Martin is de weg vrij naar de opleiding Junior-assistent accountant op het Scalda in Middelburg. ,,Ja, veel zin in." GOES Arendje Nabbe (18) uit Goes weet het 100 procent zeker. Als ze straks op kamers zit in Utrecht, zal ze regelmatig dit recept van thuis pak ken: macaronischotel met ham, kaas en witlof, uit de oven. ,,Ja, heel stom. We eten het eigenlijk elke maandag. Er zitten genoeg groenten in en het is erg lekker." Na 6 jaar VWO gaat de leerlinge van het Ostrea Lyceum Ge neeskunde studeren aan de Universi teit Utrecht. ,,Ik wil arts worden, maar weet nog niet welk specialisme ik ga doen. Ja, het is zeker een lange weg. Negen jaar minimaal, als je je specialiseert. En 12 jaar maximaal. Maar echt, ik heb er zó veel zin in. Erg spannend, maar ook heel leuk." En Utrecht? ,,Och, alleen al in Utrecht zijn, is zó tof. Ik voel me er thuis. Utrecht is een soort van Goes in het groot. De sfeer is goed, ieder een is vriendelijk. Utrecht is een heel mooie stad." 4,6 of 8 dagen in Hotel Schondelgrund Het voordeel van PZC H tot wel korting vanaf vrijdag 11 juni 2021 en vol toekomstdromen Sven Oele is helemaal klaar voor zijn droomstud ie. foto johan van der heijden Martin Westerneng is maar wat blij dat hij geslaagd is. foto johan van der heijden M Arendje Nabbe springt een gat in de lucht. FOTOJOHAN VAN DER HEIJDEN Omdat het weer kan en omdat het hotel de ideale start is voor mooie wandelingen en fietstochten in het Zwarte Woud. In de omgeving zijn allerlei uitstapjes mogelijk. Bijvoorbeeld naar de hoogste watervallen van Duitsland! Profiteer van veel vakantie met dit more inclusive-ar rangement voor een scherpe prijs, perfecte ligging en gratis OV. Inhoud arrangement: 3, 5 of 7x overnachting met ontbijt driegangendiner koffie+gebak Konus-kaart (OV) gratis wifi, parkeren en meer Prijzen p.p. per arrangement: 4 dagen - van 99 tot 119 6 dagen - van 159 tot 189 8 dagen - van 229 tot 249 kinderen t/m 11 jaar gratis Het arrangement omvat nog meer, zie website. Prijzen o.b.v. een 2pk en excl. 20 boekingskosten en toer istenbelasting (€1,70 p.p.p.n.). Toeslag 1-pk: €15 p.p.p.n. en kinderkorting: zie website. Bij oranje reisadvies gratis annuleren tot 35 dgn voor aankomst omboeken zonder wijz-kosten binnen 35 dgn voor aankomst. Grijp nu nog je kans en boek op pzc.nl/vt2107 of bel Videotrips op 06-24937937 (ma t/m vr van 9-17 uur) Omdat je het verdient!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27