s? Kater na debat over teckeltaks Pontje Sluiskil lijkt gered met extra geld r UWV: 1700 Zeeuwse banen minder dit jaar 2 Spottersogen Roos Bimmel geloofde haar ogen niet toen minister Slob haar persoonlijk kwam vertellen dat ze geslaagd is. Maar ook bij Arendje, Martin en Sven is het feest. HOERA! FEEST BIJ DE GESLAAGDEN A Commentaar De Tweede Kamer blafte wel, maar beet niet. Het debat, aangezwengeld door Gary Yanover uit Kortgene, maakte duidelijk dat het heffen van hondenbelasting nauwelijks nog te verkopen is. Tegelijkertijd vrezen vooral de regerings partijen de toorn van de wethouders financiën, die er niet op zitten te wachten dat 'Den Haag' een inkomstenbron schrapt en daarmee een gat in hun begroting schiet. Daarmee is het einde van de hondenbelasting helaas nog niet in zicht, terwijl de argumenten om de 'teckeltaks' af te schaffen, overtuigend zijn. De belasting diende vroeger om de verspreiding van hondsdolheid tegen te gaan, maar wordt nu vooral gebruikt om de begroting sluitend te krijgen. Hondenbe zitters betalen dus extra voor zaken van algemeen belang. Niet voor niets heeft al bijna de helft van de Nederlandse ge meenten de belasting geschrapt. Het geld kan niet het argu ment zijn. Het gaat om relatief kleine bedragen. Dat moet zon der veel pijn op te vangen zijn. Het is 169 gemeenten al gelukt. Yanover oogstte in elk geval lof voor zijn inzet om het onderwerp op de agenda te krijgen. Kamerleden juichten het toe dat zo'n kwestie via een burgerinitiatief aan de orde wordt gesteld. Tegelijkertijd vergaten ze hoeveel inzet en geduld het jarenlang van Yanover heeft gevergd. Als de Tweede Kamer zo veel waarde hecht aan burgerinitiatieven, mag zij de drempel ook wel lager maken. Afschaffen hondenbelasting moet zonder problemen kunnen. Het is 169 gemeenten al gelukt Zolang de pont veilig kan varen met vrijwilligers, moet de Stichting ter Behoud van de Pont te Sluiskil gesteund worden, legde de Terneu- zense gemeenteraad vorige week vast. De coalitiepartijen PvdA, CDA, SGP en VVD gebruiken bijna dezelfde woorden in een voorstel dat donderdagavond is ingediend. Dat is een meerderheid. Leefbaarheidsbudget Het geld moet komen uit het leef baarheidsbudget van de provincie. Wel moeten andere overheden of bedrijven meebetalen en wordt een kleine bijdrage gevraagd aan de ge bruikers. Die laatste voorwaarde kwam Corina van Vliet van de PvdA, die het voorstel indiende, op felle kritiek te staan van Groen- De kosten van het innen van een bijdrage zijn een veelvoud van de opbrengst Links, Pro Zeeland, Partij voor Zee land en 50Plus. De kosten van het innen van een bijdrage zouden een veelvoud zijn van de opbrengst, stelde George Lernout (50Plus) en voornamelijk scholieren zouden daar de dupe van worden. De Staten stemmen vandaag over het voorstel. ALMANAK Vogels kijken deed de vrouw uit Burgh-Haamstede niet. Ze her kent de vogels in de tuin en als de drie fanatieke vogelaars uit haar straat omhoog staan te tu ren gaat ze er naast staan om de zeearend te zien vliegen, maar daar blijft het bij. Tot ze bij toe val stuitte op een podcast over vogels kijken. Geïnspireerd zocht ze de oude verrekijker op en ging de polder in. Ze vertelde nog niets aan de vogelende buurmannen. Eerst maar eens een bijzondere waarneming doen. Maar dat plan mislukte al jammerlijk bij haar tweede ex peditie. Toen signaleerden zes geoefende spottersogen de ver rekijker in haar hand. Betrapt. Gewonde bij steekpartij I Openingstijden zwembad verruimd De openingstijden van zwembad De Honte in Kloosterzande vanaf dinsdag wat verruimd. Wie recreatief wil zwem men, kan vanaf 15 juni op maandag, dinsdag, don derdag en vrijdag terecht van 14.00 tot 17.00 uur. Op woensdagen is het bad vanaf 13.00 uur open. In het weekeinde is er waterpret van 13.00 tot 18.00 uur. Wie rustig baantjes wil zwemmen, is maandag, dinsdag, don derdag en vrijdag welkom van 10.00 tot 14.00 uur en van 17.00 tot 19.00 uur en op woensdag van 10.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 19.00 uur. MIDDELBURG Moerdijkse bouwer politiebureau Hè, dat meen je toch niet? Minister Slob voor de deur. Is 'ie dat echt? Se rieus? Ja, dus. Roos weet niet wat ze ziet. Speciaal voor haar, helemaal uit Vathorst naar Domburg gere den. Om haar te feliciteren met haar diploma. ,,Echt vet." Slob zou het liefst bij iedereen langsgaan, maar dat gaat natuurlijk niet. Maakt niet uit. Bij Arendje, Martin en Sven is het feest er niet minder om. Het is even voor enen als demis sionair onderwijsminister Arie Slob aanbelt. Roos doet zelf open en kijkt stomverbaasd. De minister schiet in de lach. ,,Ik mag jou het heuglijke nieuws vertellen dat je geslaagd bent", zegt hij. ,,En we hebben taart en bloemen bij ons. Die komen we je overhandigen." Roos glundert. ,,Als je het op prijs stelt natuurlijk", grapt de bewinds man. ,,Anders gaan we weer." Nee, natuurlijk slaat Roos ze niet af. In de tuin snijdt ze vakkundig de taart aan en samen met de minister hangt ze een door haar ouders ge maakt spandoek op. ,,Hoera, ge slaagd", staat er in sierlijke, goud kleurige letters op. Trots zijn ze. En Ik mag jou het heuglijke nieuws vertellen dat je geslaagd bent Roos werd thuis verrast door minister Slob. foto lex de meester terecht. Want Roos heeft vmbo tl gedaan en gaat nu naar de havo. En ja, ze weet ook al heel goed wat ze daarmee wil: naar de hotelschool. Toch gierden de zenuwen flink door haar keel toen Slob aanbelde, verklapt ze later in de tuin. ,,Heel veel klasgenoten waren al gebeld dat ze geslaagd waren en ik nog niet." Zelfs haar mentor van scho lengemeenschap Nehalennia, Syl via van de Merwe, zit in het com plot. Om vroegtijdig uitlekken van het bezoek te voorkomen. Vanuit de tuin van Roos belt ze de laatste leerling om te vertellen dat ook hij is geslaagd. Ondertussen praat Roos met de minister alsof ze hem al jaren kent. ,,Ik heb samen met Roos in een filmpje gezeten dat de school ge maakt heeft", verklaart de minister. ,,Roos is een talentvolle dame. Ze heeft laten zien dat ze knokt voor wat ze waard is. Ook heeft ze in meer vakken examen gedaan dan eigenlijk van haar gevraagd mag worden. En ze heeft een enorme drive wat ze in de toekomst wil gaan doen. Geweldig om zulke leer lingen te mogen ontmoeten." Het aantal banen in Zeeland zal dit jaar nog licht afnemen, voorspelt het UWV. Het gaat naar schatting om 1700 banen. Voor 2022 verwacht de uitkeringsinstantie weer een groei. De gevolgen van de corona- pandemie op het aantal banen in Zeeland blijven, in vergelijking met de rest van het land, nog enigszins beperkt. In 2020 daalde het aantal banen met 1500, op een totaal van rond de 160.000. De prognose voor dit jaar laat een afname met 1700 zien. De verschillen tussen de sectoren zijn groot. De grootste klappen vie len vorig jaar bij de horeca (1300 ba nen minder) en bij de uitzendbu reaus (1600 banen minder). Verdere daling Daar staat tegenover dat er in de sector zorg en welzijn, sterk verte genwoordigd in Zeeland, 1000 ba nen bij kwamen. Voor dit jaar wordt nog een ver dere daling van het aantal horeca- banen verwacht, maar in 2022 moet het weer gaan stijgen. In de uitzendsector is er dit jaar al sprake van een toename, al blijft het onder het niveau van 2019. Andere sectoren die dit jaar groeien zijn landbouw visserij, openbaar bestuur en onderwijs. vrijdag 11 juni 2021 Ernst Jan Rozendaal Middelburg De pont van Sluiskil lijkt nu toch echt te worden behouden. Een meerderheid van Provinciale Staten wil het veer blijvend subsidiëren. - George Lernout, 50Plus Tip? redactie@pzc.nl GOES Bij een steekpartij in Goes is woensdagavond een man uit Colijnsplaat gewond geraakt. Agenten kregen rond 23.35 uur een melding dat er op de Ravelijn de Groene Jager een steekincident zou zijn geweest. Agenten troffen er een gewonde man aan. Hij zou ruzie hebben ge kregen en is vervolgens gestoken. De 21-jarige verdachte uit Goes is in de omgeving aangehou den. Ook een 17-jarige Goese vrouw is aange houden voor onderzoek naar haar betrokkenheid bij het incident. Het slachtoffer heeft aangifte gedaan. KLOOSTERZANDE Denys Engineers Con tractors BV uit Moerdijk gaat het nieuwe dis trictskantoor van de po litie in Middelburg bou wen. Het is de bedoeling dat het gebouw bij het ZEP in Middelburg eind 2022 af is. De districts chef van de politie Joost Manusama heeft gister ochtend de contracten getekend met de aanne mer op de locatie aan de Althoornweg, dat nu nog een weiland is. De voor bereidingen voor de bouw zijn begonnen. De eerste zichtbare hande lingen op het bouwter rein zullen in juli plaats vinden. Geslaagd Jeffrey Kutterink Domburg - Arie Slob, onderwijsminister ■KSffi? J Rolf Bosboom Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26