Nederlandse overheid heeft de regels versoepeld Europa Cup 1-finale 50 jaar geleden Aector Dooms ging op de fiets naar Wembley Vrijwilligers en medewerkers van de Sterrenwacht Philippus Lansbergen in Middelburg stonden gistermorgen met hun telescopen op de Loskade om de zonsverduistering goed te kunnen bekijken. Aanvankelijk was er geen zon te zien. Maar zoals altijd, kwam het toch nog goed. zeeland 4 Ruurt van der Wel van HISWA Re- cron is heel blij. ,,Een miljoenen- markt kan weer loskomen. Voor het eerst dit jaar mogen Duitsers weer reizen naar vakantieparken, jacht havens en campings van onze Ne derlandse recreatieondernemers." Voor Zeeland zijn de Duitse toeris- ten traditioneel enorm belangrijk. In 2019 waren er 4,7 miljoen over nachtingen van Duitsers in Zee land. Het totaal aantal overnachtin gen lag toen op 11,1 miljoen (bron: Kenniscentrum Kusttoerisme). Voor een 'stormloop van Duitse toeristen' vanaf aanstaand weekend is Van der Wel niet beducht. ,,Duit- sers met een seizoensplek op de camping zullen eindelijk naar Zee land durven te komen. Duitsers le ven overheidsregels vaak een stuk beter na dan Nederlanders", meent Van der Wel. Hij denkt dat ook Duitse toeris ten met geboekte overnachtingen even hebben afgewacht of de coro- naregels inderdaad zouden versoe pelen in Nederland. ,,Ze zullen boe kingen minder snel annuleren en eerder besluiten wel naar Zeeland te komen." Weinig witte borden Stan Jasperse, eigenaar van Cam ping 't Veerse Meer in Wolphaarts- dijk herkent het beeld dat Van der Wel schetst. Hij ziet op zijn cam ping met zo'n 400 plekken nog maar weinig witte nummerborden. Voor de komende maanden ver wacht hij geen enorme toename van Duitse toeristen. ,,De zomer zitten we al zo goed als vol met Ne derlandse gasten. Ik zag sinds twee weken wel iets meer boekingen uit Duitsland." Bij Camping 't Veerse Meer wa ren er maar enkele vaste gasten uit Duitsland die al weer een paar weekends naar hun seizoensplek kwamen. ,,Dan vraag je je even af, gelden voor hen de regels niet?", Ik zag sinds twee weken iets meer boekingen uit Duitsland grapt Jasperse. Maar ze hielden zich op de camping aan de regels, dus geen probleem. Woordvoerder Baptiste van Ou- tryve van Roompot zag al een paar weken meer boekingen uit Duits land binnenkomen. ,,Normaal komt zo'n derde van de gasten in onze vakantiehuizen uit Duitsland. Omdat vakantieparken in Duits land zelf dicht waren tot begin mei, dachten Duitsers misschien ook minder aan vakantie in parken bui ten hun eigen land." ,,Geen test meer te hoeven doen en geen quarantaine bij binnen komst halen een enorme drempel weg voor Duitse toeristen", zegt Van Outryve. ,,Ze durven weer. De regels wa ren een tijdje inconsequent. Reisde je met trein, boot of vliegtuig dan moest je aan extra strenge regels voldoen. Autoreizigers konden vrijer reizen." Dat is toen even gelijk getrokken. En nu wordt het voor alle Duitsers soepeler. It I vrijdag 11 juni 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 14 Kom maar op met die zonsverduistering Duitse toeristen weer welkom Zeeland staat sinds gisteren weer wagenwijd open voor Duitse toeristen. Een negatieve PCR-test is niet meer nodig en niet-noodzakelijke reizen mogen van de Nederlandse overheid. Zien Zeeuwse hotel-, huisjes- en campingondernemers de Duit sers al binnenstromen? Arie Westeneng Vlissingen - Stan Jasperse, eigenaar Camping 't Veerse Meer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25