0) O O lil 16 ECONOMIE Gaan werkenden straks weer helemaal terug naar kantoor? Oudere medewerkers vinden dat niet zo'n probleem, maar jongeren worden er niet blij van. Die willen het liefst zo flexibel mogelijk blijven, zo blijkt uit onderzoek van identiteitssoftwareleverancier Okta. ERAT Kort 'Geen golf faillissementen' Economen van ING verwachten dat de ge vreesde 'faillissementengolf onder bedrij ven als gevolg van de coronacrisis zal mee vallen. Dat komt doordat de economie goed aantrekt en doordat het kabinet onderne mingen uitstel heeft verleend voor het beta len van hun belastingschuld. Het aantal fail lissementen zal nog wel toenemen, maar duidelijk lager uitvallen dan tijdens de kre dietcrisis. Het aantal faillissementen is tij dens de coronacrisis aanhoudend laag ge weest als gevolg van de coronasteunpakket- ten vanuit de overheid. Rechters houden daarnaast rekening met de impact van de coronacrisis op bedrijven en laten bedrijven die in de kern gezond zijn, daardoor niet snel failliet gaan. Uitfasering benzine-auto De leiders van de G7-landen praten kom- nend weekend over plannen om brandstof auto's tegen 2030 uit te faseren en over te gaan op elektrische wagens. Vandaag begint in het Verenigd Koninkrijk een G7-top. Vol gens de plannen moet het grootste deel van de nieuwe auto's over negen jaar uit elek trisch aangedreven voertuigen bestaan. De landen van de G7 - de VS, het VK, Duits land, Frankrijk, Italië, Canada en Japan - zouden overigens nog verdeeld zijn over hoe specifiek de maatregelen worden. Booking.com beschuldigd Hotelboekingssite Booking.com wordt in Italië beschuldigd van het ontduiken van meer dan 150 miljoen euro aan belastingen. Dat heeft het Italiaanse persbureau ANSA gisteren gemeld. Volgens Italiaanse onder zoekers zou het Nederlandse bedrijf tussen 2013 en 2019 ongeveer 700 miljoen euro heb ben verdiend aan ruim 800.000 transacties. Daarover zou geen btw zijn betaald. Het on derzoek begon in 2018 naar aanleiding van een reeks opmerkelijke belastingaanslagen op bed-and-breakfast-locaties. Booking.com wil over het rapport in gesprek gaan met de Italiaanse belastingautoriteiten. Arcelor Mittal KPN Just Eat Takeaway Boskalis Sommige bedrij ven hebben de knoop al doorge hakt: ze gaan kantoren sluiten of kantoorruimte afstoten, vanuit het idee dat hun werknemers meer thuis gaan werken. Andere werkgevers willen juist hun me dewerkers zo snel mogelijk weer terug op kantoor hebben. Maar wat willen die werknemers eigen lijk zelf? Technologiebedrijf Okta, aan bieder van identiteitssoftware, deed hiernaar onderzoek samen met marktonderzoeksbureau Cen- suswide. Ze ondervroegen ruim tienduizend kantoormedewerkers uit meerdere landen (Italië, Spanje, Zweden en Zwitserland), onder wie duizend uit Nederland. Eén ding is duidelijk: het thuis werken is de gemiddelde kantoor medewerker goed bevallen. In het onderzoek gaf slechts 18 procent van de Nederlandse kantoormedewerkers aan straks weer fulltime naar kantoor terug te willen. Vorig jaar mei was dat nog 33 procent. En een andere uitkomst is dat een krappe meerderheid van de Ne derlandse kantoormedewerkers hoopt op een mix van thuis- en kantoorwerk. Slechts 12 procent zou permanent vanuit huis - of een andere plek buiten kantoor - willen werken. Bij mannen leeft die laatste behoefte wat meer dan bij vrouwen, zo blijkt. De belangrijkste redenen om wel weer (deels) naar kantoor te willen gaan, is waarschijnlijk niet heel verrassend: het missen van persoonlijke gesprekken en con tacten met de collega's. Het verschil in voorkeuren tus sen de jongere en oudere genera ties als het over het 'nieuwe wer ken' gaat, valt duidelijk op. Hoe jonger de medewerker, hoe min der de drang om straks weer full time naar kantoor te gaan. Slechts 13 procent van de 25- tot 44-jarigen zegt post-corona weer alle dagen op kantoor te willen verschijnen, tegenover bijna een derde (28 pro cent) van de 55-plussers. Enthousiaster Ook als het gaat om flexibeler werk zonder vaste werktijden of vaste werkplekken - de onderzoe kers noemen dit een dynamische omgeving - reageren de jongere generaties enthousiaster dan de oudere. Ruim twee derde van de ondervraagden die dynamisch werken zien zitten, is tussen de 16 en 34 jaar. Bij 55-plussers roept de gedachte aan flexibiliteit duidelijk veel weerstand op. Zij willen hun tra ditionele werktijden behouden en meer dan de helft (52 procent) zegt 'nee' tegen zo'n dynamische om geving als zij kunnen kiezen. Walter Geers, regional director bij Okta Northern Europe, ver wacht dat de wereld van werkne mers toch steeds meer die flexi bele kant op zal bewegen. ,,Aange- zien een groot deel van de jongere generaties graag de overstap wil maken naar meer flexibiliteit, is het niet de vraag of dit in de toe komst gaat gebeuren, maar wan neer. Het traditionele negen tot vijf zou binnenkort wel eens voor bij kunnen zijn", zegt hij. ,,Als straks jongere generaties, zoals de millennials, zich in leidingge vende rollen begeven, zullen zij de werkomgeving opnieuw vorm gaan geven, met flexibiliteit als centrale pijler", voegt hij eraan toe. Of ook het einde van het kan toor in zicht is, is volgens Geers hoogstonwaarschijnlijk: ,,Mensen blijven behoefte hebben aan men- CORONA G7-TOP BELASTINGONTDUIKING o vrijdag 11 juni 2021 Het staalbedrijf profiteert van de toenadering tussen VS en China. Het telecombe- drijf spinde garen bij het flinke be lang dat Altice in Britse branche genoot BT nam. GO Het aandeel daalde nadat be kend werd dat het online be- zorgplatform het Amerikaanse Grubhub kan overnemen. De baggeraar was de grootste daler in de Mid- kap. Natasja de Groot Amsterdam E o c GESLOTEN wegens FA|LLISEMENT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16