10 NIEUWS Amerikaanse president doneert500miljoen doses vaccins aan arme landen Met de belofte om 500 miljoen do ses van het Pfizer-vaccin te schen ken aan de allerarmsten heeft pre sident Joe Biden een krachtig sig naal gegeven aan de rest van de aardbol. ,,We willen de wereld lei den om deze pandemie te boven te komen", zei hij na een onderhoud met Boris Johnson in het Noord Engelse Cornwall aan de vooravond van de G7-top. ,,Het is onze verantwoordelijk heid, onze humanitaire plicht om zo veel mogelijk levens te redden als we kunnen", benadrukte Biden tijdens zijn eerste buitenlandse reis na zijn inauguratie. Hiermee keerde hij de nalatenschap van zijn voorganger Donald Trump de rug toe. De wereld, argwanend gewor den over het morele kompas van de VS, kreeg een uitgestoken hand aangereikt. ,,Een verademing", noemde Johnson op het strand van Carbis Westminster rond het zogenaamde Noord-Ierse protocol. Om een harde grens op het Ierse vasteland te voorkomen, uit vrees voor op laaiend IRA-geweld, kwamen de EU en het VK tijdens de brexiton- derhandelingen een grens in de Ierse Zee overeen. Buitenpost Johnson, ontevreden over de harde lijn van de EU rond de invoer van goederen van het VK naar Noord- Ierland - dat na de brexit deels als een buitenpost van Brussel fun geert - dreigt het protocol eenzij dig op te schorten. Biden, een verklaard tegenstander van de brexit, ziet hierin een mogelijke schending van het Goede Vrijdag-akkoord, waar mee in 1998 een einde kwam aan dertig jaar van geweld in Noord- Ierland. De waarschuwing van Biden kwam over als een verkapt dreige ment. Als Johnson zich niet schikt naar de regels, dan kan het VK een vrijhandelsakkoord met de VS voorlopig vergeten. Johnson leek de boodschap te hebben begrepen. Na afloop meldde hij gedwee dat het Goede Vrijdag-akkoord te allen tijde zal worden gerespecteerd. Wat bleef hangen, was de aankondiging van Biden. De Britse pers vatte het samen als 'America is back'. Bay de harmonieuze houding van Amerika. ,,Heerlijk om naar Biden en zijn regering te luisteren. Ze wil len zoveel met ons samen doen." Johnson kreeg van de president een compliment om samen met de VS het voortouw te nemen in de strijd tegen het coronavirus, een van de hoofdthema's van de G7-top. Aan de gulle glimlach van Biden viel eerder op de middag niet af te lezen dat hij geen groot fan is van Johnson, die hij vrij recentelijk nog omschreef als een 'kloon van Do nald Trump'. Tijdens zijn eerste be zoek aan Europa als president wilde hij vooral harmonie uitstralen. Om deze boodschap luid en duidelijk over te brengen droeg first lady Jill Biden een jas met 'Love' op de ach terkant gestikt. Tijdens de ontmoeting vormde het verstevigen van de banden tus sen de VS en het VK de omlijsting. Biden en Johnson spraken over het opstellen van een nieuw Atlantisch Handvest. Toenmalig premier Winston Churchill en president Franklin D. Roosevelt onderteken den in 1941 de eerste versie hiervan. Destijds stond de toekomst na de Tweede Wereldoorlog centraal. Ditmaal het leven na de pandemie. Achter deze franje bleef de pro blematiek rond Noord-Ierland niet verborgen. Biden liet via zijn woordvoerders voor zijn vertrek naar Cornwall al weten geen voor stander te zijn van de houding van koopjedeal.nl) Deals geldig tot vanavond 23:59: koopjedeal.nl/alle-deals of scan de QR-Code Luxe XXL ZweeFparasol met een diameter van 3M Zonnescherm Tuinpaviljoen met stalen Frame en UV-bestendig dakzeil Overzetzonnebril met 100% UV- protectie voor Dames en Heren Ligbed met GRATIS HooFdkussen t.w.v. €19,99 Genieten in eigen tuin! vrijdag 11 juni 2021 Joe Biden reikt wereld de hand De Amerikaanse president Joe Biden wil met de Britse premier Boris Johnson het voortouw nemen in het aanpakken van de coronapandemie. De VS gaat 500 miljoen vaccins doneren aan de honderd armste landen. Geert Langendorff St. Ives De Ameri kaanse presi dent Joe Biden (links) maakt een om metje met zijn vrouw Jill (rechts) en Carrie en Boris Johnson. FOTO AP VOORZIEN VAN AUTOMATISCHE ROLL-BACK FUNCTIE Adviesprijs: £399^0 Adviesprijs: £799,00 Adviesprijs: £459^9" Nu slechts Nu slechts Nu slechts Adviesprijs: €39,99 Adviesprijs: -€89^9" XXL Luxe Uittrekbare Dubbele Wind- Zonneschermen 2 maal 170 x 300 CM Verkrijgbaar in een enkele en dubbele, kantelbare variant Ook ideaal om meer privacy te verkrijgen in de tuin Windows 10 Pro /QUS Asus VivoBook Flip 2-in-1 Laptop/Tablet 114" LED Full HD en 64 180GB SSD 360° draaibare scherm 14 Led Full-HD 1920x1080 Touchscreen 4GB werkgeheugen Startklaar en volledig up-to-date met Windows 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10