OZCAN AKYOL 'Werkwijze toeslag kinderopvang moet een stuk simpeler' apetrto Probeer nu 5 maaltijden voor slechts 19,95! Speciaal voor u 6 JP* Column En wéér heeft een vrouw zich beklaagd over het beruchte Kamerlid Dion Graus (PVV). Deze keer gaat het om een ex-fractiemedewerkster van zijn partij, die seksueel belaagd zou zijn door de man die opvallend vaak in het nieuws komt met dit soort vermeende misdragingen. Eerst probeerde Graus haar dron ken te voeren, zegt de dame in kwestie, en vervolgens wilde hij haar aanzetten tot 'ernstige din gen'. Dat lukte hem niet. Daarom ging hij over tot stalking en andere narigheid, iets wat zij heeft ge meld bij een vertrouwenspersoon en Khadija Arib, destijds onze Ka mervoorzitter. de nodige ophef over deze kwes tie, maar toen Geert Wilders om een reactie werd gevraagd, koos hij zelf voor een tweet. Hij schreef daarin: 'Journalisten zijn - uitzon deringen daargelaten - gewoon tuig van de richel.' Veel commotie, natuurlijk. Ge heel volgens plan. Bijna alle jour nalisten, ook die anders bevangen zijn door apathie, eisten zelfreflec tie van Geert Wilders, want wist hij wel dat hij hiermee honderden mensen met een gezin in gevaar bracht, vanwege het werk dat ze doen? Ik moest zelf denken aan een ge troebleerde ziel uit Veenendaal - ik heb weinig fans in die gemeente - die me twee weken geleden ver telde dat ik maar op moest rotten naar Marokko, als het me hier niet beviel, maar dan nét iets anders geformuleerd. Hij was ook van de PVV. net de bedoeling zijn van dat merk waardige bericht op Twitter. Eerst wilde ik er hele maal niet op reage ren: het is zo doorzich- tigalle- maaL Maar nu lijkt het erop dat het plan van Geert Wilders écht werkt: nie mand heeft het nog over die arme vrouw van de fractie die naar ei gen zeggen onfris en stelselmatig belaagd zou zijn door Kamerclown Dion Graus. Dat maakte meteen twee zaken duidelijk. Ten eerste: bij de PVV hebben ze lak aan de veiligheid van journalisten die naar eer en geweten hun werk proberen te doen - bij de volgende bedreiging of scheldkanonnade zal ik even aan hun fractie denken. Voorts mogen we concluderen dat bij de partij die ook 'De onder ste steen moet naar boven' had kunnen heten, een dubbele mo raal bestaat als het om incidenten binnen de eigen gelederen gaat, met name gericht op vrouwen. We noteren het. En gaan rustig verder. Op naar de volgende tweet! Een dubbele moraal als het om incidenten in eigen gelederen gaat Zo wordt er al een hoop leed voorkomen als de toeslag niet meer bij de ouders terechtkomt, maar direct naar de opvang gaat. Of bouw het vergoedingspercen tage pas af bij mensen met een hoger loon, adviseert de SER. Zulke ingrepen kunnen, samen met het afschaffen van de eis dat ouders moeten werken, ellende zoals bij de toeslagenaffaire (enorme terugvorderingen en na betalingen) voorkomen. Nu krijgt maar liefst 80 procent van de ou ders te maken met correcties. Er blijven ook vraagtekens ach ter na lezing van het advies. Waarom het toeslagencircus niet gewoon afschaffen? En waarom wil de betrokken werkgroep van werkgevers en werknemers eerst kinderopvang voor jonge kinde ren en pas daarna voor oudere kinderen? Plaatsvervangend SER-voorzit- ter Bas ter Weel vindt afschaffen van de kinderopvangtoeslag, zo als sommige partijen voorstellen, niet nodig. ,,Het is juist een heel precies instrument. En wat zet je ervoor in de plaats? We kunnen nu iets heel utopisch voorstellen, maar dat lukt toch niet. Je kunt beter zeggen: Waar wil je naartoe en wat is een eerste stap?'' Wat gaan de ideeën van de SER kosten? Volgens het ministerie van Sociale Zaken kan de verho ging van het maximumuurtarief *80 procent van de ouders krijgt een toeslagcorrectie een kostenpost opleveren van ruim 300 miljoen. Dat tarief vol doet niet meer volgens de branche. In 2006 kon met het maximumtarief van de toeslagre geling nog bijna 80 procent van het opvangaanbod worden be taald, in 2019 is dat voor dagop vang gedaald naar 35 procent. De kosten voor het loslaten van de eis dat ouders moeten werken voor kinderopvangtoeslag, bedra gen bij 0 tot 4 jarigen 190 tot 270 miljoen euro. Bij 0 tot 12 jarigen is dat 400 tot 480 miljoen euro. www.apetito-shop.nl Deze actie is enkel voor nieuwe klanten en geldig t/m 15 juli 2021. Kijk voor de overige voorwaarden op apetito-shop.nl/proefpakket. donderdag 10 juni 2021 GO ^0 @OzcanAkyol PVV Er was uiteraard, en heel terecht, Afijn, ik dwaal af, en laat dat nou Door de kinderopvangtoeslag eenvoudiger in te richten, kun nen volgens de Sociaal-Econo mische Raad veel drama's die we zagen bij de toeslagenaf faire tot het verleden behoren. Edwin van der Aa Den Haag Wat uw woon- of eetsituatie ookis: bij apetito willen we u culinair verrassen. Laten genieten van gemak... met onze keuze uit 150 vriesverse maaltijden! 5 van deze maaltijden kunt u nu proberen in een proefpakket voor slechts 19,95. Bestel en geniet van: ;|§P1P Nasi goreng met kipsaté Macaronischotel Runderlapje in jus met bloemkool en aardappelpuree Runderhachee met rode kool en aardappelen Grootmoeders kippannetje: kippenpoot met groenten en gebakken aardappelen Gratis aan huis bezorgd en zonder verdere verplichtingen. Bovendien ontvangt u nu ook nog eens 12 ijsdessertst.w.v. €12,29 gratis! Dat smaakt naar meer toch? Eet u natriumarm, vegetarisch of glutenvrij? Ook dat kan. Ga naar apetito-shop.nl/proefpakket of bel 0800 - 023 29 75 (gratis) en maak uw keuze. Vermeld bij de bestelling actiecode 108-DPG0621. Eet smakelijk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6