OQO Meer sport in de krant en ook op onze site Hassan juist blij dat ze record al kwijt is Makkelie fluit meteen openingsduel bij EK 3 UEFA staakt juridische strijd K Olympische Spelen IlM» oenschap voetbal, een paar Grand Slams, de GP in Zandvoort, de Olympische Spelen, een Tour in juli. Het zal niet precies hetzelfde zijn en het zal ook gaan met hor ten en stoten - maar dat er weer grote sportevenementen zijn is al een verademing. We kunnen ons weer druk maken over het sys teem dat Oranje moet hanteren, over de vraag hoeveel sneller die nieuwe hardloopschoenen nu ei genlijk zijn en welke judoka's er naar Tokio moeten. We mogen weer genieten van de luxe van het kleine geluk. De sportzomer van 2021 heeft haar armen geopend - we kunnen onszelf er snikkend, snotterend, juichend en jubelend in storten. En ja, er hangt een nieuw lijstje aan de koelkast. Laat het grote genieten begin nen. ,,Aan de ene kant weet ik nu dat ik nog harder moet trainen voor de Olympische Spelen van Tokio, maar ik vind het ook mooi voor onze sport. Twee keer een wereld record zo kort achter elkaar geeft aan dat de 10.000 meter een popu laire afstand is en ik wil niets liever dan dat de mensen spannende races zien'', zei de atlete op een pers bijeenkomst van de Diamond League in Florence. De 28-jarige Hassan liep afgelo pen zondag op de FBK Games in Hengelo dik 10 seconden van het vorige wereldrecord op de 10.000 meter af en zette het op 29.06,82. De Ethiopische Gidey dook dinsdag bij de Ethiopische kwalificatiewed strijden, die ook werden gehouden in het stadion in Hengelo, met 29.01,03 onder de tijd van Hassan. „Ik feliciteer haar, want het is een geweldige prestatie. Ik wist ook dat ze ertoe in staat was. Echt, ik ben blij voor haar. Ik ken haar goed en ze is een aardige meid. We gaan er in Tokio een spannende race van maken, dat is zeker." Hassan is in Florence voor de Diamond League. Ze loopt vandaag haar eerste 1500 meter van dit sei zoen, de afstand waar ze evenals op de 10.000 meter wereldkampioene is. Ze kreeg uit de zaal ook de vraag of ze harder is gaan lopen op de nieuwste spikes met carbonplaat. ,,Ik snap niet waarom de mensen zo argwanend zijn over die spikes. Ik loop erop voor het comfort, maar ook omdat j e er hard op kunt lopen. Zoals iedereen. Ik denk echt niet dat je 1 seconde per ronde sneller bent, maar deze spikes zijn wel technologische vooruitgang en dat is goed voor onze sport. We hebben toch ook steeds nieuwe telefoons? Kom op mensen, dit is vooruitgang. Dit is een nieuwe generatie. Klaag niet, wees een beetje positief.'' De 38-jarige Makkelie floot nog nooit een duel op het EK of WK. Op het WK van 2018 was hij video- scheidsrechter. Makkelie kreeg tijdens de finale de rol van assistent-video- scheidsrechter toegewezen. Makkelie krijgt tijdens zijn EK- debuut assistentie van Hessel Steegstra en Jan de Vries. Kevin Blom fungeert in het Stadio Olim- pico als VAR, met Pol van Boekel als een van zijn assistenten in de stu dio. De Fran^aise Stéphanie Frap- part fungeert tijdens het openings duel van het EK als vierde official. Makkelie staat er goed op bij de UEFA. Hij floot vorig jaar ook al de finale van de Europa League tussen Sevilla en Internazionale. Neder land is met twee scheids- k\ rechters vertegenwoordigd 0gjË "J op het EK. Björn Kuipers i staat voor zijn vijfde grote eindronde. 7 „Voorheen zat ik thuis met mijn familie op de bank voor de televisie naar het EK te kijken, met schmink op m'n wan gen en een oranje sjaal om mijn nek. Nu ben ik zelf onderdeel van het EK, dat is een jongensdroom die uitkomt'', aldus Makkelie. donderdag 10 juni 2021 beo e De sportzomer puilt uit van de grote evenementen en dus mag u ook van ons een prestatie verwachten. Van het Europees kampioen schap voetbal tot en met de Olympische Spelen zal het sportkatern in de krant dikker zijn, om u van al dat moois te laten genieten. Ook online zal het aanbod ruimer zijn dan ooit. Of het nou Oranje op het EK is, een Formule 1-race van Max Verstappen, een lood zware klimetappe in de Tour de France of de laatste keer Epke Zonderland op de Olympische Spelen, wij doen uitgebreid verslag. Wat doen we precies? In de krant: Meer pa gina's, met verslagen, interviews, voorbeschouwin gen, achtergrondverhalen en columns. EUR02020 Op de site: liveblogs, snelle verslagen, reac ties, interviews en analyses rond EK-wedstrij- den, etappes in de Tour de France en de Olympische Spelen. Dagelijkse podcasts tijdens het EK voet bal, de Tour de France en de Olympische Spelen. ®Aan de Bal: duiding, achtergrond en en tertainment rond alles bij Oranje tijdens het EK-voetbal. In Het Wiel: Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam praten u bij over alles van de Ronde van Frankrijk, plus in terviews met alle relevante renners. Hallo Tokio: Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam doen tijdens de Olympische Spelen verslag vanuit Japan, plus interviews met onze Nederlandse deelnemers. FLORENCE Sifan Hassan is in ze kere zin blij dat ze na twee dagen al haar wereldrecord op de 10.000 meter is kwijtgeraakt aan Lete- senbet Gidey. Sifan Hassan zondag tijdens haar wereldrecordrace. foto anp LYON De UEFA heeft besloten de juridische stappen tegen Real Madrid, Juventus en Barce lona vanwege hun rol bij de oprichting van de Super League voorlopig op te schorten. ,,De beroepscommissie heeft besloten de procedure tot nader order te schorsen'', aldus de Europese instantie zonder op- gaaf van redenen. Bij het initiatief waren ook de En gelse clubs Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United en Tottenham Hots pur, het Spaanse Atlético Madrid en Inter en AC Milan uit Italië betrokken. Zij besloten, vooral onder grote druk van hun eigen fans, al vrij snel zich terug te trekken uit het pres tigieuze project. Real Madrid, Juven- tus en Barcelona hebben dat nog al tijd niet gedaan. Op 25 mei startte de UEFA een discipli naire procedure op tegen de drie clubs. De Europese voet balbond dreigde met sancties voor 'een mogelijke schending van het wettelijk kader van de UEFA'. ROME Scheidsrechter Danny Makkelie (foto) heeft de openings wedstrijd van het EK voetbal toe gewezen gekregen. De Neder landse arbiter leidt morgen het eer ste duel op de Europese eindronde tussen Turkije en Italië in het Stadio Olimpico in Rome.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47