tf) Intrigerend drama op de rand van mythe en werkelijkheid 14 m Chris Rock stond lang bekend als vlotte en grofgebekte komiek. Met ernstiger rollen in onder meer de geprezen serie Fargoen nu de horrorfilm Spiral is zijn carrière in een nieuwe fase beland. ,,De tijd van gekke pruiken is voorbij", aldus de acteur^^ in een gesprek met deze krant. v;^f§ Nu in de bios De slag om de Schelde Regisseur Matthijs Van Heijningen Jr. weet hoe hij massascènes met veel wapengekletter in beeld moet bren gen. In dat opzicht is deze oorlogsfilm uniek voor Nederlandse begrippen. Helaas zijn niet alle personages ge slaagd. Hun karakters worden tame lijk vlak geschetst. In dat opzicht ver liest De Slag om de Schelde het van een Nederlandse oorlogsklassieker als Soldaat van Oranje. Cruella Als zelfs de handlangers Jasper en Horace - de Vlugge Japie en B100 van de animatieklassieker 101 Dalma- tiërs - ineens driedimensionale en emotionele mensen van vlees en bloed zijn, is er sprake van iets bijzon ders. Cruella is (samen met Pete's Dragon uit 2016) de meest geslaagde liveactionversie van een Disney-ever green tot nu toe. The Dissident FILMNIEUWS Lopez gaat aan de slag met Netflix Film over Weinstein in de maak Undine Een vrouw die vernoemd is naar Un dine, een waternimf die volgens de overlevering eeuwige trouw verlangt van de man die haar begeert, ver toont - dat laat zich raden - niet be paald voorspelbaar gedrag. Dat geldt voor de Berlijnse rondleidster Un dine (gespeeld door de voortreffelijke Paula Beer) die er geen doekjes om windt als haar relatie in gevaar is: ,,Als je me verlaat, moet ik je doden.'' Of de kijker dit dreigement letterlijk moet nemen laat regisseur Christian Petzold geraffineerd in het midden. Zijn film balanceert behendig op de rand van mythe en werkelijkheid. Wordt er een spel gespeeld of is er werkelijk sprake van een heden daagse variant van een folkloristisch sprookje dat al eerder is verfilmd (als Ondine uit 2009)? De benadering van Petzold levert een intrigerend drama op dat zeker romantische trekjes vertoont, maar ook voortdurend dreigt af te drijven naar een zwaarmoedig drama. Deze spanning maakt deze film heerlijk onvoorspelbaar. - Ab Zagt OORLOGSFILM KOMEDIE i'M 1 '-cm ft' 'En? DOCUMENTAIRE Oscarwinnaar Bryan Fogel (van de Netflix-film Icarus) maakte een boei ende en urgente documentaire die het labyrint van bedrog blootlegt ach ter de moord op de Washington Post- journalist Jamal Khashoggi in de Sa- oedische ambassade in Istanbul. Kijkt weg als een bloedstollende thriller en durft stelling te nemen in een zeer ge voelig stuk recente geschiedenis. VROUWEN Zangeres en actrice Jennifer Lopez gaat een meerjarige sa menwerking aan met Netflix. Haar productie bedrijf Nuyori- can Productions heeft een con tract getekend om de komende jaren diverse projecten op te starten, met de nadruk op onder meer vrouwelijke ac teurs, schrijvers en filmmakers. y #METOO Carey Mulligan en Zoe Kazan spelen twee journalisten van The New York Times in She Said, een film over het journa listieke proces dat leidde tot het artikel met beschuldigingen aan het adres van filmprodu cent Harvey Weinstein (foto). De publicatie leidde zijn val in en was het begin van de #metoo-bewe- ging. E donderdag 10 juni 2021 GO DRAMA Regie: Christian Petzold. Hoofdrol len: Paula Beer, Franz Rogowski en Maryam Zaree. Franz Rogowski in Undine. Beluister op de site van deze krant de podcast Movie- Insiders waarin film redacteur Gudo Tien- hooven en mede-cinefiel John de Jong hun licht laten schijnen over de nieuwste titels, de beroemdste klas siekers en het laatste filmnieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38