EENS EEN ZEEUW... 9 Jim Goedhart (45) woont in Den Haag en groeide op in Middelburg. Al ging hij weg uit Zeeland, hij vindt het heel belangrijk om als Zeeuw in verbinding te blijven met de provincie. Hij heeft er zelfs een missie van gemaakt om te zorgen dat andere Zeeuwen dat ook doen. ,,Zoals veel Zeeuwen die de pro vincie verlaten hebben, heb ik nog vaak contact met Zeeuwse vrien den van vroeger. Die zijn ook uit gevlogen voor studie en in de Randstad blijven hangen. Met een groepje gingen we regelmatig te rug naar Zeeland. Het leek ons elf jaar geleden leuk om dat groepje wat groter te maken en organi seerden een bijeenkomst in Mid delburg. Daar kwamen veel men sen op af. Een jaar later deden we het opnieuw. Uiteindelijk is het uitgegroeid tot het jaarlijkse te- rugkeer-evenement waar we ook de Zeeuwse PioniersPrijs uitrei ken. Want we willen er wel iets nuttigs mee doen. Daarnaast zijn we Zeeuwse borrels en events gaan organiseren in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Breda, en zovoorts. En in de tussentijd zijn we actief op sociale media om po sitieve beeldvorming over Zeeland te realiseren. Inmiddels is het een stichting en hebben we zo'n 12.000 mensen aan ons gebonden, met een bereik van ruim 300.000 personen." ,,Nee, het is een netwerk van Zeeuwen, dus ook studenten, kunstenaars, enzovoorts. Heel di vers. Met een eigen vibe en echt unieke contacten en ingangen. We hebben vier pijlers: informeren, verbinden, activeren en fun. Die laatste is misschien wel het be langrijkste. We willen mensen die Zeeland hebben verlaten laag drempelig positief informeren over Zeeland en het lijntje warm houden. Als je weggaat en er nooit meer aan denkt, is de kans dat je ooit terugkomt klein. Zeeuwen buiten Zeeland zijn heel belang rijk voor de provincie. En we zijn er juist bij gebaat als Zeeuwen te rugkomen." ,,Er was altijd een soort mismatch. Mensen die terug wilden naar Zeeland konden lastig passende vacatures vinden en bedrijven konden bepaalde vacatures niet invullen. Toen hebben we zelf de Zeeuwse Vacaturebank opgericht. De Zeeuwse Connectie heeft al zoveel mensen in het netwerk, dat werkte direct om mensen en werkgevers bij elkaar te brengen. We helpen daarmee ook de drem pels om naar Zeeland te komen weg te nemen." ,,Op mijn achttiende ging ik weg uit Zeeland voor studie en kwam alleen in het weekend thuis. Mijn vader had een autobedrijf in Mid delburg, maar ik koos ervoor dat niet over te nemen. Ik wilde ver der kijken dan de provincie. Als je nog nooit over de dijk hebt geke ken, dan heb je gewoon een be perktere kijk op de wereld. Ik heb in Amsterdam en Utrecht ge woond. Ook ben ik een paar jaar naar Amerika geweest voor een MBA-studie. Overigens ben ik wel altijd in de autobranche actief ge weest." ,,Nee, zeker niet. Mijn vader vond het eerst even jammer dat ik het bedrijf niet overnam en mijn moeder zou het leuk vinden als de kleinkinderen dichterbij woonden. Maar ze zijn trots op wat ik heb bereikt en natuurlijk op wat ik allemaal voor Zeeland doe." ,,Ik ben sowieso iedere twee we ken een dag in Zeeland, soms va ker. Als Zeeuw vind ik het fijn om de zee in de buurt te hebben. Waar ik nu woon, is die zelfs dichterbij dan in Middelburg. We wonen ge weldig in Den Haag. Maar ik vind het ook heel fijn om in Zeeland te zijn. Als je het hebt over de kwali teit van leven en het opgroeien, heb ik het zelf fantastisch gehad. Veel Zeeuwen die weggingen gun nen dat hun kinderen en willen terug. Ook omdat er veel meer car rièrekansen zijn dan menigeen denkt." ,,Het begon als een uit de hand ge lopen hobby, maar inmiddels is het meer een missie. De aanpak is professioneel en het effect natuur lijk heel serieus. Ik vind het erg Ik ben sowieso iedere twee weken een dag in Zeeland, soms vaker leuk om voor de afwisseling naast mijn normale consultingwerk met een groep enthousiastelingen te werken aan onze Zeeuwse projec ten. Om mensen, en daarmee heel Zeeland, echt te helpen." ,,Die vraag krijg ik wel vaker. Te rugkeren naar Zeeland is een hele stap, maar ik kom zeker terug! Vanwege de kinderen gaat dat nu nog niet. Ik ben net te lang blijven hangen: je moet eigenlijk terug gaan voordat ze 4 of 5 zijn, voordat ze hun eigen sociale netwerk heb ben opgebouwd." ,,Het is leuk als je even spontaan op de koffie kan gaan. Familie dichtbij zou waardevol zijn. De zee hoef ik gelukkig niet te missen in Den Haag. Die geeft rust en ont spanning na een drukke dag. Vroe ger begreep ik het niet als mijn va der op vakantie altijd in de buurt van de zee moest zijn. 'Aanstelle rij', dacht ik toen, maar nu heb ik het zelf ook." donderdag 10 juni 2021 'Ik wilde verder kijken dan de provincie, maar kom zeker terug!' Jim Goedhart groeide op in MIddelburg en woont nu in Den Haag. Hij is een van de initiators van de Zeeuwse Connectie, een netwerk van Zeeuwen in den lande. „Zeeuwen buiten Zeeland zijn heel be langrijk voor de provincie." foto jos van leeuwen Mariska den Hartog Veel mensen kennen je van De Zeeuwse Connectie, hoe is dat precies ontstaan? Indrukwekkend, maar het is dus geen zakelijk netwerk? Hoe krijg je dat voor elkaar? Wanneer ben je zelf uit Zeeland vertrokken? Vonden je ouders het jammer dat je de wijde wereld inging? Door je inzet voor De Zeeuwse Connectie ben je vast vaak in Zeeland? Wat betekent De Zeeuwse Con nectie voor jou? - Jim Goedhart En wanneer kom je nou zelf terug? Wat mis je aan Zeeland?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33