II Museum Veere levert nu oude en nieuwe informatie 7 HOF KROMWEGE BEWONERS NEMEN EEN KIJKJE ,,Ik ben al acht keer verhuisd, maar dit wordt mijn laatste huis. Een prachtige plek, hier ga ik nooit meer weg. Ik ben heel dankbaar", zegt Ineke Bergmann. Ze keek gisteren rond op Hof Kromwege, het Philadelphia-huis in Oost-Souburg waar ze begin volgend jaar gaat wonen. donderdag 10 juni 2021 lneke Bergmann (links) en Ale kijken tijdens het bereiken van het hoogste punt al vast even rond bij hun Hof Kromwege in Oost-Souburg. foto lex de meester hijst en ballonnen van het dak laat wapperen en enkele begeleidsters kanonnen met feestlinten laten knallen. De film is vanaf vrijdag middag te zien via de site van cor poratie Zeeuwland (zeeuwland.nl /hof-kromwege). Of Ale (69) zijn gedroomde hoofdrol als James Bond krijgt in het filmpje is nog niet bekend. Aanvankelijk is Ale ('zijn mentor heeft liever dat zijn achternaam niet wordt genoemd') wat minder positief dan Ineke. Hoewel hij tien jaar jonger is, is hij ook 'al acht of negen keer' verhuisd. ,,Dat vind ik wel genoeg hoor, ik hoef niet zo nodig weer naar een ander huis." Toen Bakkenes hem uitdaagde om naar boven te klimmen om te helpen bij het hijsen van de vlag, Ik ben al acht of negen keer verhuisd in mijn leven. Dat vind ik wel genoeg hoor -Ale is nog niet zo enthousiast over zijn verhuizing had Ale wel praatjes. Met zijn han den in zijn zij pochte hij best als James Bond door het geraamte van het nieuwe woonhuis in aanbouw te willen slingeren. Maar erin wo nen, is weer wat anders. Begeleid ster Chantal Blankenstijn hoort 'de act' van Ale glimlachend aan. ,,Ale is niet zo van veranderingen. Maar hij zal de nieuwe beleeftuin prachtig vinden." Daar gaat toekomstig 'topman' Reinier Bakkenes van Hof Krom- wege ook vanuit. Hij geeft toe dat de lusthof met veel vruchtdra gende fruitbomen, bloemen en planten niet direct volgend voor jaar in alle glorie te zien is. ,,Maar de wandelpaden, plantvakken en bomen zijn er dan wel. Onze be woners zullen daar blij mee zijn en we hopen ook mensen uit de buurt bij ons tehuis en de tuin te betrekken." Buurtbewoners waren al bij de presentatie van de plannen en thousiast; vooral omdat Philiadel- phia ook de oude boerderij erbij betrok. De ruim 3,5 eeuw oude hoeve is dik tien jaar geleden ge- nieuwe Philadelphia-woonhuis, restaureerd, maar dreigde bij lan gere leegstand opnieuw te verpau peren. De hofstede, waar een mo derne glazen aanbouw naast komt, krijgt nu een functie als kantoor annex vergader- en recreatiezaal bij de nieuwe dagbesteding voor de oudere Philadelphia-cliënten. Alle huidige 21 bewoners van Westerhof verhuizen eind januari, begin februari naar Hof Krom- wege. Daarnaast is er plaats voor elf nieuwelingen en zijn er enkele 'logeerkamers' voor ouderen met afnemende verstandelijke vermo gens die op stel en sprong onder dak nodig hebben. Ineke kan niet wachten, Ale keek aan het eind van het bezoek nog wat zuinigjes, maar riep niet meer zo hard dat-ie 'nooit meer wil verhuizen'. René Hoonhorst Oost-Souburg Met Ineke (79) zijn vijf andere bewo ners en enkele be geleiders van het Vlissingse zorghuis Westerhof meegekomen om rond te neuzen in hun toekomstige woon- en leefomgeving. Ze vieren gistermiddag het bereiken van het hoogste punt. Tijdens coronada- gen geen reden om de kroonkur- ken van het pannenbier te laten knallen, maar wel leuk om alvast een indruk te krijgen van hun nieuwe woonst. Om de vijftien achtergebleven medebewoners van Westerhof en alle andere belangstellenden ook te laten zien hoe mooi het is, maakt een filmploeg een korte feestelijke documentaire. Duco (52) mag het lint doorknippen, ter wijl hoofd (manager zorg en bege leiding) Reinier Bakkenes de vlag kunnen de medewerkers van het museum de bezoekers allerlei toe ristische informatie geven. Daar mee hebben ze de rol van VVV overgenomen. Fiets- en wandelroutes Eind vorig jaar werd die toeristi sche dienst opgeheven en besloot de gemeente dat in vier plaatsen in formatie te vinden moet zijn voor toeristen: Domburg, Oostkapelle, Veere en Zoutelande. In Domburg en Veere is het toeristische infor matie- en inspiratiepunt onderge bracht in een museum. In de an dere twee plaatsen worden over een aantal weken zulke punten ge opend. Wanneer precies is nog niet duidelijk. Volgens Caroline Taal van het Veers Museum wordt er al volop gebruik gemaakt van het informa tiepunt. Vooral fiets- en wandel routes zijn populair. ,,En natuurlijk de stadsplattegrond." Taal merkt goed dat toeristen toch graag op papier zien waar ze zijn en wat er allemaal te doen is. Maar ook is ze al benaderd met de vraag waar er nog plek is op een camping. Wethouder Pieter Wisse (CDA, cultuur) was woensdag naar Veere gekomen en vertelde dat de combi natie van museum en informatie- en inspiratiepunt een heel mooie is. Hij ziet het als een versterking van het toeristisch product van de hele gemeente. Rondom de balie van het Veers Museum ligt toeristische infor matie. Astrid en Anita Scholer-Kortink (l) komen de eerste dag van hun bezoek aan Veere direct kijken wat er te doen is in de regio. Marianne Riemens (midden) helpt hen. foto lex de meester Veere Het museum biedt bezoekers niet alleen de mogelijkheid kennis te maken met het roemrijke verleden van het stadje. Sinds enkele weken liggen rondom de kassa ook tal van folders over het hedendaagse Veere en alle activiteiten die toeristen kunnen ondernemen. Bovendien Astrid en Anita Scholer-Kortink kunnen in Museum Veere alles vinden wat ze de eerste dag als toerist nodig hebben. Ze zijn te vreden met het aanbod aan kaarten, folders en informatie dat bij de ingang van het mu seum ligt. Emile Calon Geen pannenbier, toch een feestje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31