Zebrapad met toeters en bellen voor extra veiligheid oversteker Fracties: Oude Stad moet snel open Printen met cola: wie gaat de uitdaging aan? 6 SGP'er Janse oppert Vrijburg donderdag 10 juni 2021 De zoektocht naar een nieuwe plek voor een skatepark heeft al twaalf ideeën opgeleverd, waar van één veruit het populairste is. Die liggen allemaal in Middel burg. Maar waarom zou je niet naar een plek bij de buren kij ken, in Vlissingen, oppert SGP- raadslid Lilian Janse uit die ge meente. „Vrijburg." Maurits Sep Middelburg Via de website doemee.middelbur- gers.nl nodigt de gemeente Middel burgers uit mee te denken over de beste plek, ter vervanging van het skatepark WIM in de Veerse Poort. Binnen een dag zijn er negentien re acties binnen. Van de Mortiere tot Park Toorenvliedt, van het Molen waterpark tot de Stromenweg, naast de moskee. De meest genoemde plek is de locatie die de skaters zelf Als je samenwerkt, betaal je ook samen. In een evenwichtige verhouding -Lilian Janse, SGP Vlissingen eerder al voorstelden: tussen de Geersesweg en de N57, net onder sportpark Veerse Poort. Daar is ze ven keer op gestemd. Vraag het aan Middelburgers en ze komen met plekken in Middelburg op de proppen. Maar ook veel Vlis- singers komen naar skatepark WIM. En als je het aan hen vraagt, zouden zij het park graag dichterbij zien ko men, stelt Lilian Janse van de SGP in Vlissingen. „Vrijburg." Janse vindt dat de ideale plek voor een groot nieuw skatepark waar ook steppers en BMX'ers terecht kunnen. Daar lig gen al sportfaciliteiten voor hockey, atletiek, zwemmen. ,,En de ge meente Vlissingen wil er ook de tennisbanen naartoe verplaatsen, maar de tennissers willen zelf liever op hun oude plek blijven. Dus de ruimte moet er zijn." Lilian Janse heeft het Vlissingse gemeentebestuur gevraagd om sa men te gaan werken met Middel burg. In haar brief wordt niet over geld gesproken. Middelburg heeft wel geld klaarliggen voor een nieuw skatepark. ,,Nee, ik wil niet voor een dubbeltje op de eerste rang zitten. Als je samenwerkt, betaal je ook sa men. In een evenwichtige verhou ding." Verantwoordelijk wethouder Chris Dekker van Middelburg houdt zich wat op de vlakte over het voor stel van zijn partijgenote. ,,Ik sta open voor contacten maar ga ze zelf niet leggen. De sportfaciliteiten op Vrijburg zijn ontstaan vanuit een stadsgewestelijk probleem. Maar de skatebaan is een Middelburgs ver haal. En Vrijburg is geen Middel burgs grondgebied. Maar goed, mis schien wordt Vrijburg ook wel aan gedragen door Middelburgers." Tegelijkertijd wijst Dekker erop dat Vlissingse skaters ook terecht kunnen in hun eigen Westduinpark. ,,Daar maken ze nauwelijks gebruik van, omdat het ruwe asfalt niet lek ker rolt en kan zorgen voor diepe schaafwonden als ze vallen. Ook is de skatebaan te klein op drukke dag delen", zegt Janse. Hoe de SGP'er dat zo goed weet? Omdat haar kinderen van 22 en 18 ook fanatieke skaters zijn. ,,Die fiet sen bijna elke avond naar WIM." Het zebrapad op de door gaande weg in Grijpskerke is speciaal beveiligd zodat auto mobilisten nu extra gewaar schuwd worden als voetgan gers de Schuitvlotstraat over steken. Het vernieuwde zebra pad werd gisteravond in gebruik genomen. Het is het eerste suc ces van de dorpsraad die eind 2019 werd opgericht door inwo ners die vonden dat er iets ge daan moest worden aan de ver keersonveiligheid in hun dorp. Emile Calon Grijpskerke Aan weerszijden van het zebrapad staan nu borden met ledverlich ting. En in het wegdek is ook ver lichting aangebracht. Zodra ie mand oversteekt, gaan de lampen automatisch knipperen. Daarmee worden automobilisten attent ge maakt op het feit dat er iemand oversteekt. Tot nu toe vonden in woners het zebrapad niet veilig, omdat veel automobilisten niet De volgende wens van Grijpskerke gaat eind dit jaar in vervulling, het aanpakken van de Mariekerkse weg stopten voor overstekers. Bea Landmeter: ,,Je kon hier 's zomers minutenlang staan voor er einde lijk iemand stopte." Voorzitter Ad van Broekhoven van de dorpsraad zei gisteravond dan ook 'hè, hè, eindelijk'. Maar met het extra beveiligde zebrapad zijn de wensen van de inwoners van Grijpskerke nog niet allemaal vervuld. Ze vinden dat er veel te veel auto's door hun dorp rijden. Gemiddeld per dag gaat het om 12.000. Volgens Van Broekhoven rijden er op drukke dagen zelfs meer auto's over de Schuitvlot- straat dan door de Westerschelde- tunnel. Stevig compliment De voorzitter gaf de aanwezige wethouders Adri Roelse (DTV) en Pieter Wisse (CDA) wel een stevig compliment. Volgens hem hebben ze het probleem van het zebrapad voortvarend opgepakt. Ook ver telde hij dat eind dit jaar een an dere wens in vervulling gaat. Dan wordt de Mariekerkseweg aange pakt om hardrijden te ontmoedi gen. ,,Kijk naar buiten, het is prachtig weer. Speeltuin Oude Stad zou op een vrije woensdagmiddag als deze allang open moeten zijn", roept het Vlissingse raads lid Lilian Janse. René Hoonhorst Vlissingen Haar SGP en de VVD roepen burge meester en wethouders op zo snel mogelijk voorwaarden te scheppen waaronder de speeltuin bij de Vlis- singse binnenstad de poorten weer kan openen. „Kinderen zijn nu de dupe. Dat maakt het nog noodzake lijker om snel actie te ondernemen", benadrukt Janse. VVD en SGP vragen het college om zaken snel op te pakken. Enkele initiatiefnemers, afkomstig uit de directe omgeving van de speeltuin, zijn bereid een nieuw bestuur en een nieuwe stichting op poten te zetten. Maar de gemeente, eigenaar van de grond, moet eerst de zaken Het zou zonde zijn als de speeltuin de hele zomer dicht blijft -Lilian Janse, SGP met het oude stichtingsbestuur af handelen vóór nieuwe mensen aan de gang kunnen en willen. De twee oppositiepartijen snap pen dat initiatiefnemers met 'een schone lei willen beginnen' en vra gen het college om problemen (er zou onder meer een schuld zijn van tussen tien en twintig mille) met het oude bestuur snel af te handelen. VVD en SGP willen inzage in het fi nanciële reilen en zeilen van de speeltuin over de afgelopen jaren en vragen of onderzoek is gedaan naar 'financiële praktijken vanaf 2017'. De laatste jaren heeft het (oude) bestuur Oude Stad geen subsidie aangevraagd. De raadsleden van de twee fracties zouden graag zien dat dat 'bespaarde' bedrag wordt ingezet voor het opknappen van speeltuig en investeringen in de speeltuin. De initiatiefnemers voor een 'nieuwe' Oude Stad hebben een aantal voor stellen gedaan, waar B en W volgens VVD en SGP snel op moeten reage ren. Janse: ,,Het zou zonde zijn als de speeltuin de hele zomer dicht blijft." Maurits Sep Middelburg Nieuwe docenten én een bijzon dere zomercursus. Cultuurhuis Kuiperspoort in Middelburg grijpt de heropening na de gedwongen sluiting door corona aan voor een paar nieuwe impulsen. ,,Allereerst zijn we op zoek ge gaan naar nieuwe docenten die het aanbod van het Cultuurhuis Kuiperspoort uitbreiden en ver groten. We bieden nu achttien cursussen aan, die worden gege ven door negen docenten", zegt Sylvia Radius van het Cultuur huis. De nieuwe docenten zijn graficus Ton Lamper (cursus: Het geheim van de ets), Miriam de Vos (cursus: Schilderen met wol), Di- mitris Grammatikopoulos (cur sus: Aquarel) en Liesbeth Labeur (cursus: Kunst met Labeur). De cursussen beginnen half septem ber en op 5 september is er een open dag. Maar al in de zomer gaat het Cultuurhuis Kuiperspoort open voor de speciale zomercur sus die Liesbeth Labeur geeft van 3 tot en met 6 augustus. Zij daagt cursisten daarin uit om te experi menteren met ongewone technie ken om grafisch te werken: prin ten met cola, of een gelatinedruk. Meer informatie is te vinden op de website van Cultuurhuis Kuipers poort. Zeeuwse Sien helpt de Veerse wethouders Pieter Wisse en Adri Roelse (r) bij het in gebruik nemen van het met ledverlichting extra beveiligde zebrapad in Grijpskerke. foto lex de meester 'Skatepark kan ook naar Vlissingen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30