Net een beetje zomer en pats»H cheurt Stichting Palazzoli op zoek naar geld, nieuw onderdak en vrijwilligers Grevelingen Handbaltrainer Ron de Waal Watersportsector slaakt noodkreet Vlissinger helpt het Brabantse HV Heerle uit de brand zeeland 13 Veel mensen die kanker hebben of hebben gehad willen praten met lotgenoten. Praten over dingen als de kwaliteit van leven, zingeving en hervatten van werk. ,,Hoe uitge breid de zorg in Nederland ook is, daarin is niet voorzien", zegt Aart van Bochove. Hij kan het weten, want hij is gepensioneerd oncoloog en woont tegenwoordig op Wal cheren. ,,De ziekenhuizen zijn ge richt op het behandelen, en hope lijk, genezen van de ziekte. Dat is hun rol. Maar dat is niet vol doende." Van Bochove zet zich nog steeds in voor kankerpatiënten. Hij doet dat als bestuurslid van stichting Pa- lazzoli. Die heeft drie inloophuizen in Zeeland waar (ex)kankerpatiën- ten terechtkunnen: Sluis, Oostburg en Vlissingen. „Opgeleide vrijwil ligers geven hen steun." Maar de inloophuizen hebben het zwaar, vertelt Van Bochove. Al lereerst maakt corona het broodno dige fysieke contact onmogelijk. En financieel hebben de huizen het niet breed. ,,Dat komt omdat de zorg die er wordt geboden, niet Mensen die kanker hebben of hebben gehad willen praten met lotgenoten door verzekeraars wordt vergoed. Patiënten krijgen, mits aanvullend verzekerd, vaak bijvoorbeeld reis kosten vergoed als ze naar een in loophuis gaan. Maar de inloophui zen zelf krijgen geen financiële steun. We leven van sponsoring en donaties. Het is altijd schrapen. We zoeken dus naar een continue onderstroom van geld waarop we kunnen bouwen. En we kijken of we kunnen samenwerken met mensen die verzekerde zorg geven." De inloophuizen staan weliswaar niet op omvallen, toch moet er het een en ander gebeuren. ,,In Hulst en Oostburg hebben we nieuwe vrij willigers gevonden. Op Walcheren zoeken we ook nieuwe mensen. En... we zoeken er nieuw onderdak. Iets dat nog beter aansluit bij onze wensen. De omgeving waarin zo'n huis staat is belangrijk voor de be leving van de steun die mensen zoeken. Plat gezegd: je moet bij wijze van spreken niet gaan zitten in een portakabin op een industrie- terrein." Ook wordt het volgens Van Bochove tijd dat er een inloop huis komt op de Bevelanden. ,,Bij- voorbeeld Goes. De afstanden in Zeeland zijn groot, dus is het nodig dat op een aantal plekken hulp ge boden kan worden. Want we weten dat mensen die langskomen ons werk zeer waarderen." Vandaag en morgen zijn bijzon dere dagen voor Palazzoli. Dan komt Evelien van der Werff (57) uit Noordwijk langs. Zij fietst in zes weken 2000 kilometer door Neder land om geld in te zamelen voor de inloophuizen. Vandaag is ze in Vlissingen (12.00 uur, Stadhuis plein) en morgen in Hulst en Oost burg. It donderdag 10 juni 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Is het een paar dagen lekker zomers weer, beginnen de eerste wegen al te scheuren. Met spoed moesten ze gisteren aan de slag op de Rijksstraat- 'i weg in Bruinisse. Nog een van de weinige wegen van betonpla ten in Zeeland. Warmte is de oorzaak dat een stukje weg omhoog is gekomen, vertelt woordvoerder Janneke la Gasse van waterschap Schelde- stromen. Het gaat om een stuk van 12 meter dat met spoed wordt |rt» hersteld. „Door de warmte is het beton S| uitgezet. Op het zwak ste punt heb je dan een 'uitbarsting'." Het waterschap lost het direct op, omdat lil het een drukke 80-ki- g|.' lometer weg is. ,,Op het kapotte stuk komt asfalt." Later dit jaar worden extra voegen aangebracht om span ningen in het wegdek op te vangen. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK ZEELAND12 Inloophuizen staan onder druk Kanker heb je niet alleen. Als je de ziekte hebt of hebt gehad, heeft dat enorme impact op je zelf, maar ook op je man, vrouw, kinderen en familie. In Zeeland kun je op een paar plekken te recht om te praten over wat je mee- en doormaakt. Maar die in loophuizen hebben het moeilijk. Behalve dat ze hard geld nodig hebben, zoeken ze ook naar nieuw onderdak. Jeffrey Kutterink Vlissingen Meer info is te vinden op de site van kwf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25