Toch een beetje koorts Advies: kinderopvang voor alle jonge kids Schildpad in sloot dumpen JOL SER; eis dat ouders moeten werken laten vervallen Walcheren Het EK voetbal leeft nog niet echt in Zeeland. Toch beginnen de eerste symptomen van de Oranjekoorts zichtbaar te worden. Zoals in de Van Teijlingenstraat in Oost-Souburg, waar de bewoners de buurt uitbundig hebben versierd. Marlien, Angélique, Ben en Monique zijn in elk geval klaar voor het Vooral jonge kinderen die het ri sico lopen om met een leerachter- stand aan de basisschool te begin nen, zijn geholpen met de twee daagse opvang, stelt de SER, een van de belangrijkste adviseurs van het landsbestuur. De SER-werkgroep Kindvoor zieningen constateert dat nu alleen werkende ouders kinderopvang- toeslag krijgen. Ook zijn de maxi mumtarieven te laag om de gehele opvang van te betalen. Dat moet anders, schrijft de werkgroep van daag in een advies aan informateur Mariëtte Hamer. Zij leidt de ge sprekken over een nieuw kabinet. De kinderopvang moet in de toe komst bij de portemonnee van alle ouders passen en eenvoudig van opzet zijn. De SER stelt voor om, allereerst voor kinderen van 0 tot 4 jaar, de eis te laten vervallen dat ou ders moeten werken. Stapsgewijs is het ook de bedoeling dat voor kinderen van 4 tot 13 jaar twee da gen buitenschoolse opvang per week mogelijk wordt, als dat uit voerbaar en haalbaar blijkt. Zo moeten er genoeg medewerkers zijn op de kinderopvang. ,,Kinderen kunnen zich beter ontwikkelen door leerzame activi teiten op de opvang'', legt plaats vervangend voorzitter Bas ter Weel uit. Vooral kinderen die een hoog risico lopen op een leerachterstand, bijvoorbeeld door hun migratie- achtergrond of omdat hun ouders een onzekere baan hebben, zijn daarmee geholpen. Ter Weel: „Het is dan wel nodig om de kinderop vang in de toekomst beter betaal baar te maken, vooral voor ouders met lage en middeninkomens.'' Het idee is om het maximu muurtarief voor de vergoeding te laten stijgen. Volgens de werk groep moet dat tarief zoveel om hoog dat het voor 80 procent van de kinderen genoeg is. Alles daarbo ven moeten ouders zelf betalen en dit is een belemmering voor men sen met een kleinere portemon nee. Of deze groepen na de aanpas sing niet alsnog de klos zijn, wordt volgens Ter Weel in de gaten ge houden. Sowieso dient volgens de SER de werkwijze van de kinderopvang- toeslag eenvoudiger te worden. Een idee is dat de toeslag niet meer bij de ouders terechtkomt, maar di rect naar de opvang gaat.P6 'Het is fauna vervalsing' Bestel snel op www.koopj'edeal.nl OP=OP donderdag 10 juni 2021 Nieuwsmedia EK.» ZEELAND2 EN KATERN SPORTZOMER Alle werkende én niet-wer- kende ouders zouden hun jonge kinderen twee dagen per week naar de crèche moeten kunnen brengen. Deze vorm van kinder opvang moet voor alle ouders betaalbaar worden, luidt het ad vies van de Sociaal-Economi sche Raad (SER) aan het nieuw te vormen kabinet. Edwin van der Aa Den Haag ZEELAND4 25°C Vandaag aangenaam zomerweer pzc.nl Ook voor het laatste cfk Zeeuwse nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530 Adviesprijs: ■y-) KOOPJEDEAL.N Luxe ZweeFparasol Diameter van 3M1 Optioneel met hoes of parasolvoet Gemakkelijk en snel in- en uit te klappen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1