Biden zal Johnson houden aan afspraken over Noord-Ierland apetrto Probeer nu 5 maaltijden voor slechts 19,95! Speciaal voor u NIEUWS 15 donderdag 10 juni 2021 President Biden en zijn vrouw Jill arriveren in Engeland. foto ap De Amerikaanse president Joe Biden ontmoet vandaag aan de vooravond van de G7-top in het graafschap Cornwall de Britse premier Boris Johnson voor een stevig onderhoud over de pro blematiek in Noord-Ierland. Geert Langendorff Londen Het presidentiële toestel Air Force One moest nog opstijgen in Was hington DC, toen een adviseur van president Biden in een gesprek met de BBC liet weten dat zijn baas niet louter naar het Verenigd Koninkrijk afreist om handen te schudden met wereldleiders in het Engelse graaf schap tijdens de G7-top die van morgen tot zondag duurt. Premier Johnson krijgt van Biden het drin gende advies het Goede Vrijdag akkoord (de vredesafspraken over open grenzen tussen Ierland en Noord-Ierland) te respecteren. Biden landde gisteravond met zijn echtgenote Jill op de militaire luchthaven Mildenhall om daar ge stationeerde Amerikaanse troepen te begroeten. Na het korte bezoek verleent hij Johnson het privilege om tijdens zijn eerste buitenlandse reis sinds zijn inauguratie in januari met hem onder vier ogen te spre- ken. Biden zal de 'speciale relatie' tussen beide landen benadrukken, maar de situatie in Noord-Ierland niet ongenoemd laten. De Britse regering hengelt na de brexit nadrukkelijk naar een han delsverdrag met de VS. Biden staat hiervoor open, maar lijkt politieke voorwaarden aan een akkoord te verbinden. Noord-Ierland mag on der geen beding een speelbal wor den in een slepend dispuut met de Europese Unie over de handelsaf spraken voor de grens in Ierland. Brexitregels Met Europese leiders als de Duitse bondskanselier Angela Merkel eve neens aanwezig in Carbis Bay, dreigt de G7-top voor Johnson daarmee overschaduwd te worden door geruzie over deze brexitregels. Johnson, gisteren in een opperbest humeur in het Britse Lagerhuis tij dens het wekelijkse vragenuur, zal er alles aan doen het zover niet te la ten komen. Eerder in de week boekte Johnson een grote overwinning door voorafgaand aan de top met de landen van de G7 - de grootste eco nomieën ter wereld - in grote lijnen overeenstemming te vinden over het invoeren van een internationaal minimumtarief voor de winstbe lasting van bedrijven. Daarmee zou een einde komen aan de machtspo sitie van reuzen als Apple, Amazon en Google die nauwelijks tot geen belasting betalen in Europa en de VS. Deze stap, aangevoerd door mi nister Rishi Sunak van Financiën, stemt Biden zeker gunstig. Om de economie van de VS te herstellen na de pandemie heeft hij extra geld nodig. Daarbij weet Johnson dat Bi- den niet naar de idyllische kust- streek afreist om alleen met zijn vuist op tafel te slaan. Na de jaren onder zijn voorganger Donald Trump bereikte het vertrouwen in de VS als 'leider van de vrije wereld' een dieptepunt. Johnson zal de top in kunste naarsdorp St Ives gebruiken om zijn wens voor een 'Marshall Plan' in het leven te roepen om ontwikkelings landen te helpen CO2-neutraal te worden. Cornwall, het hart van de Britse groene technologie, werd mede om deze reden tot uitvalsba sis van de ontmoeting tussen het VK, de VS, Duitsland, Frankrijk, Italië, Canada en Japan verkozen. Uitvalsbasis Deze beslissing bezorgde de 'secret service' extra huiswerk. The Beast, het gepantserde voertuig van Bi- den, past niet door de nauwe lanen en paden van het graafschap met de meeste zonuren in het VK. Air Force One kan wel zonder proble men landen op het naburige Newquay Airport. De landingsbaan van bijna 3 kilometer werd in het verleden gebruikt als uitvalsbasis van de B52-bommenwerper. Tre- genna Castle, waar de leiders over nachten, biedt een schitterend uit zicht over de baai. Na de top, waar het voornemen zal worden uitgesproken om voor het einde van 2022 de hele wereld bevolking te hebben gevaccineerd tegen het coronavirus, brengt Bi- den met zijn vrouw een bezoek aan Windsor Castle om koningin Eliza beth te ontmoeten. Daarna reist hij naar Brussel voor gesprekken met de Navo, gevolgd door het bijwo nen van een EU-VS-top. Na een on derhoud met de Russische presi dent Vladimir Poetin in Genève keert Biden terug. Wat uw woon- of eetsituatie ook is: bij apetito willen we u culinair verrassen. Laten genieten van gemak... met onze keuze uit 150 vriesverse maaltijden! 5 van deze maaltijden kunt u nu proberen in een proefpakket voor slechts 19,95. Bestel en geniet van: a||lllP Nasi goreng met kipsaté Macaronischotel Runderlapje in jus met bloemkool en aardappelpuree O Runderhachee met rode kool en aardappelen Grootmoeders kippannetje: kippenpoot met groenten en gebakken aardappelen Gratis aan huis bezorgd en zonder verdere verplichtingen. Bovendien ontvangt u nu ook nog eens 12 ijsdessertst.w.v. €12,29 gratis! Dat smaakt naar meer toch? Eet u natriumarm, vegetarisch of glutenvrij? Ook dat kan. Ga naar apetito-shop.nl/proefpakket of bel 0800 - 023 29 75 (gratis) en maak uw keuze. Vermeld bij de bestelling actiecode 108-DPG0621. Eet smakelijk! Deze actie is enkel voor nieuwe klanten en geldig t/m 15 juli 2021. Kijk voor de overige voorwaarden op apetito-shop.nl/proefpakket. www.apetlto-shop.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 15