II Zoekgeraakte examens niet over Drie verdachten ontkennen, vierde beroept zich op zwijgrecht EUWS 11 ^Grahams en Samir 36 dagen. Daarna kregen sommigen een enkelband die hun vrijheid beperkte. Die gingen pas in januari van dit jaar af. De advocaat van Tobias S. vindt de strafeisen die de officier van jus titie neerlegt daarom te hoog. De officier wijst op de ernst van een brandstichting in een zendmast (hulpdiensten kunnen onbereik baar worden) en de onrust in de maatschappij. De officier over het lange voorarrest: ,,Moet iemand te rug naar gevangenis of is het wel goed zo? Gelet op de aard van het feit vind ik niet dat het zo goed is.'' Enkelbanden De officier eist voor Samir B., Tobias S. en Elaisha de R. twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met af trek van voorarrest. Dat betekent dat ze minstens een paar maanden terug de cel in zouden moeten als de rechter hierin meegaat. Alle ver dachten zeggen hiervan te schrik- U zei: ik heb het niet aangestoken. Maar wie dan wel? ken. Vanwege zijn beperking eist de officier voor Karim B. tien maanden cel waarvan vier voorwaardelijk 'met als bijzondere voorwaarde een proeftijd van twee jaar, meldplicht en begeleid wonen.'' De advocaat van Tobias S. vraagt zich af welk doel de hoge strafeis nog dient. Zijn cliënt heeft een blanco strafblad. De anderen heb ben in hun jeugd kleine dingetjes op hun kerfstok maar zijn al jaren niet in aanraking met justitie ge weest. ,,Is het in het belang van de samenleving om langer te straffen? Mijn cliënt heeft nu zijn leven op orde. De aandacht voor deze zaken is behoorlijk weggeëbd en feitelijk is er niet veel gebeurd. We hebben het over 4000 euro schade.'' De rechter doet op 23 juni uitspraak. De conversatie is afkomstig uit een afgetapt telefoongesprek van Samir B. met zijn broer. B. is de enige ver dachte die gisteren bij de zitting van de rechtbank in Rotterdam een soort verklaring aflegt. ,,Ik wil mijn verantwoordelijkheid nemen.'' Ja, Samir (25) is 10 april in de buurt van de zendmast en zijn dna is op een handdoek die bij de zend mast lag gevonden. Maar, verklaart de advocaat van Samir, haar cliënt is niet uit de auto geweest, heeft geen brand gesticht en hij wil over de an dere drie verdachten niet verkla ren. ,,Het lijkt erop dat u iemand in bescherming neemt'', zegt de offi cier van justitie tegen Samir B. Hij wordt door zijn ouders als 'modelkind' omschreven. Iemand die het óók volgens de reclassering prima doet, een harde werker die een mooie baan en een goede oplei ding heeft. Er is geen noemens waardig strafblad. Beschermt Samir B. zijn oudere broer Karim (31), die wat minder fortuinlijk in het leven staat door een beperking en die zegt dat de jerrycan met benzine vlak bij de mast werd getankt omdat zijn auto zonder benzine zat? Of beschermt Samir juist zijn vrienden? De offi cier: ,,U zei: ik heb het niet aange stoken. Maar wie dan wel? Samir B.: ,,Ik beroep mij op mijn zwijgrecht.'' 'Flinterdun bewijs' Karim B. en de vrienden Elaisha de R. (26) en Tobias S. (24) ontkennen wél alles. ,,Ik ben onschuldig", is het voornaamste dat tijdens een urenlange rechtszitting uit hun mond komt. Hun advocaten vragen vrijspraak en vinden het bewijs te gen hun cliënten flinterdun. De raadsvrouw van Samir B. wil vooral dam tot Oudenbosch. De eindstand staat nu op 33. De veiligheidsdien sten worden bij het politieonder zoek betrokken. Ze zien op sociale media complotverhalen over de uitrol van het 5G-netwerk; het zou corona veroorzaken óf andere boze doelen dienen. Minister Ferd Grap- perhaus (Justitie) en premier Rutte slaan alarm. De hausse aan branden gaat na twee maanden weer liggen. Twee brandstichters zijn inmiddels veroordeeld voor brandstichting bij masten in Maasbree en Groningen. Twee rechtszaken volgen nog. Alle vier de verdachten van de zendmastbrand bij Swifterbant (gemeente Dronten) zijn flink aan gepakt tijdens het onderzoek. Ka rim heeft 43 dagen in de cel gezeten, Elaisha 16 dagen, Tobias 66 dagen dat de celstraf het voorarrest niet overstijgt. Met het lange voorarrest en met de enkelband in de maanden erna is hij al behoorlijk gestraft, zegt ze. April 2020. De coronacrisis is net losgebarsten. Tientallen zendmas ten vliegen in brand van Amster- Voor deze leerlingen telt de score die door hun eigen docent is vastgelegd, aldus Slob. PostNL heeft gisteren negen van de twaalf getroffen scholen kun nen laten weten dat hun eind- examens alsnog bezorgd zijn bij de tweede corrector. Van drie scholen is een deel van de exa mens nog kwijt. Het postbedrijf blijft 'alles op alles zetten' om ook deze examens te vinden en staat in nauw contact met de betreffende scholen. Resi Becker, directeur Mail Nederland van PostNL: ,,We hebben er met man en macht aan gewerkt om de vertraagde examens alsnog zo snel moge lijk op de juiste plek te krijgen. Dat is dus voor negen scholen gelukt en dat is heel goed nieuws voor de betreffende leerlingen. We blijven er alles aan doen om ook de laatste exa- mens te vinden en te bezorgen.'' Dinsdagavond bleek dat bij twaalf scholen de bezorging van enkele examens was vertraagd. Ook waren er stukken vermist. Slob meldde niet lang daarna dat in een aantal gevallen de vertraging of vermissing tot ge volg heeft dat de uitslag van de leerling (nog) niet bekend ge maakt kon worden. In totaal bezorgt PostNL dit jaar 80.000 zendingen met meer dan een miljoen examens van 200.000 kandidaten. Inmiddels zijn van 1180 mid delbare scholen de examens voor de tweede correctie be zorgd. Advertentie 'Ook klaar met hormoonzalf tegen eczeem?' Holland©Barrett fyTTCIOA'l donderdag 10 juni 2021 Zendmastbrand blijft raadsel - Officier van justitie Rotterdam Van links naar rechts verdachten Karim B., Samir B., Tobias S. en Elaisha de R. Wat bezielt vier vrienden uit de Flevopolder om op 10 april 2020 brand te stichten bij een afgele gen zendmast bij Dronten? ,,Ezel! Je hebt die jerrycan ach tergelaten. Als ik dna afgeef en het zit op de jerrycan dan is het stuk.' Yolanda Sjoukes De schade aan de zendmast in Swifterband, bij Dronten, bleef binnen de perken. Leerlingen van wie de exa mens bij de post zijn zoekge raakt, hoeven die niet over te doen. Minister Slob (Onder wijs) strijkt 'bij hoge uitzonde ring' de hand over het hart voor 150 examenkandidaten op drie scholen van wie de examens nog kwijt zijn. Edwin van der Aa Den Haag Een Australische vader kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last had van eczeem en begon aan de keukentafel zelf een middel uit te vinden voor de klachten van zijn zoon. Nu, ruim twintig jaar later, is zijn huidverzorgingsproduct op natuurlijke basis in Australië het meest gebruikte natuurlijke middel tegen eczeem en psoriasis en is het bij veel mensen niet meer uit het leven weg te denken. Arjen van de Merwe haalde de crème naar Europa en introduceerde het om te beginnen in Nederland. Van de Merwe vertelt: 'Vrienden van mij hebben kinderen met eczeem die zich tot bloedens toe krabben. Op zoek naar een oplossing kwam ik op buitenlandse internetforums steeds goede ervaringen van het Australische "Grahams" tegen. Ik besloot een aantal producten uit het assortiment hierheen te halen en deelde die bij wijze van test uit aan mensen met eczeem, psoriasis, een jeukende hoofdhuid etc. Toen ik de reacties teruggekoppeld kreeg was duidelijk dat heel veel mensen hierin hadden gevonden wat zij al zo lang zochten; zij waren af van de ellendige jeuk en hun huid werd heel rustig'. "Dit is een medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruikseenwijzing. Inmiddels is Grahams al jarenlang verkrijgbaar in Nederland bij elke drogist. Het zijn stuk voor stuk probleemoplossende producten zoals de eerder genoemde Eczeem Crème4, C+ Crème4, Psorias Crème4, maar ook bijvoorbeeld Rosacea Crème" en shampoo voor een droge hoofdhuid (jeuk, schilfertjes, roos). Doordat winkels enthousiaste reacties van klanten krijgen en veel herhalingsverkopen zien, worden er weer meer mensen op het bestaan van Grahams gewezen. En de gebruikers zelf vertellen het natuurlijk ook door; vaak is het iets waarmee zij erfelijk belast zijn dus de familie is als eerste op de hoogte als een product goed aanslaat. 'We krijgen dagelijks heel emotionele reacties', vertelt Van de Merwe tot slot. 'Je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd verschrikkelijk last van zijn/haar huid heeft en nu ineens aan den lijve ondervindt dat er ook een leven zonder krabben en schilfers mogelijk is.' natural alternatives

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11