8 NIEUWS Tülx CORONA GRENSBELEID Nederlanders die gevaccineerd zijn, mogen vanaf vandaag in één keer doorrijden naar vakantieland Frankrijk. Controles op de weg zullen er niet of nauwelijks zijn en coronaregels worden er versoepeld. JtJI titltn Hoewel Nederland of ficieel nog steeds een 'oranje reisadvies' op Frankrijk heeft ge plakt, opent het land zelf vandaag zijn grenzen voor buitenlandse toeristen. Europea nen die naar Frankrijk op vakantie willen, hoeven maar één ding te doen: zich laten vaccineren. Een recente PCR-test mag ook. En, oh ja, als ze thuiskomen moeten ze, afhankelijk van het dan geldende reisadvies, vaak ook nog even in quarantaine. Een bewijs van vaccinatie of test is wel genoeg om in Frankrijk de grens over te rijden. De kans op controle op de snelweg is zeer ge ring. ,,Dat bewijs moet iedereen bij zich hebben. Maar we gaan vooral controleren op vliegvelden en treinstations", laat het Franse ministerie van Buitenlandse Za ken weten. Het nieuwe reisprotocol blijft in principe de hele zomer gelden. Die nieuwe regels hebben gevol gen voor Nederlanders: zij horen bij de grootste groepen vakantie- W Op 30 juni worden in principe alle coronaregels in Frankrijk afgeschaft gangers in Frankrijk. Heel de Eu ropese Unie is door Frankrijk vanaf vandaag groen gekleurd. In woners van alle EU-landen zijn welkom, mits 'volledig' gevacci neerd. De tweede prik moet min stens twee weken vóór vertrek zijn gegeven. En die met het Janssen- vaccin vier weken. Heb je nog geen prik gehad, dan moet je een negatieve PCR-uitslag van minder dan 72 uur oud kun nen tonen. Mensen die al corona hebben gehad, moeten een bewijs kunnen tonen dat ze na hun be smetting alsnog één vaccinatie hebben gehad, ook minstens twee weken vóór hun komst naar Frankrijk. De Franse regering heeft ook landen 'oranje' en 'rood' gekleurd, zoals India en Brazilië. Mensen die daar vandaan komen hebben te maken met strengere regels of ver boden. De reisregels zijn niet de enige regels die vandaag veranderen. Cafés en restaurants mogen weer gasten binnen ontvangen. Casi no's en sportzalen gaan open. Theaters en concertzalen mogen tot vijfduizend bezoekers ontvan gen. Ook de avondklok schuift op: van 21.00 uur naar 23.00 uur. Alles open Op 30 juni, dus vlak voor de zo mervakanties, worden in principe alle coronaregels afgeschaft. Dan gaat alles weer open, worden de bezoekersbeperkingen overal op geheven (of flink verruimd) en stopt ook de avondklok. De plicht om op veel plaatsen buiten een mondkapje te dragen, blijft tot eind deze maand gelden. Voor juli en augustus neemt de regering la ter een besluit. De zomerse versoepelingen woensdag 9 juni 2021 GO Bestel maar! Obers en serveersters in Parijs staan te popelen om toeristen te ontvangen op hun terras, in hun café of restaurant. Oók binnen. fotosafp Oui, oui! Welkom, lieve Frank Renout Parijs Hoogtepunt voor veel toeris ten: de Eiffeltoren in Parijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8