Nieuw hoofdstuk in geschiedenis De Koning van Engeland, een hofje Scheve haan van Sluiskil is binnenkort van zijn stok af 7 GEEN GOLFBAAN MEER NATUUR In Perkpolder moet een agrarisch natuurlandschap komen in plaats van een golfbaan. Wim Van den Abbeele van ontwikkelaar Waterzande licht de nieuwe plannen toe. ,,Dit trekt mensen." ,,We hebben het masterplan in juni 2019 voorgesteld aan de ge meente Hulst, met golfbaan. We kregen de opmerking: kijk of het haalbaar is, financieel en maat schappelijk. Daar hebben we afge lopen jaar naar gezocht. We had den het idee van een golfbaan met internationale uitstraling. Dat im pliceert dat die zicht op water moet hebben. We werden gecon fronteerd met het feit dat er 4 mil joen kuub grond nodig was om op te hogen. Vier miljoen kuub vin den is op zich geen probleem, maar het is wél een probleem om op korte termijn zo veel schone grond te vinden. Die grond is niet gratis, er hangt ook budget aan vast. Dat is op korte termijn niet realiseerbaar. En maatschappelijk: er zijn mensen die zeiden dat de polder en het natuurlijke land- schap worden verstoord. Als de golfbaan er niet komt, waarom zouden we dan niet inzetten op natuurlijke agrarische activitei ten?" ,,Water, natuur, strand en recrea tieve mogelijkheden. In het mas- terplan zijn verschillende moge lijkheden opgenomen. Van een ecoboerderij tot andere duurzame ontspanningsmogelijkheden. Het veerplein blijft zoals het is voorge steld in het masterplan van 2019 en gaat over in het stranddorp. Het zal qua infrastructuur veel rustiger zijn en meer één geheel. Het histo- Er zijn inmiddels zo'n zes- a zevenhonderd mensen die zich hebben ingeschreven om op de hoogte te blijven. De helft daarvan is Belg rische landschap kan voor een groot deel behouden worden. Ik denk dat dit mensen trekt. Duur- zaamheid is de toekomst, we moe ten daarop inspelen. We moeten niet te halsstarrig blijven vasthou den aan het verleden. We willen iets creëren waar mensen zich ge lukkig gaan voelen. We roepen lo kale ondernemers op daarin te participeren. Dat de lokale bevol king er bijvoorbeeld naar de pop up van een bakker kan gaan." Er wordt onderzoek gedaan naar de thermisch gereinigde grond (TGG) in de zeedijk. Een van de scenario's is de dijk af graven. Maakt u zich zorgen? ,,Wij volgen dat natuurlijk, de re sultaten zijn voor ons heel belang rijk. Maar waar de eerste 85 wo ningen komen, is geen TGG ge bruikt. We gaan niet óp de dijk bouwen. We hebben al een ver gunning voor het bouwen van de eerste woningen. We zijn in ge sprek met Rijkswaterstaat en heb ben er het volste vertrouwen in." ,,De eerste woningen gaan we vrij binnenkort aanbieden. De vraag is groot. We zijn gestart met de eer ste campagne via waterzande.com en we krijgen dagelijks aanvragen. Er hebben zich al zes- a zevenhon derd mensen ingeschreven om op de hoogte te blijven. Ongeveer de helft daarvan is Belg en de andere helft Nederlander." De laatste tien jaar was er sprake van dat op de plaats van voormalige bioscoop De Koning van Engeland een vermaakcentrum zou komen. Hier is onlangs definitief een streep door gezet en het zag ernaar uit dat de binnenstad lange tijd met een onafgemaakt pand zou blijven zit ten. Blijkbaar is er toch interesse om het pand verder af te bouwen en het in te vullen met appartementen. De ontwikkelaar van het ver- maakcentrum (waarin een restau rant, grand café, bowlingbanen an nex feestzaal, vier bioscoopzalen, een theaterzaal, wijnkelder en een club zou komen) werd een tijd ge leden wederom failliet verklaard. De andere aandeelhouders hadden een zwaar hoofd in de verkoop van het project. De gemeente was be reid het pand een andere bestem ming te geven als dat zou beteke nen dat die hoek van de binnenstad wordt afgebouwd. Daar is nu zicht op. ,,Er heeft zich een partij bij ons gemeld die het ziet zitten om in het pand appartementen te realiseren. Ze worden dan gebouwd rondom een hofje, een binnentuin", zegt de Hulster wethouder Diana van Damme. Wie de initiatiefnemer is en om hoeveel appartementen het gaat, wil ze nog niet prijsgeven. Aan weerszijden van het beoogde ver- maakcentrum zijn de panden al verbouwd tot appartementen. Het vermaakcentrum ook een woon functie geven, is daarom niet zo'n gek idee. Van Damme: ,,Het college be raadt zich momenteel op het voor gelegde plan. We hopen er over een paar weken uit te zijn." SLUISKIL Tientallen keren is Meerten Dallinga erop aange sproken. 'Hé, Meerten, je haan hangt scheef!' En dan gaat het om de haan op de vroegere rooms-katholieke kerk van Sluiskil, eigendom van Dal- linga. ,,Deze week gaat alles er nog af", belooft hij. Het is eind vorige week ge beurd. Een kraanmachinist maakte met zijn kraan per on geluk een zwieper, waardoor hij de ijzeren stang met haan én het kruis raakte. Dallinga neemt het nogal laconiek op. De situatie is niet gevaarlijk, maar de stang met kruis en haan moeten er wel af. ,,En dan zullen we wel zien wat we er mee kunnen, repareren of ver nieuwen." Dallinga bezit de kerk al sinds 2013, nadat die vanwege terug lopend bezoek was gesloten. Hij wilde er hotelkamers in maken, maar kreeg de finan ciering niet rond. ,,Op mijn leeftijd bleek het niet gemak kelijk een bank mee te krij gen." Helemaal leeg staat de kerk niet. Er zit, aldus Dal- linga, kantoorruimte in. De kerk verkeert volgens hem in prima staat. ,,We hebben laatst nog dakgoten vernieuwd." woensdag 9 juni 2021 VL Plan Perkpolder slaat andere weg in Sophie Stockman Perkpolder Plan Perkpolder bestond uit 450 huizen, een jachthaven, hotel, restaurant en een golfbaan. De golfbaan werd jarenlang ge noemd als de publiekstrekker. Eerst zou die opgehoogd wor den met industriegrond en later werd besloten dat het schone grond moest zijn. Nu komt er geen golfbaan meer, waarom niet? Hoe komt Perkpolder er nu uit te zien? -Wim Van den Abbeele, ontwikkelaar Waterzande Wat is de planning? Er is hoop op een alternatieve invulling van het afgeschoten vermaakcentrum aan de Hout markt in Hulst. Bij de gemeente heeft zich een partij gemeld die het pand wil opvullen met appar tementen, gelegen rond een hofje. Sheila van Doorsselaer Hulst STRANDDORP beach bar JACHTHAVI NATUUR - AGRARISCH - RECREATIEF LANDSCHAP kleine tot middelgrote velden kleine velden {actieve sociale agricultuur) Restaurant tifunctjpnele ruimte/buurtwinkel VEERPLEIN vogelkijkhut wetlanc vijver ooievaarsnest wetland tijdelijk verkoopsk; Waterzande i'.p*gple^pa« Impressies van masterplan Waterzande in Perkpolder. Grootste verandering: de golfbaan wordt een natuurlandschap. waterzande bv/lips

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 70