SMWO Goes helpt kwetsbare mensen met geld om te gaan Gemeente steekt er ruim drie ton per jaar in Weg in Bruinisse heeft nu al last van de warmte DE LAATSTE 2 WEKEN krantenbezorgen. 7 ALLE COLBERTS 75,- ALLE PANTALONS 50,- ALLE PULLOVERS 35,- ALLE OVERHEMDEN 25,- Word krantenbezorger in Zierikzee Bel: 088 013 96 20 mode De zee snoept meer zand weg van de Zeeuwse stranden dan de kust- gemeenten lief is. Rijkswaterstaat doet daar alleen wat aan wanneer de veiligheid in het geding is. Maar het recreatieve belang van een breed, droog strand weegt voor de gemeenten zeker zo zwaar. Een gezamenlijk zandfonds moet zor gen dat er altijd genoeg geld is om stranden op te spuiten. Toenmalig wethouder Cees van den Bos zag vorig jaar nog te veel onzekerheden om in te stemmen met de vorming van een gezamen lijk zandfonds. Vlissingen, Sluis en Veere zijn al overtuigd van de haalbaarheid. En maandagavond schaarde de Schouwse raadscommissie Ruimte en Milieu zich alsnog ach ter het initiatief. Het wachten is verder op Noord-Beveland en dan lijkt niets een Zeeuws zandfonds meer in de weg te staan. Blijvende aanpak De bedoeling is dat de kustge- meenten samen jaarlijks één mil joen euro in het fonds storten. Voor Schouwen-Duiveland komt dat neer op ruim drie ton. Daarbij wordt gekeken naar het belang van de recreatie per gemeente. Al met al een flink bedrag dat letterlijk in het water wordt gegooid en dus hamert de commissie op een meer blijvende aanpak. ,,Wat we nu doen is toch voornamelijk zand naar de zee dragen", aldus Arianne Vv?' *.v Klompe-Hanse (VVD). ,,Een goed plan, maar om te voorkomen dat het zand bij de eerste de beste grote storm weer wegspoelt, is een duurzame oplossing ook belang rijk", vindt Jeffrey van Doorenma- len (D66). Naar die duurzame oplossing wordt zeker gezocht, zegt wethou der Paula Schot (SGP). Gekeken wordt onder meer of bij het Ver- klikkerstrand ter hoogte van Re- nesse een brede zandrug kan wor den aangebracht, die de stroming verandert en zo als 'zandmotor' kan dienen. De Verklikkerplaat groeit nu vast aan het strand. Bij opkomend water loopt de geul weer onder en dat zorgt regelmatig voor gevaarlijke situaties met Wat we nu doen is toch voornamelijk zand naar de zee dragen wandelaars die ingesloten raken. Twee jaar geleden kwam daar een Belgische vrouw om het leven en konden drie anderen ternauwer nood worden gered. ,,Met inzet van het zandfonds kan ook dit knelpunt worden opgelost", bena drukt Schot het belang. Strand Brouwersdam Het fonds biedt verder uitkomst voor het Noorderstrand bij Re- nesse, het strand van Westen- schouwen bij de aanzet met de Oosterscheldekering en het strand vanaf Strandclub Zee aan de Brou- wersdam. Rijkswaterstaat bracht in 2016 nog 500.000 kubieke meter zand op langs dat stuk van de dam en dacht daarmee tien jaar vooruit te kunnen. Maar een groot deel ligt nu al weer onder water. Rijkswaterstaat is volgens de ge meente 'als deskundige partij' be reid mee te werken aan de uitvoe ring van de recreatieve zandsup- pleties. Schot hoopt dat Den Haag uiteindelijk ook gaat meetalen aan het ophogen van de stranden, wanneer Zeeland de ernst en noodzaak daarvan laat zien. De groepstraining Een held met geld is volgens cursuscoördinator Wilma Maljaars niet zozeer be doeld voor mensen die al een grote schuld hebben opgebouwd, al zijn ze zeker welkom. Het doel is juist voorkomen dat mensen in grote problemen komen. De wereld is er volgens Maljaars niet gemakkelijker op geworden voor mensen die fi nancieel kwetsbaar zijn. Regelin gen zijn ingewikkeld, internetban- kieren is soms moeilijk, om nog maar te zwijgen van de verleidin gen in winkels en op sociale media. En dan zijn er ook nog de frau deurs, die mensen door bijvoor beeld phishing (mensen naar nep- sites van banken lokken) financieel proberen op te lichten. ,,Die berich ten zien er vaak zo echt uit dat ik er zelfs bijna een keer ben ingetrapt'', zegt Maljaars. ,,Laat staan mensen die kwetsbaar zijn." Alle genoemde onderwerpen ko men aan bod tijdens de groepstrai ning. SMWO heeft het groepswerk een paar jaar geleden goed op de kaart gezet. „Natuurlijk is individu ele begeleiding ook nodig, maar we zagen dat ook de kracht van de groep goed werkt'', legt Maljaars uit. ,,We hebben trainingen opgezet over levensthema's als weerbaar heid, rouwverwerking en sociale vaardigheden. In dat rijtje horen geldzaken ook thuis. Door de groepsdynamiek pikken mensen dingen vaak gemakkelijker op. Ze zien bovendien dat ze niet de eni gen zijn.'' BRUINISSE Typisch Nederland. Altijd te zot of te bot. Eerst zitten we maanden te schreeuwen om warmte, en dan is het ineens zo mer. Niet alles en iedereen vindt die hoge temperaturen fijn. Het as falt bijvoorbeeld, is er minder blij mee. Bij Bruinisse is de Rijksstraat weg maar liefst 5 centimeter om hoog gekomen door de warmte. Waterschap Scheldestromen laat weten dat de rijbaan zo snel moge lijk wordt afgezet. Vandaag zullen medewerkers de betonplaten kapot prikken zodat er nog deze week een noodreparatie kan worden uitgevoerd. Het water schap benadrukt dat het verkeer er nog wel langs kan. Het mooie weer houdt ook de ko mende tijd nog even aan. Vrijdag en zaterdag zakt het kwik in Zeeland volgens Weeronline naar gemid deld 22 graden, maar volgende week maandag en dinsdag stijgt die opnieuw naar 25 graden. Plein 1940 nr. 20 - Middelburg Tel. 0118-612508 www.lavooymode.nl Je verdient gemiddeld €10,50 per uur, op zaterdag ligt de vergoeding vaak hoger! Snel geld verdienen: je bent binnen een paar uur klaar! Bezorgen kan van maandag t/m zaterdag! Minimumleeftijd 15 jaar woensdag 9 juni 2021 SD Schouwen kiest voor zandfonds Vorig jaar hield Schouwen-Dui- veland de boot nog af, maar doet nu toch mee aan een Zeeuws zandfonds. Daarmee zorgen de kustgemeenten samen voor genoeg geld om de stranden op te spuiten voor re creatief belang. Schouwen-Dui- veland steekt er ruim drie ton per jaar in. Marcel Modde Zierikzee Hui; Het opspuiten van het strand bij Nieuw-Haamstede in 2007. Over een afstand van negen kilometer tussen Westenschouwen en Renesse werd door Rijkswaterstaat zo'n 1,5 miljoen kubieke meter zand opgespoten om de kust te beschermen tegen de zee. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA -Arianne Klompe-Hanse, raadslid VVD Goed met geld omgaan is voor veel mensen niet gemakkelijk. Zeker in een tijd waarin de ver leidingen om veel uit te geven groot zijn. Welzijnsorganisatie SMWO in Goes probeert men sen een beetje op weg te helpen. Rob Paardekam Goes De training begint op 15 juni en vindt plaats in Goes. Mensen uit heel de Oosterschelderegio zijn welkom. Aanmelden kan via 0113-277111.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 66