Jubilaris Duiveland haalt FC de Rebellen binnen Pattinama-Kerkhove buigt voor Britse topper O O) CD O ZEELAND 11 Atleet uit Zierikzee na 6 jaar afwezigheid terug aan front Tolhoek De Looff Witkam In zijn jeugdjaren werd hij de kroon prins van de Zeeuwse atletiek ge noemd. Deze bijnaam had hardloper Tommy Staal uit Zierikzee niet zon der reden gekregen. Zo deed hij in 2013 mee aan het Europees kampioen schap 1500 meter bij de jeugd en droomde hij van de Olympische Spe len van 2016 in Rio de Janeiro. Die laatste doelstelling leek voor de net twintigjarige Staal een haalbare te zijn. Tot een zeer hardnekkige kuit blessure roet in het eten gooide. De blessure zou niet alleen zijn olympi sche droom verstoren, het zorgde er zelfs voor dat de atletiekcarrière van Staal tot een einde kwam. ,,Min of meer op het moment dat ik de stap wilde zetten naar wedstrijden bij de senioren, begonnen mijn kuiten op te spelen.'' ,,Wat volgde was een lang medisch traject, waarin we op allerlei manie ren naar de oplossing voor het pro bleem op zoek zijn gegaan. Zo ben ik onder andere twee keer geopereerd, maar helaas zonder effect. Na de zo veelste mislukte poging was de lol er wel vanaf. Constant lopen met pijn en niet op het niveau dat ik gewend was, ging me opbreken. Ik besloot te stop pen met lopen en vol voor mijn maat schappelijke carrière te gaan.'' Zes jaar kwam Staal nergens meer aan de start. Tot zijn naam afgelopen weekend opeens weer opdook. Bij clubwedstrijden van Delta Sport in Zierikzee liep de nu 26-jarige Staal een dijk van een tijd op de 800 meter. ,,In de tussentijd heb ik mijn studie afgerond en ben ik een bedrijfje be gonnen in videoproducties. Tijdens een opdracht in 2018 bij de triatlon op de Brouwersdam werd ik ontzettend enthousiast om weer te gaan spor ten.'' ,,Ik legde me in eerste instantie toe op de triatlon, maar gaandeweg kwam de focus steeds meer op het hardlopen te liggen. Klachtenvrij ben ik niet, maar ik heb het een stuk beter onder con trole dan vroeger. Ik heb aanpassingen gedaan in mijn trainingen, waar ik duidelijk baat bij heb. Ik train gedo- seerder en minder lang. Dit zorgt er voor dat ik veel minder klachten heb.'' ,,Ik train veel voor mezelf, maar wordt Ik had er vrede mee toen ik stopte, maar toch bleef het altijd knagen -Tommy Staal bijgestaan door onder anderen mijn vader. Ook komen we met een groep Zeeuwse atleten iedere zondag samen in het bos bij Westerschouwen. Denk hierbij bijvoorbeeld aan Erwin Adan en Tim van den Broeke. Sparringpart ners van formaat dus.'' Een concreet doel voor zijn comeback heeft Staal niet direct gesteld. Dat hij het wel serieus oppakt, blijkt uit het feit dat hij het zoeken naar een vaste baan een jaar heeft uitgesteld. ,,Omdat het al snel best goed ging, heb ik be sloten me voor de grap een jaar lang de tijd te geven om te kijken hoe ver ik nog kan komen. Naast mijn eigen be drijfje geef ik mezelf alle ruimte om nog eens vol in te zetten op het hard lopen.'' ,,Ik had er vrede mee toen ik stopte, maar toch bleef het altijd knagen. Wat als ik niet geblesseerd was geraakt? Hoe ver had ik kunnen komen? Mijn eerste doel is om terug op het niveau te komen van zes jaar geleden. Met de tijd die ik afgelopen weekend bij de clubwedstrijd heb neergezet, kom ik daar al heel dichtbij in de buurt.'' ,,Nu is het zaak om goede en mooie wedstrijden uit te zoeken, waar ik aan kan en vooral ook mag meedoen de komende tijd. Je zult me zeker tegen komen bij 800 en 1500 meterwedstrij den. De vraag is alleen nog waar. En natuurlijk hoe. Want als ik één ding geleerd heb, dan is het wel dat niet al les te voorspellen valt.'' Deze oud-toppers kunnen zomaar meedoen met FC de Rebellen op zaterdag 11 september in Oosterland tegen het jubilerende s.v. Duiveland. Vorig jaar viel het 75-jarig bestaan van Duiveland in het water. Er kon niets ge organiseerd worden. ,,We gaan ervoor", meldt de ju bileumcommissie nu. Dit jaar (inmiddels 76 jaar oud) gaat alsnog het feest wor den gehouden. Dat doet de club onder meer met een wedstrijd te gen FC de Rebellen. Dat is een verzameling van ei genzinnige en eigenwijze oud-voetballers (ook Roys- ton Drenthe, Ricky van den Bergh, Sjaak Polak en Paul Bosvelt spelen soms mee). Harde, doch faire voetballers die slecht tegen onrecht kunnen en geen blad voor de mond nemen. Geregeld joegen ze in hun actieve periode trainers, managers en bestuurders tegen zich in het harnas. De wedstrijd op zaterdag 11 september op het Oos tersportpark begint om 17.00 uur. NOTTINGHAM Tennisster Le sley Pattinama-Kerkhove uit Zierikzee had gisteren weinig in te brengen bij de Britse Johanna Konta. In de tweede ronde van het WTA-toernooi in Notting ham moest de Zeeuwse met 6-1 en 6-3 buigen voor de nummer 20 van de wereld. Pattinama-Kerkhove startte met het winnen van de ope- ningsgame, maar moest vervol gens negen games op rij toe staan aan Konta. Bij 3-0 in de tweede set herpakte ze zich en knokte terug tot 3-3. Konta had uiteindelijk na 1 uur en 6 minu ten het laatste woord (6-3). Op het Engelse gras won Patti- nama-Kerkhove twee wedstrij den voordat ze opbotste tegen Konta. Deze Britse is na een sle pende knieblessure op de weg terug. In 2017 stond ze nog vierde van de wereld. Ze haalde al eens de halve finales van Wimbledon, Roland Garros en de Australian Open. woensdag 9 juni 2021 GO Wielrenner Antwan Tol hoek uit Yer- seke finishte gisteren als 30ste in de derde etappe van de Ronde van Zwitser land. Voor de tweede dag op rij won Mathieu van der Poel, die ook de lei derstrui pakte. 2 De voetbal broers Steffan en Danny de Looff keren terug naar Co- lijnsplaatse Boys. De broers stapten in 2019 over van 'Colijn' naar Duiveland. Bij die club stopt Luuk van Duijn en komt Justin van Noord (Bruse Boys). Raül Witkam is komend sei zoen speler van Goes. De jonge doelman komt over van de JO17van JVOZ. Witkam vult hiermee de vacature van Finn Murre in, die naar Sparta gaat. Bas Dingenouts Zierikzee Tommy Staal in 2015 in actie tij dens de Den Inkelcross in Kruinin- gen. foto johan van der heijden Andy van der Meijde, Wesley Sneijder of Theo Janssen op hun oude dag nog in actie willen zien op een voetbalveld? Gerrit van Loon Oosterland a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43