s? Bouw huizen, maar op maat Van den Berge krijgt Thorbeckepenning iÖ I Gratis en voor niks 'De angst om het mee naar huis te nemen ebt weg Hè hè, weer een beetje rust in de tent. Na maanden rennen en vliegen hebben Raoul, Brenda, Monique en Manuela tijd om weer eens normaal adem te halen. Want alles draaide bij hen om corona. Maar dan ook echt, alles. Nu het rustiger is, kunnen ze de teugels wat laten vieren. 'Ik denk dat ze bij mij thuis merken dat de druk minder is'. ut 2 ZORG SECTOR KAN DE TEUGELS WAT Commentaar Er zijn te weinig huizen. Waar de vraag hoger is dan het aanbod, stijgt de prijs. Komen er niet genoeg huizen bij en wil je toch dat ene huis hebben, dan bied je meer geld dan een ander. Dat overbieden is nu aan de orde van de dag, ook in Zeeland. De oplossing: meer huizen bouwen. Maar dat moet dan wel zo gebeuren dat het Zeeuwse landschap niet wordt verpest. Je zal maar naar een huis zoeken, en steeds misgrijpen. Omdat een ander meer geld heeft dan jij. Dat is onwenselijk. Net zo ongewenst is de schreeuw om zo snel mogelijk groot schalig te bouwen op elk beschikbaar stukje groen en elke (na- tuur)regel die dat in de weg staat af te schaffen. Want dat is zeker geen oplossing. Sterker: veel bouwprojecten liggen stil vanwege de te hoge uitstoot van stikstof in Neder land. Regels die er zijn om onze gezondheid te beschermen. Ze moeten ons aansporen om eindelijk eens ons gedrag aan te passen. Om de landbouw en veeteelt te hervormen, bijvoor beeld. Om ruimte anders te gebruiken, of om - dichter bij huis - niet harder te rijden dan is toegestaan. Ongebreideld uitbreiden van steden is in Zeeland geen op lossing. Bouwen op Zeeuwse maat en schaal aan de randen van dorpen kan een manier zijn om het woningtekort op te los sen. Maar daarbij is wel harde regie nodig. Niemand zit te wachten op witte puisten. Want bouwers hun gang laten gaan, verpest voor we het weten het Zeeuwse landschap. Net zoals ook is gebeurd met het ooit zo groene Groene Hart. Bouwers hun gang laten gaan, verpest voor we het weten het Zeeuwse landschap Vice-voorzitter Onno Hoes verraste Van den Berge eerder deze week met de onderscheiding. De Veere- naar is vanaf eind jaren negentig ac tief voor de liberale partij. Hij speelde onder meer een rol bij de samenvoeging van de VVD in Veere bij de herindeling. In de meer dan dertig jaar dat hij lid is van de ALMANAK partij, vervulde hij de laatste 25 jaar een zeer actieve rol. Van den Berge moest vorig jaar om gezondheidsredenen versneld terugtreden. Anouchka van Milten burg, de huidige voorzitter van de VVD in Zeeland, stak de loftrompet Zijn kracht zit in het achter de schermen zorgen dat iets voor elkaar komt over de Veerenaar. ,,Hij denkt altijd in oplossingen en was bereid om zelf actie te ondernemen. Zijn kracht zit in het achter de scher men zorgen dat iets voor elkaar komt. Hij was er gewoon altijd." Al weken leurt de Vlissinger met 354 betonnen klinkers. Twee forse stapels wachten in zijn voortuin op een nieuw lief devol baasje. Geld vraagt hij er niet voor. Desondanks, geen en kele reactie op de verschillende sites waar hij twaalf vierkante meter stenen voor niks aan- biedt. Op aanraden van een vriendin voegde hij ZeelandNet aan het rijtje toe. Het stemde hem weinig hoop vol. Op alle vergelijkbare 'gratis stenen, klinkers of tegels', geen reactie. Hij begreep ineens waar de uitdrukking 'aan de straat stenen niet kwijt kunnen'. Zand Nieuwe Sluis beschermt kust Knokke-Heist EP stemt in met uitfaseren van bodemvisserij Sint Maartensdijk Drugspand gaat halfjaar dicht Raoul Fenijn Rammeloo (46) uit Hulst rijdt al de hele crisis met zijn ambulance coronapatiënten naar ZorgSaam ziekenhuis in Terneu- zen. Inderdaad, in zo'n wit pak. ,,Geen stukje huid mag onbedekt zijn. Je ogen, neus, mond, kin. Al les is ingepakt." Vele tientallen, ernstig zieke mensen, heeft hij naar het ziekenhuis gebracht. Natuurlijk hakt dat erin. ,,Het is Zeeuws-Vlaanderen. Als we lang praten, zijn we familie van elkaar. Dus als ik naar huis rijd, blijven sommige beelden hangen. Zeker als het om bekenden gaat." Geluk kig kan Raoul daar goed mee om gaan. ,,Zeker omdat mijn man werkt op de spoedeisende hulp van ZorgSaam. We spreken het zelfde jargon. We begrijpen elkaar. Hij ziet de mensen die ik binnen breng." Toch heeft Raoul de hele crisis al één grote angst. ,,Dat ik het virus meeneem naar huis. Naar mijn dochter of ouders. Voortdu rend spookt door mijn hoofd: als ik maar geen andere mensen ziek maak. Dat zou ik verschrikkelijk vinden. Gelukkig is het niet ge beurd." Ja, de cijfers gaan beter en de lockdown is voorbij. ,,Maar corona is niet weg", waarschuwt Raoul. ,,Het is vooral die angst om het mee naar huis te nemen die nu wegebt. Dat geeft rust, zeker we ten." woensdag 9 juni 2021 Jaco van den Berge, oud-voor zitter van de VVD in Zeeland, heeft de prestigieuze Thorbec kepenning gekregen. Hij kreeg de onderscheiding voor zijn jarenlange inzet voor de VVD. In de loop der jaren heeft hij alle bestuursfuncties (voorzitter, secretaris en pen ningmeester) wel een keer be kleed. Ab van der Sluis Veere - Anouchka van Miltenburg, VVD Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Zand dat is vrijgekomen bij graafwerk voor de Nieuwe Sluis bij Terneu- zen wordt gebruikt om de kust voor Knokke-Heist te beschermen. Vorig jaar is daarmee al een begin gemaakt, en deze week wordt het werk voortgezet. Het zand wordt op de voor oevers voor het strand van Knokke-Heist ge stort, waar het als be schermende buffer moet dienen bij zware stormen. In totaal gaat het, tot 2023, om twee miljoen kubieke meter zand. STRAATSBURG Met een krappe meerder heid heeft het Europees Parlement gisteravond in Straatsburg een voorstel aangenomen om de bo demvisserij uit te faseren. Het is een eerste stap in een nog lange procedure. Het parlement vraagt met het voorstel de Europese Commissie een wetsont werp voor te bereiden. Voorzitter Pim Visser van vissersorganisatie Vis- Ned reageerde teleurge steld. Tachtig procent van de Nederlandse kot- tervloot is afhankelijk van bodemvisserij. Volgens milieuorganisaties wordt zeebodemleven hierdoor beschadigd. Een pand aan de Kaai- straat in Sint Maartens dijk moet zes maanden dicht. Burgemeester Marleen Sijbers van de gemeente Tholen heeft dat besloten nadat er drugs in het gebouw waren gevonden. De po litie vond op 23 maart een hennepkwekerij in het pand. Er werden vier kweekruimtes gevon den met in totaal 360 hennepplanten. Door de boel te sluiten, wordt nu geprobeerd het pand uit het drugs circuit te halen. Daarmee wordt overlast voor de buurt weggeno- Even niet Jeffrey Kutterink Ambulanceverpleegkundige Raoul Fenijn Rammeloo: ,,Als ik naar huis rijd, blijven sommige beelden hangen." foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34