O 26 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Na zeven jaar zonder Nederlandse deelname aan een groot voetbaltoernooi is de oogst aan Oranjesingles bijna onuitputtelijk. De leukste én de ergerlijkste langs de meetlat. Quote van de dag Seks tussen schildpadden gaat net zo tergend langzaam als je het je voorstelt ORANJE EK-MUZIEK Soms moet je ook als tv-columnist van de nood een deugd maken. Ik kan hier wel weer gaan brommen dat het een schande is dat NPO 1 begin juni al met herhalingen strooit Welkom in Hotel The Savoy en De Grote Klimaat- kwis) alsof het diep in augustus is en iedereen op de camping hangt. Of nóg een keer mijn Hazes- moeheid etaleren omdat Humberto meende dat het een goed idee was om de zanger uit te nodigen, alsof we hem nog niet genoeg hebben gezien afge lopen dagen, weken en maanden. Maar als ik eerlijk ben, heeft het gebrek aan programma's of andere ruis ook zijn fijne kanten. Het zorgt dat ik maandag zonder een spoortje stress of schuldgevoel anderhalf uur naar een do cumentaire kon kijken op NPO 2. En dat was voor de verandering best eens fijn, al was het onder werp niet bepaald luchtige zomeravond kost. Het leven gaat niet altijd over tulpen laat zien hoe het hardwerkende bollengezin Schouten - bekend van schaatsers Irene en Simon - omgaat met de zorg voor moeder Jolanda. Zij was tot vier jaar ge leden degene die glimmend van trots vooraan stond als haar kinderen een wedstrijd reden, maar kreeg een hersenbloeding en is sindsdien tot een rolstoel veroordeeld. Ook praten gaat niet meer zo makkelijk. Ze woont sindsdien een deel van de week in een zorginstelling, maar wordt waar mo gelijk bij het gezinsleven betrokken. Als er een fa miliefoto wordt gemaakt, tilt man Klaas haar zo uit haar rolstoel en zeult haar liefdevol over het bollenveld. kop of staart. Een voice-over of interviews met de familie ontbreken, dus je moet als kijker veel zelf invullen of tussen de regels door lezen. Maar dat maakte deze film misschien nog wel sterker, dacht ik na afloop. Het geeft een tijdsbeeld van een doodgewoon, hardwerkend gezin dat probeert zo goed en zo kwaad mogelijk met het leven om te gaan zoals het zich voordoet. Waarin de liefde en zorg voor moeder, de persoonlijke levens en de overname van het bedrijf dwars door elkaar lopen. Dat maakte dat het niet alleen het verhaal van deze ene familie was, maar van zoveel families, misschien wel elke familie. Met liefde en doorzet tingsvermogen is er veel mogelijk. Al blijf ik me af vragen wat er op sommige momenten écht schuil gaat achter de pinnige opmerkingen en onwrik bare glimlach van oudste dochter Catherine, op wier schouders de meeste zorg voor moeder te rechtkomt. Al kan ik dat, als eveneens de oudste van een gezin, eigenlijk prima raden. woensdag 9 juni 2021 Comeback van Lorde Ronson wil trouwen Nienke Plas ft. Ronald de Boer Goud Wie? YouTuber en comédienne Nienke Plas strikte Ronald de Boer voor een door een frituurvetmerk gesponsorde Oranjehymne. Beoordeling: Tot halverwege best een prima Oranjehitje. Feestelijk Braziliaanse carnavalsbeats, een op volle toeren loeiende autotune en zelfs de vocale bijdrage van broer-van-de-bondscoach Ro nald (Ik heb goud op mijn chest) is te overleven. Het is echter de overdosis verwijzingen naar bittergar nituur en frituurpannen die deze Oranjesouflé laat aanbranden. En dan rekenen we het bovenmaatse montuur uit de collectie van Elton John dat De Boer draagt nog niet mee. John de Bever Laat ze beven Wie? De oud-zaal voetballer die het Nederlands dames elftal in 2017 naar de Europese titel zong met Jij krijgt die lach niet van mijn gezicht. Beoordeling: Goed beschouwd gek dat De Be ver nooit eerder een lied uitbracht met deze ti tel. De charmezanger promoot zijn gezellige meezinger met oranje mondkapjes. Met als bij sluiter: beschermt tegen corona, maar tegen voetbalkoorts is niemand bestand. Leuk be dacht uiteraard, maar toch voelt de inhaker als een penalty van Jaap Stam: vol overtuiging ge nomen, maar wel hoog over. André Hazes Wij zijn oranje Wie? Met hulp van een drogisterijketen treedt Dré junior in de voetsporen van zijn vader die in 1988 met Wij houden van Oranje de Europese titel van een soundtrack voorzag. Beoordeling: Nee, dit gaat niet over de zonne bankverslaving van de familie Hazes. Dré junior leende een deel van het arrangement van Queens The Show Must Go On voor een van bombast over lopende stadionsong. Met de galm op de stem én het zelfvertrouwen zit het goed: Het gaat echt ge beuren/Het is over met treuren. Nu nog een goede tekstschrijver vinden. uoen Het is een aparte documentaire, zonder echte - Freek Vonk komt een malig met een weten schapsglossy over liefde en lust in de dierenwereld. GO MUZIEK Lorde (24) maakt binnen kort haar lang verwachte co meback met nieuwe muziek. De Nieuw-Zee- landse heeft op haar website de cover van nieuw werk geplaatst. Volgens Britse media is de re lease ervan al snel: op 21 juni. MUZIEK Muziekprodu cent Mark Ron- son is verloofd met actrice Grace Gummer (35), de dochter van Meryl Streep, vertelde hij in zijn pod- cast. Het stel is sinds vorig jaar samen. Voor beiden is het hun tweede hu welijk. ■u Onder deze Oranjehits gaan tribunes Stefan Raatgever Sleutelpassage: Borst naar voren/Laat je horen/Wij gaan scoren/Want wij zijn goud, goud, goud Meegalmfactor: Sleutelpassage De leeuw brult weer als wel eer/Onze jongens gaan tekeer/We spelen zo goed samen/Oehoehoehoe. Meegalmfactor Sleutelpassage: Wij zijn Oranje/Voor altijd Oranje/En niemand houdt ons tegen deze keer Meegalmfactor:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26