85ste van de wereld naar laatste 4 Win 2 kaarten Nederland vs Noord - Macedonië 24 Fila-tenue, blonde manen: in Parijs zet Leo Borg de klok even 40 jaar terug Heinekeri Ga naar pzc.nl/buitenkansjes Veertig jaar na de zesde en laatste triomf van Björn Borg op Roland Garros doet er wederom een Borg mee in Parijs. Leo, de 18-jarige zoon van Björn, speelt in het juniorentoernooi. De gelijkenissen zijn niet te missen. In een tenue van Fila dat heel sterk lijkt op dat waar zijn vader vroeger in speelde, won Leo Borg maandag zijn eerste partij in het junioren- toernooi van Roland Garros. De lange blonde haren kwamen ver onder zijn pet vandaan. Op het toernooi dat zijn vader Björn tus sen 1974 en 1981 zes keer won, is het nu zijn beurt. ,,Mijn vader had het altijd over Roland Garros. Hoe geweldig het er is. Nu weet ik het ook", zei Leo Borg tijdens de persconferentie. Geroutineerd vertelde de Zweed daar aan de internationale media hoe het is om die achternaam te dragen en altijd vergeleken te wor den met senior. ,,Ik maak me er niet druk om'', zei hij. „Vroeger wel." UITSLAGEN Zeg dat. Toen hij een paar jaar geleden op een juniorentoernooi in Frankrijk onverwachts een persconferentie moest geven, en daarna gevolgd werd door een aantal opgewonden fotografen, kreeg Borg junior het benauwd. In de tweede ronde verloor hij zijn partij met opzet, om maar naar huis te kunnen. Zijn ouders waren er al bang voor. Moeder Patricia huilde toen haar zoon op 10-jarige leeftijd zei dat hij tennisser wilde worden. ,,Ik vond het eng", vertelde ze en kele jaren geleden aan The New York Times. Ze dacht dat de scha duw van zijn vader te groot zou zijn om er ooit uit te treden. ,,We hebben geprobeerd hem voor een andere sport te enthousiasmeren. Dat zou het zo veel gemakkelijker hebben gemaakt." Leo Borg hield vol, maar is een laatbloeier. Pas op 18-jarige leef tijd debuteert hij nu in een junio- rentoernooi van een grand slam. Het kostte hem tijd om zijn draai te vinden in het circuit. ,,Nu ben ik eraan gewend en heb ik het on der controle", zei hij over de last van zijn achternaam. ,,En dat zal ook wel moeten, want dit gaat me KWARTFINALES de rest van mijn carrière achter volgen." Het is ook niet dat hij het uit de weg gaat dat hij 'de zoon van' is. De club waar Leo speelt, The Royal Tennis Club in Stock holm, is een soort Björn Borg-mu- seum. Overal wordt hij herinnerd aan de glansrijke carrière van zijn vader. En een paar jaar geleden speelde hij nota bene zijn va der in de documentaire Borg vs McEnroe. Al was dat eigen lijk niet de bedoeling. Acteertalent Moeder Patricia gaf haar zoon op toen er in Zweden een op roep werd gedaan voor jong ac teertalent dat kon tennissen. Dat het ging om de rol van de jonge Björn Borg, wist ze niet. Even twijfelden pa en ma, maar uitein delijk ging het door. Al was het soms ongemakkelijk. Toen Leo een paar jaar geleden met zijn moeder naar Cyprus vloog voor een toer nooi, hoorden ze dat op de terug reis Borg vs McEnroe zou worden vertoond. Op verzoek van Leo werd de vlucht omgeboekt, zodat hij die ervaring kon vermijden. Volgens Björn Borg, elfvoudig grandslamwinnaar en inmiddels 65 jaar, heeft de zoon uit zijn derde huwelijk 'een groot hart'. Niet voor niets is Rafael Nadal het idool van Leo, die gisteren ook zijn tweede partij won. Morgen pas komt Borg senior naar Parijs. ,,Ho- pelijk zit ik dan nog in het toer nooi'', zei de zoon. Oranje zijn we samen Beleef het UEFA EURO 2020™ met Heineken® (officiële partner) en de PZC. Winnen? Doe mee en ontvang ook een e-book over Wim van Hanegem. woensdag 9 juni 2021 'Naam achtervolgt me altijd' Rik Spekenbrink Rotterdam/Parijs Roland Garros Mannen, kwartfinales: Zverev (Dui/6) - Davidovich (Spa) 6-4 6-1 6-1. Vrouwen, kwartfinales: Pavljoetsjenkova (Rus/31) - Rybakina (Kaz/21) 6-7 (2) 6-2 9-7, Zidansek (Slv) - Badosa (Spa/33) 7-5 4-6 8-6. Gemengd dubbel, halve finales: Vesnina/Karatsev (Rus) - Schuurs/Kool- hof (Ned/3) 6-4 6-1. Leo Borg in zijn eerste (junioren)partij op een grandslamtoernooi. Inzet: Björn Borg in 1981, eveneens op Roland Garros. fotos ap afp PARIJS De Sloveense tennisster Tamara Zidansek blijft maar verrassen op Roland Garros. De nummer 85 van de wereld be reikte de halve finales door ook de Spaanse Paula Badosa te ver slaan: 7-5 4-6 8-6. Zidansek kwam op voorgaande grand slams nooit verder dan de tweede ronde, maar stijgt in Pa rijs boven zichzelf uit. In de eer ste ronde versloeg ze Bianca An- dreescu, in 2019 winnares van de US Open en de nummer 7 van de wereld. Daarna volgden zeges op M Tamara Zidansek kwam op een grand slam nooit verder dan de tweede ronde. foto afp De 23-jarige Spaanse, nummer 35 van de wereld, begon als favo riet aan de partij. Zidansek bleek echter over de meeste veer kracht te beschikken. ,,Ik wist dat het een zware strijd zou worden'', zei de Sloveense. ,,In de tweede set speelde ik moeizaam, waar door zij terugkwam in de partij. Maar in de derde set ging ik beter en beter spelen.'' In de halve finale treft ze de Russin Anastasia Pavljoetsjenkova, die Jelena Rybakina uit Kazachstan klopte. Madison Brengle, Katerina Sinia- kova en Sorana Cirstea. Badosa, gisteren de opponente in de kwartfinales, won vorige maand het graveltoenooi van Belgrado. Met trots voor u gebrouwen. Geen 18, geen alcohol.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24