6 EINDE CORONALOCKDOWN MIDDELBARE SCHOLEN Het is weer als vanouds op de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. Bijna althans, want de mondkapjes en ontsmettingsgel verraden nog wel dat voorzichtigheid geboden blijft. Maar sinds gisteren krijgen alle leerlingen weer gewoon, tegelijk, op school les. Nou ja alle... Op twee honderd kinderen na dan, die hun eindexa mens erop hebben zitten. ,,Ik doe thuis minder dan op school", zegt de 16- jarige Fabiënne Ramondt, blij om al haar vriendinnen weer te zien. Van de 840 leerlingen stonden er gisteren weer 650 voor de deur van de Zierikzeese scholenge meenschap. Ze moeten nog een week of zes tot aan de zomerva kantie. Docenten hebben moeite met het kabinetsbesluit om het onderwijs weer volledig op de scholen te concentreren en dat is binnen de Pieter Zeeman niet an ders, vertelt rector Peter van der Gaag. Docenten hebben geen voorrang in het vaccinatiepro gramma, maar lopen in volle klas sen wel extra risico op een corona besmetting. Daarmee neemt de overheid bewust een risico met hun gezondheid, vinden sommi gen. Toch was het besluit uit Den Haag slechts voor een enkele do cent in Zierikzee een stap te ver. ,,We hebben dat kunnen oplossen door de groepsgrootte aan te pas sen." Ook is één leerling volgens Van der Gaag in goed overleg met de ouders thuis gebleven, om de drukte te vermijden. ,,We doen echt al het mogelijke voor de per soonlijke veiligheid van onze leer lingen en personeelsleden. In de klaslokalen staan ramen en deu ren tegen elkaar open. De pauzes zijn gescheiden, dus dat geeft ook al meer ruimte in de gangen en de aula. Plus dat we nu in de goede tijd van het jaar zitten en veel leer lingen dan naar buiten gaan." Conny Boot, docent Nederlands (vmbo basis/kader) heeft persoon lijk niet getwijfeld of ze voor een volle klas wilde staan. Met haar leeftijd heeft ze al haar inentingen al binnen. Boot heeft een aantal sociale activiteiten opgezet waar ze de komende dagen mee aan de slag wil. ,,Wat eenvoudige, kleine speloefeningen, om te zorgen dat de klas weer één groep wordt." De docent heeft haar leerlingen ge mist en is blij ze allemaal weer in levenden lijve om zich heen te Voor leerlingen is het niet stoer te zeggen dat ze het fijn vinden weer naar school te kunnen. Maar je merkt het aan ze hebben. ,,Communiceren is niet alleen met woorden. Even een knipoog of een bepaalde gezichts uitdrukking zegt soms veel meer. Voor de leerlingen is het zeker niet stoer om te zeggen dat ze het fijn vinden weer naar school te kun nen. Maar je merkt het wel aan ze." Zelftests in kluisje Pieter Zeeman stimuleert zijn leerlingen thuis regelmatig een zelftest te doen. Wekelijks krijgen de kinderen twee testsets in hun kluisje. De rector kan het niet vaak genoeg benadrukken: ,,Hoe vaker zo'n test wordt uitgevoerd, des te meer beperk je het risico. In ieders belang." Die zelftest geeft de 15-ja- rige Zema Ismailova en haar vriendinnen Aisha Hussen (15) en Fabiënne Ramondt wel een veilig gevoel. ,,In de klas is het drukker en dat is soms lastig met opletten", zegt Zema. ,,Thuis kan ik me beter concentreren, ben ik minder snel afgeleid, bijvoorbeeld omdat ik even met Aisha wil praten. Die rust was wel fijn. Maar veel leuker is het om iedereen weer te zien." Aisha woont thuis nog met drie broertjes en zusjes, maar dat was geen probleem bij het volgen van online lessen. ,,Ik heb een eigen kamer, dus dat ging gewoon goed. Maar dit is veel leuker." Fabiënne knikt: ,,Ik doe thuis minder dan op school. Zo met elkaar is gewoon beter." Hang naar het gewone Van der Gaag herkent die hang naar 'het gewone' maar al te goed. Dat blijkt ook uit scans die de Pie- ter Zeeman onder leerlingen heeft uitgevoerd. ,,Je merkt op een dag als vandaag aan alles, aan de ma nier waarop ze elkaar begroeten en in de klas zitten, dat ze blij zijn om weer met z'n allen terug te zijn. Ze zijn uitgelaten. En dat mag ook, even." dinsdag 8 juni 2021 SD Zema Ismailova (l), Fabiënne Ramondt (zittend) en Aisha Hussen in het praktijklokaal van de opleiding Zorg en Welzijn. Stacy Schot voor klas 3 van de opleiding Zorg en Welzijn. Docent Nederlands Conny Boot heeft een aantal soci ale activiteiten opgezet voor het groepsgevoel. Volle bak op de Pieter Zeeman Marcel Modde Zierikzee -Conny Boot, docent Nederlands Klas 1a vmbo basis/kader van de Pontes Pieter Zeeman met docent Engels en Duits Esther de Oude. fotos sandra schimmelpennink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49