Dochter over Gert en Hermien: SPECIAAL VOOR JOU MEDIA CULTUUR 29 Geniet van een campingvakantie in veelzijdig Kroatië Bestel nu op pzc.nl/vacanceselect li VacAnceselect Hij was een nareist, hij kende geen empathie, niet voor zijn vrouw, niet voor zijn kinderen tien jaar leefden we als strenggelovigen, mijn hele jeugd is erdoor naar de kloten gegaan. Ik was 26 toen ik voor het eerst in een discotheek kwam. Mijn vader had waanbeelden, geloofde in verschijningen en complottheorieën. Toen we daarvan verlost waren, wilde ik heel veel inhalen.'' Hermien had Gert een hit met Ik heb eerbied voor jouw grijze haren, maar hij had al snel door dat een zangeres erbij een beter plaatje op zou leveren. Hermien bleek bij uitstek geschikt: ze was mooi, muzikaal en bereid zich te schikken naar zijn grillen. Heijnen: „Bovendien wilde zij ook dolgraag verder komen in het leven, en daar had ze Gert voor nodig. In die zin was ze een starfucker avant la lettre. Ze wisten allebei dat ze niet zonder elkaar konden." Gert en Hermien vierden hun grootste suc cessen in de jaren 60 en 70, maar toen de hits stokten en het duo financieel aan de grond kwam te zitten - ze gaven geld uit als water - moesten ze andere bronnen aanboren. Gert probeerde het even met het opnemen van sekshoorspelen op vinyl. Toen ook dat geen goudmijn bleek, stortten ze zich vol overgave op het geloof. Ze werden boegbeelden van de EO, tot ze zich gingen toe leggen op hand oplegging en duivel uitdrijving. Dat ging de omroep te ver. Bo vendien bleken de do naties die ze ontvin gen ook geen vetpot. En dus stapten ze be gin jaren 90 met het zelfde gemak weer uit de kerk, namen een houseversie op van Alle duiven op de dam, en dochters Sandra en Sheila poseerden voor Playboy. Op die fotosessie kijkt Sandra met veel plezier terug. ,,Het voelde als een bevrij ding", zegt ze nu. ,,Zeven- Stockholmsyndroom Dat er opnieuw een film over haar ouders is gemaakt, bezorgt Sandra Timmerman een dubbel gevoel. ,,Ik ben nu 57, heb drie kinde ren en twee kleinkinderen, mag de muziek die mij aan het hart gaat zingen in theaters, op evenementen en in het kleinkunstcircuit: het gaat heel goed met me. Dus ja, ik ben best bang dat alles weer naar boven komt. Tegelij kertijd weet ik dat Hans een integere filmma ker is, en vind ik het resultaat heel mooi.'' Het verhaal dat Gert verzweeg, maar Sandra jaren later wel naar buiten zou brengen, was de incest die hij pleegde bij zijn oudste doch ter. ,,Ik was doodsbang als ik voetstappen op de trap hoorde. Dan moest ik met hem mee, naar zijn kamer. Daar heeft hij zich wel be hoorlijk uitgeleefd op mij, als meisje. Als klein meisje'', zegt Sandra in de film. Veel later zou ze voorgoed met hem breken, op zijn begrafenis was ze afwezig. Ook haar zus Sheila en haar jongere broer, die een aantal jaar geleden werd veroordeeld voor het bezit van kinderporno, ziet of spreekt ze niet meer. ,,Ik denk dat ik heel lang heb rondgelopen met een Stockholmsyndroom", zegt Sandra. „Ondanks alles hou ik nog steeds van mijn ou ders. Ik haat wat mijn vader heeft gedaan, maar ik haat hem niet. Hij was een orkaan van extreme ideeën, totaal wereldvreemd. Hij was alleen met zichzelf bezig, leefde in zijn eigen werkelijkheid. Als ik aan mijn vader terug denk, zie ik vooral machteloosheid. Hij was een narcist, hij kende geen empathie, niet voor zijn vrouw, niet voor zijn kinderen. Hoe kun je boos zijn op iemand die niet in staat is om van anderen te houden?'' ■tun VAN DE PZC Ben je er kLaar voor om nieuwe herinneringen te maken deze zomer? Bij Vacanceselect boekje dit jaar jouw verblijf in een luxe stacaravan of (safari)tent in Kroatië, met een exclusieve korting van 70,- per week! Keuze uit 14 parken in Istrië en DaLmatië Luxe accommodatie met eigen sanitair en keuken Inclusief gratis annuleringsverzekering mét Covid-dekking Geld-terug-garantie Bekijk alle deelnemende parken in onze webwinkel! dinsdag 8 juni 2021 PC was hun opium' —Sandra Timmerman, dochter De Gert en Hermien Story (NTR) is morgen om 20.30 uur te zien op NPO 1. Gert en Hermien aan het begin van hun tu multueuze samenwer king, in 1965. foto anp KORTING PERWEEK enjoy outdoors - *De korting is geldig op nieuwe boekingen gemaakt tijdens de actieperiode van 8 juni tot en met 30 juni.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29