II Jane Monjé-Perduyn zet orgelpunt, 100 jaar jfi1 5 ïfQ HAPPY PEOPLE WALK HULST VOOR ELKAAR Ruim dertig lief hebbers stapten gistermiddag in de Clingse bossen mee met de Happy People Walk. Een gezellige wandeling waarbij je onderweg aan de hand van enkele testen te weten komt hoe het met je gezondheid gesteld is. f eze activiteit speelt in op onze doelstelling", zegt leefstijlcoach Da vid de Haan over het project van Happy People dat onder de vlag van Hulst voor El kaar valt. „Zorgen voor voldoende beweging, een gezonde voeding en daarbij ook aandacht voor het samen iets ondernemen en elkaar ontmoeten." Danny en Annemie de Loos (beiden 64) melden zich met sportieve stappers aan de voe ten als eersten bij het startpunt op de parking aan de Molenstraat. ,,Om alles coronaproof in goede banen te leiden moesten deelne mers zich wel van tevoren aanmel den", vertelt Ellen Verstraten van Hulst voor Elkaar. We moeten het kunnen behappen en het wan delen gebeurt in kleine groepjes." Danny en Annemie krijgen van Ellen een appeltje voor de dorst en een papiertje voor het noteren van de testresultaten. De door linten aangeduide wandeling kan begin nen. Diabeet Bewegen is het Clingse echtpaar in elk geval niet vreemd. Danny: ,,Als diabeet besef ik maar al te goed dat bewegen belangrijk is. Gelukkig heb ik aan Annemie een goede steun. Zij wandelt en fietst lekker mee. In de zomer fietsen we graag. De wandelschoenen trek ken we dan meer in het najaar en de winter aan. Via Hulst voor El- kaar nam ik al deel aan bijeenkom sten met een leefstijlcoach. Daar kreeg ik goede informatie over ge zonde voeding. Door corona viel dat jammer genoeg weg." Bij de eerste stop wordt door Lisa van de organisatie de bloed druk gemeten. ,,Niet in paniek ra ken als de score wat hoger uitvalt", meldt ze vooraf. „Jullie hebben na tuurlijk al een stuk gewandeld en het warme weer speelt daarbij ook een rol." Beide testresultaten wor den als 'prima' genoteerd. Verder op de wandeling van een kleine vier kilometer wordt nog de BMI- Als diabeet besef ik maar al te goed dat bewegen belangrijk is score berekend, de buikomvang gemeten en een testje conditie en kracht afgewerkt. Deze laatste op dracht, één minuut lang gaan zit ten en opstaan van een stoel, werkt het vitale Clingse koppel vlotjes af. Aan het einde van de tocht wor den de testresultaten met David de Haan doorgenomen. Voor hem is het duidelijk dat Danny en An nemie goed bezig zijn. Hij hoeft ze dan ook niet te enthousiasmeren om zich aan te sluiten bij een van de beweegprogramma's via Hulst voor Elkaar. Danny hoopt wel dat de bijeen komsten met de leefstijlcoach zo snel mogelijk weer starten. ,,Goede voedingstips en ook weer sociale contacten aanhalen. Het normale leven weer oppakken. Daar kijk ik echt naar uit." Naast zoon Hans, schoondochter Wilma en kleindochter kwamen vele bekenden op bezoek. Jane ge noot, zoals ze er altijd van heeft ge noten dat muziek- en dansliefheb bers speciaal voor het Mortierorgel naar haar café kwamen. Geboren in Schoondijke ver huisde Jane als 15-jarige naar Bres- kens. Ze ontmoette daar haar man Marin Monjé. Ze gingen met hun orgel kermissen af, tot Marin in 1955 het café van zijn vader Frans kocht. ,,Ik ben uiteindelijk maar veertien jaar getrouwd geweest", vertelt de jarige. ,,Mijn man overleed plotse ling in 1962. Hij was 43 jaar en onze zoon Hans pas zeven." Jane bleef in het café tot 1978. Ze verkocht het orgel aan ponypark Slagharen. ,,We hebben het orgel daar nog gezien en horen spelen. In 1981 is het door brand verwoest. Ge lukkig hebben we veel foto's en onze herinneringen." rf maandag 7 juni 2021 Conditiecheck in Clingse bos Edy de Witte Clinge Happy People-gezondheidswandeling door de Clingse bossen, Lisa van Hulst voor Elkaar neemt bloeddruk op van Danny de Loos, zijn vrouw Annemie (midden) kijkt toe. foto camile schelstraete -Danny de Loos Tot in de verre omtrek was Jane Monjé-Perduyn bekend, dankzij haar café Du Commerce in Bres- kens en vooral het grote 92- toets Mortierorgel. Vrijdag was dat te merken bij haar honderd ste verjaardag in woonzorgcen trum De Stelle in Oostburg. Wilma Valk Oostburg M Jane Monjé- Perduyn op haar honderd ste verjaardag in woonzorg centrum De Stelle in Oost burg. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Het Mortierorgel in café-danszaal Du Commerce aan het Spui- plein in Breskens. foto jack jacobs, tijdschrift zeeland, krantenbank zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50