Na de eerste aanraking ging het vanzelf 4 Patrick en Eline de Graaf hebben grootse plannen met Thoolse molen Anne Jansen Tholen Al ruim veertig jaar wonen Jan (71) en Iza (68) van Gorsel in de molen, twaalf jaar geleden hebben zij hem helemaal gerestaureerd. Per 1 au gustus gaan ze hun stek verlaten en verhuizen ze binnen Tholen. Vier jaar geleden besloten ze de molen te koop te zetten, onder andere van wege hun leeftijd. ,,De aanleiding voor de verkoop is heel bijzonder'', vertelt Jan. ,,Dat was een artikel in de Eendracht- bode met Stefan, de zoon van Pa trick en Eline. Aan het einde van het artikel stond dat het zijn droom is om een eigen restaurant te begin nen op zijn droomlocatie." Het mooie van de molen is dat je al een mooie entourage hebt Die droomlocatie? Molen de Ver wachting. ,,Dus toen nodigde ik Pa trick uit om eens te komen praten'', zegt Jan. Zo geschiedde. Nu 2,5 jaar later is alles definitief en verhuizen Patrick (46) en Eline (45) - eigena ren van Welkoop aan Welgelegen in Tholen - in september of oktober met hun kinderen Daniël (21), Rick (19) en Femke (15) naar de molen. ,,We hebben er goed over nage dacht. Het is een bijzonder pand, een rijksmonument, dus je moet daarover een goede beslissing ne men." Jan: ,,Ik heb altijd gezegd: komt er een koper, dan heb je pech. Maar het is goed gekomen. Het is gewel dig dat we het overgeven aan men- sen uit Tholen. Dynamische men sen met mooie plannen. Iza vult aan: ,,We hebben er een heel goed gevoel bij.'' Vorige week maandag 31 mei zet ten Patrick en Eline hun handteke ning. Een bijzondere dag, want die dag waren ze ook nog eens 25 jaar getrouwd. ,,Ik zei: het zou mooi zijn als dat zou lukken. En het is nog ge lukt ook'', vertelt Eline. ,,Echt een hoogtepunt.'' Het restaurant op de droomloca- tie van Stefan (23) gaat er dus ko men, maar wel pas op de langere termijn, vertellen Patrick en Eline. ,,Stefan werkt momenteel nog als souschef bij Pure C, het sterrenres taurant in Cadzand. Hij wil over vijf, zes jaar een restaurant openen in de molen", vertelt Patrick. Dat restaurant komt in de molen en is voor fine dining, een luxe vorm van dineren. ,,Het mooie van de molen is dat je al een mooie entourage hebt." Het restaurant is niet het enige plan. Patrick gaat samen met zijn vader een molenaarsopleiding vol gen om de molen zelf te kunnen draaien. Malen gaan ze niet doen. Het is geweldig dat we het overgeven aan mensen uit Tholen Ook komt er geen winkel meer, die Jan en Iza wel hadden. Die was vo rige week zaterdag (29 mei) voor het laatst open. ,,Het is raar dat de bel nu niet meer gaat. We gaan de winkel missen'', stelt Jan. ,,De pro ducten uit de winkel kunnen klan ten voortaan kopen bij het Kaes- wienkeltje." ,,Het geeft rust, maar als ik hier zo zit en ik kijk om mee heen, dan ga ik het wel missen. We wonen echt in een plaatje", vertelt Iza. ,,Iedere steen hier spreekt. Maar we hebben goed contact met Patrick en Eline. En het eerste tafeltje in het restau rant is voor ons gereserveerd. Dat is beloofd en afgesproken!" Jannie Bakker en Ko Wisse ont moetten elkaar op de dansvloer in Goes tijdens een feestje. Ze hadden allebei nooit dansles gehad, maar het was gezellig. Jannie kwam uit Hoedekenskerke en Ko uit Kam perland. Een tijdje later had Ko een etentje als afsluiting van de landbouw school, hij vroeg Jannie mee. ,,Hij wilde vast weten of ik wel netjes kon eten'', zegt Jannie met een lach. Tijdens het etentje raakte Ko Jannie even aan. ,,Van toen af ging het van zelf', zegt Ko. Hij bracht haar thuis. Tijdens hun verkering speelde de overtocht per boot een belangrijke rol. Ko: ,,Je moest erg opletten dat je Ko en Jannie Wisse uit Kamperland zijn al 65 jaar getrouwd op tijd bij de boot was. De ene ka pitein wachtte wel even, de andere niet." De trouwdag 65 jaar geleden, 5 juni, was heel warm, weet Jannie nog. Er stond ontzettend veel wind. Ko en Jannie hadden jarenlang een boerderij in Kamperland, een ge mengd bedrijf met naast akker bouw ook rundvee en paarden. Ko was ook actief als raadslid en later als wethouder in Wissekerke. ,,Mooi werk, 's avonds was het veel lezen. Ik vond het heel interessant." Jannie en Ko kregen vier kinde ren. Inmiddels zijn er ook al vier achterkleinkinderen. ,,Een mooi span'', zegt Ko als hij naar een foto van hen kijkt. De meeste kinderen wonen heel dichtbij. ,,Zelf was ik enig kind en moet je eens kijken naar onze kinderen en kleinkinde ren", zegt Jannie trots. De trouwdag vierden ze met een barbecue in Kamperland. In de cember is het weer feest als Jannie 90 jaar wordt. maandag 7 juni 2021 Jan en Iza gaan de bel missen Na ruim vier jaar is het gelukt: Molen de Verwachting in het centrum van Tholen is verkocht. Jan en Iza van Gorsel dragen de sleutel over aan Patrick en Eline de Graaf, die volop toekomst plannen hebben voor de molen. -Patrick de Graaf -Jan van Gorsel Dubbel feest in Kamperland za terdag. Ko Wisse werd 90 en hij trouwde 65 jaar geleden met Jannie. Arie Westeneng Kamperland De oude en nieuwe eigenaars van de molen. Vlnr: Jan en Iza van Gorsel en Eline en Patrick de Graaf. foto johan van der heijden Burgemeester Loes Meeuwisse geeft een mand met Zeeuws lek kers aan Jannie Wisse-Bakker en Ko Wisse. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47