Jasmien de Koeyer grijpt laatste kans Bart Nieuwkoop blij dat er in 2017 nog geen VAR was ZEELAND 11 Zaterdagochtend, sportpark Noordhout, iets na negen uur. Een auto vol jongens met mondkapjes vertrekt voor een uitwedstrijd. Ondertussen war men de voetballertjes van Seroos- kerke/Veere JO11 zich op voor een thuiswedstrijd tegen De Meeuwen. Eindelijk weer competitievoet bal, in de vorm van een Regiocup. ,,Het is wat onwennig'', zegt trai ner Bob Boekema, die nog van al les aan het regelen is. ,,Een scheids hebben we, nu nog shirtjes. Maar het belangrijkste: we mogen weer!'' De scheidsrechter had zich niet helemaal voorbereid op zijn rol. ,,Ik werd net uit m'n auto ge trokken om te fluiten.'' Na één mi nuut wordt hij afgelost door de 'echte' scheids. ,,Zo, ik heb er even aan mogen proeven.'' De vreugde en het fanatisme stralen ervan af bij de kinderen die zich weer mogen meten met leef tijdsgenoten van andere clubs. De afgelopen tijd werden er wel wed strijden gespeeld, maar dan tegen Ik werd met een goed gevoel wakker, heb lekker gegeten en was helemaal happy andere ploegen van dezelfde ver eniging. Een vader/leider die de laatste minuten van de wedstrijd meepikt, merkte zaterdagochtend dat zijn zoon stond te trappelen. ,,Hij had er écht weer zin in. Spe len tegen tegenstanders met an dere clubkleuren, dat hebben ze gemist.'' Bij de penaltyserie na het gelijkspel (3-3) mist zijn zoon, waarna pa grapt: ,,Vanavond vroeg naar bed.'' Hoewel publiek voorlopig nog niet is toegestaan, kan de jonge garde zich de komende weken op zaterdag weer als vanouds uitle ven. ,,Dit is veel leuker, competi tie'', zegt Dinand Oreel. De tienja rige spits van De Meeuwen heeft een lach van oor tot oor. ,,Ik werd met een goed gevoel wakker, heb lekker gegeten en was helemaal happy. Ik had wel een beetje span ning.'' Dat hij twee keer scoort, maakt zijn dag compleet. ,,We hebben de moed niet opgegeven. De Regiocup winnen? We gaan het proberen. Het is leuk dat we weer tegen andere clubs kunnen spelen.'' ERMELO Dressuuramazone Jasmien de Koeyer uit Sint Jansteen is Nederlands kampi oen onder 25 jaar geworden. Ze behaalde dat resul taat met haar merrie Esperanza door beide onderdelen te winnen. Het was de laatste keer dat De Koeyer in deze leef tijdscategorie kon meedoen. ,,Ik voelde bij Esperanza de ontlading aan eind van de proef'', vertelde de Zeeuws- Vlaamse. ,,Ik heb echt genoten van deze rit. Ik ben super blij dat ik in mijn laatste U25-jaar deze titel in de wacht heb ge sleept. Het EK (in september) is het hoogtepunt van het jaar. Daar wil ik het meeste knallen. Dit NK was een voorproefje.'' Volgend jaar rijdt De Koeyer mee bij de senio ren. Vorig jaar behaalde ze zilver. De tweede plaats was nu voor de uit Vlissingen af komstige Devenda Dijkstra met Johnson-nakomeling Hero. ROTTERDAM 14 mei 2017. Bart Nieuwkoop hoeft er niet lang over na te denken wat zijn mooiste wed strijd in het Feyenoord-shirt was. 14 mei 2017, de dag dat Feyenoord eindelijk - na 18 jaar wachten - weer landskampioen werd. De Thoolse verdediger vertelt dat in een afscheidsinterview op het YouTube-kanaal van de Rotter damse club. Tien jaar nadat hij bij Feyenoord binnenstapte, gaat hij weg. Volgend seizoen speelt hij bij Union Saint Gilloise op het hoogste niveau in België. In de kampioenswedstrijd tegen Heracles verzorgde Nieuwkoop de assist bij de 1-0 van Dirk Kuijt. Na nog maar een halve minuut ge speeld te hebben stelde hij Kuijt met een ingooi (en na wegglijden van Mike te Wierik) in staat de score te openen. Smokkelen ,,Als er een VAR was geweest, had- ie misschien niet geteld. Ik smok kelde met de plek waar de bal was uit gegaan. Maar ik wilde de bal zo snel mogelijk ingooien. De tegen stander moet weten dat hier niks te halen was. Daarom wilde ik het tempo erin houden.'' Na 10 jaar Feyenoord - inclusief één seizoen als huurling bij Willem II - kijkt Nieuwkoop trots terug. Als 15-jarige kwam hij binnen als mid denvelder, bij Feyenoord 1 transfor meerde hij tot verdediger. In die pe riode speelde hij 81 officiële wed strijden in de hoofdmacht. Als 25- jarige kiest hij nu voor een Belgisch avontuur. ,,Union Saint Gilloise is ambiti eus en in de gesprekken voelde ik vertrouwen. Bij Feyenoord bleef het stil. Daarom heb ik de knoop doorgehakt. Ik hou van zekerheid. Nu blijf ik dicht bij mijn familie in een andere omgeving. Daar heb ik zin in.'' maandag 7 juni 2021 PM ''"'P'tktlik De JO11 van Seroos- kerke/Veere doet zijn yell voorafgaand aan de wed strijd tegen De Meeuwen JO11 (uitslag 3-3). FOTO DIRK-JAN GJEL- TEMA Een speler van SKNWK JO15 appeleert bij een kansrijke aanval van Dauwendaele JO15. foto sandra schimmelpennink Stefan Maas Serooskerke -Dinand Oreel van De Meeuwen JO11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43